Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Apám egy alkoholista, szerinte...

Apám egy alkoholista, szerintem nem fogja túlélni a telet. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

6 éves voltam amikor anyám terhes volt az öcsémmel és apám akkor is ivott de anyám rávette, hogy menjen elvonóra és megjavult. Ez 15 éve volt. Azóta csak néha 1-2 sört vagy 1-2 felest ivott, nem volt semmi baj. De pár hónapja nagyon súlyos. Ahol nyitva van a kapu oda bemegy pénzt vagy piát kérni, a kocsmában megissza mások elől és nem fizet, ismeretlenektől kéreget meg minden ilyet csinál. Szerencsére mindenki ismeri a faluban és tudnak bánni vele. Eddig adtak neki pénzt vagy egy pohár valamit utána meg tesóm meg én járkáltunk mások után hogy kifizessük és valamelyik nap szóltam mindenkinek, hogy úgy adjanak neki hogy nem lesz kifizetve. A kocsmába is bemegy és ott hisztizik egy deci rumért de nem adják neki oda pénz nélkül. Ott dolgozik 2 fiatal csaj és azon gondolkoztam hogy mi lesz ha annyira agresszív hogy esetleg megtámadja őket. Amikor tiszta (és régebben is) egy jófej ember volt, soha nem bántott senkit és mindenki szerette, szívesen látták mindenhol. Családja volt, a felesége szerette, vannak gyerekei, munkája is volt és mégis ez kell neki. Anyám már kirakta otthonról de nem is baj. Teljesen össze van szakadva, látszik rajta hogy iszik rendesen, büdös, összehugyozza magát meg undorító az egész. Sose látom józanon. Valamelyik nap bementem abba a kocsmába kávézni és ő is bejött és kérni akart tőlem pénzt de mondtam hogy nekem nincs rá pénzem erre elkezdett kiabálni velem én meg megvertem. Nem akartam bántani de muszáj volt. Biztos hogy nem fog tavaszig élni mert nincs hova mennie télen meg az utcán lesz. Kicsit sajnálom de nem akarom befogadni, anyám meg egyáltalán nem akarja látni. Mit csináljak?

21/F


2012. okt. 6. 20:31
1 2
 11/19 anonim válasza:
100%

Szeva!

Nagyon hasonló az én történetem a tieddel.

Annyi különbséggel,hogy az én apám folyamatosan 20 éve (!!) iszik. Anyámat többször verte,minket a gyerekeit nem bántott.Egyszer öngyilkos akart lenni,bevett rengeteg gyógyszert szerencsére hamar észre vettük,és hívtuk a mentőket.Túl élte. Már nem velünk él,a nagyszüleimnél lakik.

De nem változott sokat.Figyeljetek rá,mert ha iszik akkor kiszámíthatatlan. találjatok ki valamit,beszéljetek a fejével. Semmi rokon ahova mehetne? Mert ha megfagy a télen,az se neked se senkinek se lenne jó.

Sok sikert kívánok neked!

A baj,az hogy a génekbe benne van a függőség. Szóval vigyázz magadra,mert hajlamos lehetsz rá.Légy erős!

20/F

2012. okt. 7. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
Az én apám egyszer részegedett le, de akkor nagyon csúnyán. Nem is mert hazajönni utána, nekünk kellett elmenni keresni őt, végül meghallottuk hogy egy közeli csónakházban pityereg valaki. Úgy nézett ránk mint borjú az újkapura, fel se fogta hogy kik vagyunk. Megfogtuk, hazavittük, útközben még noch dazu össze is hányta magát. Na ez volt az utolsó.
2012. okt. 7. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
100%
Én is hasonló helyzetben voltam. Nem lesz túl hasznos a válaszom, de tapasztalatom szerint ilyen esetekben már semmi nem segít. Neked kitartást és amennyire lehet, próbáld meg élni az életedet!
2012. okt. 9. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom, mit tegyel:(


Parom egyik ismerose is teljesen ilyen... Bar neki van sajat haza, de azt is a ket fia tartja fenn. Egyszer osszefutottunk vele, meselte, hogy olyan keves a penz, hogy alig van a hutojeben sor:( A kaja nem erdekli, inkabb nem eszik, csak, hogy inni tudjon. Egyszer kert valakitol egy 10 ezrest, par hetre ra elindult, hogy visszaadja az illetonek, de ujra a kocsmaben kotott ki. Vele sajnos nem lehet mit kezdeni, de szerintem apuddal sem:(


Apa is ivott, de ennyire nem. Leszokott az italrol, akkor mar nem volt semmi baj vele. Utana ujra inni kezdett, amikor a korhazban megmondtak neki, hogy haldoklik. A maja nem birta feldolgozni az italt, arokba borult, elesett, nem tudtam talpra allitani, rossz volt ugy latni. Ra fel evre meg is halt:(


24/N

2012. okt. 10. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
100%

Semmi nem segít. Nem tudsz mit tenni.

Én apám is alkoholista, ha elköltözöm, soha többet nem lát, valószínűleg mehet a híd alá, de nem tud érdekelni.

Hozzá vágta a fejemhez, amikor mondtam neki, hogy tönkretette az egész életem, hogy így jártam, nem érdekli. Hát jó, akkor ennyi volt.

2012. okt. 10. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:

"Én bezárnám egy pincébe és mindennap adnék neki vizet, kaját, italt nem, egy hónap alatt csak kijózanodna. Utána megbeszélném vele a dolgokat."


A megbeszélésre nem kerülhetne sor, mert aki masszív alkoholista, az gyógyszerezés és orvosi felügyelet nélkül meghal, ha nem jut egy hónapig italhoz.

2012. okt. 16. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:

En tudom, milyen neked, sajnos nem kell a szomszedba menjek egy ilyen "elmenyert". Bar az en apan nincs epp ezen a szinten, de eleg az, hogy tonkreteszi anyamat es engem is. Aki nincs benne, annak fogalma sincs, milyen egy ilyen problemaval egyuttelni. Volt idoszak, amikor en is a pohar fenekere neztem- a genetika ugye-, de most ott tartok, hogy egyszeruen undorodom a reszegektol, ha meglatok valakit, hogy csak zavaros a tekintete, elkap a hanyinger.

Annyit tudok mondani, hogy nem tehetsz semmi tobbet, mint amit eddig megtettel. Esetleg megprobalhatsz beszelni a fejevel, amikor tiszta, de nem tudom, hogy elkaphatod- e egy ilyen pillanatban, meg amugy sem hiszem, hogy sok ertelme lenne, de legalabb a lelkiismereted tiszta, hogy megprobaltad.

24/n

2012. nov. 12. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 James McClendon válasza:
55%

Tudom, hogy a kommentem villámgyorsan 0 pontos lesz, és sok anyázást fog kiváltani. Mégsem provokálásból írom, hanem azért, mert őszintén ez a véleményem.


Szeresd őszintén csakazértis. Szeresd, szeresd, szeresd, akkor is, ha nagyon nehéz, vagy akár éppen lehetetlennek tűnik szeretni. Szeresd akkor is, ha semmi szeretni való nincs benne. Gondoskodj róla amennyire tudsz, nem piával, és nem pénzzel, amit a kocsmába visz, de minden más módon. Ne engedd, hogy megfagyjon a télen. Ha te nem tudod a lakásodba fogadni, akkor is igyekezz számára helyet találni. Bánj vele tisztelettel. Tudom, tudom, semmi tiszteletreméltó nincs benne. De akkor is tiszteld benne az összetört emberi lényt, hogyha a saját hibájából tört össze. És tiszteld benne az apádat, akkor is, ha méltatlan rá, csakazértis. Kérj tőle bocsánatot azért, hogy megverted. Figyelj arra, hogy ne éhezzen (ne pénzt adj neki kajára, hanem egyből kaját), és hogy ne fázzon meg. És ha meg kell halnia, úgy haljon meg, hogy a szeretetetek veszi körül.


Azt mondod, hogy naiv vagyok? Hogy egy agresszív, önmagából kivetkőzött, gusztustalanul viselkedő embert nem lehet szeretni? De lehet, a cselekvő szeretet nem érzelmi, hanem döntés alapú: csak óriási, emberfeletti erő kell hozzá. De van a szeretetnek kifogyhatatlan, emberfeletti forrása is, csak meg kell találni.

2012. nov. 12. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim válasza:
Könnyebb lenne a dolgod, ha a gyerekedről lenne szó. Szerintem a szerfüggők esetében fel kell függeszteni a demokráciát, és erővel kiragadni a szerből! Ez viszont könnyen átcsúszhat törvényellenességbe! Sajnos a liberálbarom hozzáállás miatt nehéz velük mit tenni. Nem elvárható egy függőtől, hogy önként leszokjon, amikor a szer pont az akaratát támadja és a folytatásra ösztönzi! A megoldás az lenne, ha elismernék a szerfüggőket ön és közveszélyesnek és kényszer-gyógykezelnék őket! Tehát megint csak a rendszer rossz, és ennek van egy csomó áldozata!
2013. márc. 6. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!