Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nagyon nagy hibát követtem...

Nagyon nagy hibát követtem el. Mit tegyek, hogy az egész családom megbocsájtsa?

Figyelt kérdés
2012. okt. 7. 14:22
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:
65%

A kérdésed és a kommentjeid alapján anyukádnak nincs min csodálkozni, tipikus eset vagy. Sajnos egyre több az ilyen típusú fiatal, tisztelet a kivételnek. Előbb kellene némi értelem, csak utána tudnál változni.

37 éves anyuka, aki hasonló tinédzserek közt dolgozik.

2012. okt. 7. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim ***** válasza:
100%

"pfff. sok negatív kommentelő.. "


Mégis mit vártál?


Különben meg nem tudom, mire vársz, 17 éves vagy, arra van eszed, hogy megtaláld azokat a helyeket, ahol piával/ciggivel kiszolgálnak, és hogy ezeket eltitkold a szüleid elől, de azt nem tudod, hogy mit tegyél azért, hogy megbocsássanak? Logikus...

2012. okt. 7. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:

17 évesen pont ilyen voltam. Jobb ilyenkor kiélni magad, mint 12 évesen vagy ha eltolódik 25 éves korodra. 25 évesen nem próbálgatni kell magad, addigra már kell legyen egy képed a világról, hogy mit szeretnél, mi érdekel, milyen egy igazi párkapcsolat.

16-17évesen ittam, cigiztem, nem feküdtem le fűvel fával, tartós kapcsolatom volt. Akkor bizony átvertek 2és fél évig egy kapcsolatban, amiből nagyon sokat tanultam, jobb volt akkor rájönni, mint 30 évesen.

Anyukádat biztos hirtelen érte a dolog, majd megbékél szerintem. egy szülőnek te mindig a gyereke leszel, mindig gyerek leszel, nehéz szembesülni vele, hogy felnőttél.

2012. okt. 7. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:
100%
Hát én 18 vagyok és bár már nem szűz, de nem értem, minek a pia, meg miért nem lehet megtanulni azt a minimális anyagot, ami elég egy 3-ashoz legalább. Most ez nem szent beszéd, de jogosan haragszanak rád, gondolj bele, fizetik a dolgaidat, felneveltek és a végén azt kapják, hogy hazudozol és másoktól tudják meg, hogy miket csinálsz. Itt nem a szüzességen van a hangsúly, mert azért már nem lehet annyira elítélni 17 évesen, de a többire gondolom nem a szüleid tanítottak.
2012. okt. 7. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim ***** válasza:
55%

22-es: a kiskorúakat piával kiszolgáló helyek megtalálásához teljesen másfajta érzék szükséges, mint az emberi viszonyokhoz, ezt te is tudod, szóval egyáltalán nem furcsa, hogy "arra van esze" erre meg nincs. nem ismerjük a szüleit.. lehet, hogy csak simán új még az anyjának, hogy a pici kislányának hirtelen szexuális élete van, és bulizni jár, de lehet hogy tényleg nehéz esetek a szülei, ezt nem tudhatjuk.


A kérdezőnek én is csak azt tudom mondani, szerintem is elé kéne állni, hogy "Igen anyu, tudom hogy ez most sok neked így hirtelen, de igen, lefeküdtem valakivel, ne félj, védekeztünk, és jó élmény volt, nem estem pofára, semmi baj. 17 évesen ez nem kirívó eset. És igen, ittam, de mértékkel, és cigiztem, de nem annyira jó, hogy rászokjak. És bocsánat, hogy eltitkoltam, féltem, hogy mellbevágó lesz neked mindez egyszerre". Na ezt így szó szerint.

2012. okt. 7. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim ***** válasza:

Tanulj meg helyesen írni. Aztán pedig tanuld meg azt, hogy nem felelhetsz meg mindenkinek.


Ha úgy érzed, hogy hibáztál, kérj bocsánatot egyszer, és ennyi. Aki megbocsát, az megbocsát, aki nem, az úgy marad. Nem a te dolgod a többi. (De a bocsántkérés őszonte és mélyből fakadó legyen, valamit az utána jövő változtatás magadon - különben az sem ér semmit!)

2012. okt. 7. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim ***** válasza:
Mondd el neki.Esetleg kapsz egy pofont,talán lesz egy kis rinya is,de egy idő után elfelejtik.
2012. okt. 7. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:
Kérj anyukádtól őszintén bocsánatot és kövess el mindent, hogy helyrehozd a hibákat. Tanulj többet ne csavarogj annyit stb. Nem sokkal vagyok nálad idősebb nekem is volt egy ilyen korszakom (szerintem mindenkinek), de benőtt a fejem ennyi. Mindenkinek ki kell élnie valamikor magát. Szerintem az a gáz meg gusztustalan amikor valaki gyereket vállal huszonévesen nem is egyet aztán rájön, hogy hoppá pasizni bulizni akarok. Sajnos nem egy ilyet látok a környezetemben. Szerintem ez gusztustalan. Ne aggódj annyira gáz dolgokat nem tettél és nem késő, hogy helyrehozd a hibáidat. Most húzd meg magad egy jó ideig aztán majd az idő elintézi! Fel a fejjel
2012. okt. 7. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 Bence_ ***** válasza:
Te hogy élted meg az első együtt létet?
2012. okt. 7. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!