Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Most erre hogy reagáljunk?

Most erre hogy reagáljunk?

Figyelt kérdés

A férjem 2006 óta nem dolgozik Magyarországon. 2006 óta Angliában él, dolgozik. Amikor kiment kértük a TB ideiglenes szüneteltetését. Kitöltöttük a megfelelő formanyomtatványokat. Én 2007-ben mentem ki, és én is szüneteltetem a Tb járulék fizetését. Szintén megfelelő formanyomtatványt töltöttünk ki.

Magyarországhoz csak egy állandó lakcím köt minket már oda.

2006 óta semmi gond, egészen mostanáig. Ma kapott az Apehtől egy levelet ami úgy néz ki mintha tájékoztató jellegű lenne. A levél tartalma :

2011 januárjától egészen 2012 októberig Tb járulék fizetése (amit 4950 forintot írtak) a teljes összege majdnem 300 ezer forint. + 16 ezer forint egyéb felszámolni való díjak.

Nem igazán értjük mi ez. Egy apehnál dolgozó barátunknak elküldtük a levelet. Megnézte, és fogalma sincs miért kapott a férjem ilyen levelet. Azt mondta hogy iylen levelet akkor küldenek ha az apeh elszámolást végez, és adóbevallásnál nem stimmel valami.

De mivel 2006 óta nem dolgozik Magyarországon , így nem is kell adóbevallást beadni. Ezt még akkor megtudtuk.

Akkor mégis milyen levél ez?? Én miért nem kaptam??

Tudja valaki hogy mi akar ez lenni?? Mit tegyünk vele?? Reagáljunk rá? Hagyjuk a fenébe??


2012. okt. 8. 22:27
 1/10 anonim ***** válasza:

Reagálni kellene rá, de lehet, hogy csak szívatni akarnak.

Én tájékoztatást kérnék, hogy mégis milyen jogszabály alapján vetik ki rá ezt a járulékfizetést....


Lécci ha kiderül mi ez írd meg, mert nagyon érdekel és én is érintett vagyok.

2012. okt. 8. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Mielőtt külföldre költöztem utánajártam a dolgoknak.

Ha van mo.-i lakcímed, akkor kell fizetned a TB járulékot.

Ahhoz, hogy ne kelljen fizetned, ki kell jelentkezned az országból. Nekem le kellett adnom a lakcímkártyámat, személyimet. (Bár én EU-n kívül élek.) Aztán ki kellett töltenem egy formanyomtatványt, hogy máshol élek, és máshol vagyok biztosítva.

2012. okt. 8. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 Jégtánc ***** válasza:
eu tagallamokra ez nem vonatkozik,edesanyam is kint dolgozik Angliaban,ott megkapta ezt az IN vagy milyen szamot,az angol tb szamot vagy mit,es ezert nem kell itthon fizetnie tb-t.hiaba itt van az allando lakcime Mo-n
2012. okt. 8. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

És azt honnan tudja az oep, hogy máshol fizet?

(Elolvasva olyan flegmának tűnik a kérdésem, de őszintén érdekel, mert nem tudom a választ. :))

2012. okt. 8. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

kedves második.

Mi 2006-ban személyesen jártunk utána, és ott helyben töltöttük ki a formanyomtatványt. Nem kell fizetni a TB-t ha nem tartózkodol az országban, de kérni kell az ideiglenes megszüntetését. Mivel nem végleg akarjuk elhagyni az országot, így a személyit sem kell leadni. Ez csak akkor kell ha valaki végleg elmegy az országból. Az ideiglenes megszüntetés pont ezéért van. Ha valaki visszamegy Magyarországra akkor elég ha jelzi, és onnantól kezdve fizetni a TB-t.


De akkor sincs értelme a levélnek, mert akkor nem 2011- től kéne hanem 2006-tól kéne elszámolniuk.. Akkor miért csak 2011-től veszik?? Én miért nem kaptam ilyen levelet, hiszen én 2007-től nem adózom, és ideiglenesen szüneteltetem a TB-t.


De utána olvastam:

" Amennyiben a magyar állampolgár az Európai Gazdasági Térség (EGT)

1

valamely tagállamában

vállal munkát, akkor rá annak a tagállamnak a szociális biztonsági szabályai vonatkoznak, ahol

keresőtevékenységet folytat és kizárólag ott kötelezett járulékfizetésre. A magyar jogszabályok

alapján fennálló társadalombiztosítási járulékfizetési kötelezettség rá nem terjed ki, illetve

annak önkéntes teljesítésére sincs lehetősége.

Annak érdekében, hogy az EGT valamely tagállamában dolgozó személy a közösségi

jogszabályban foglaltaknak eleget tegyen, illetve, hogy Magyarországon a járulékfizetési

kötelezettség alól mentesüljön, illetve annak érdekében, hogy elkerülje a kettős

járulékfizetést, bejelentést kell tennie a lakóhelye szerint illetékes egészségbiztosítási pénztári

szakigazgatási szervnél a „Bejelentkező lap külföldön biztosítással rendelkezők részére”

elnevezésű, a www.oep.hu weboldaról letölthető nyomtatványon. A bejelentést a külföldi

biztosítási jogviszony létrejöttét, illetve megszűnését követő 15 napon belül kell megtenni. A

bejelentés elmulasztása mulasztási bírság kiszabását vonhatja maga után. "


Végül is itt kint Angliában fizetünk TB-t, és sehol nem kötelezhető, hogy több országban fizessünk..

2012. okt. 8. 23:04
 6/10 A kérdező kommentje:

ma 23:01

Onnan tudja, hogy a formanyomtatványban le kellett írni, hogy melyik országban dolgozunk, és ott fizetünk TB-t.

2012. okt. 8. 23:06
 7/10 anonim ***** válasza:
Amikor en 2006-ban kulfoldre koltoztem, le kellett adni a szemelyimet, ado-es Tb kartyat es a belugyminiszterium adatnyilvantartasi osztalyan kerni hogy kulfoldon ell magyarkent tartsanak nyilvan. Magyar utlevelem van es magyar lakcimkartyam. De ott a lakohelyhez csak az van irva, hogy kulfoldi cim. Sok polgarmesteri hivatalban, okmanyirodaban ezt nem tudjak. Nekem kellett utannajarni, amig el tudtam intezni.
2012. okt. 8. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Na akit hátha érdekel.


A helyzet a következő. Kiderült, hogy a TB-t szüneteltetni kell ha valaki külföldre megy dolgozni. Ezt meg is tettük, papír is van róla, hogy megírta az oep hogy tudomásul vették, szüneteltetve van.

DE senki nem szólt, sem levélben sem e-mailben, hogy a kormány 2011 évtől elrendelte hogy ezentúl nem elég csak az OEP-nek jelezni hogy TB szüneteltetés kell a külföld miatt, hanem a NAV-nak is jelezni kell egy formanyomtatványban. Ezt eddig nem kellett, így gyorsan hiánynak tüntették fel, és 2011-2012 évre követelik a Tb járulék és a késedelmi pótlékok fizetését. (csak én nem értem, hogy akkor minek szüneteltetni az OEP-nél ha az apeh is szórakozik??)

De mivel nem verték nagy dobra így még mindig van lehetőség egy formanyomtatvány kitölteni, csatolni az OEP levelét amiben le van írva hogy tényleg szüneteltetjük a TB-t,és ezt elküldeni az apeh részére. Ők ezek után törlik az egész tartozást a rendszerből.

Bár tényleg nem értem hogy miért nem szólnak ilyenkor a külföldön élőknek egy e-mail keretében. Azt se értem, hogy régebben mondták hogy aki külföldön dolgozik annak adóbevallást sem kell leadni, akkor 2011-től miért fontos jelezni nekik is hogy kint dolgoznak. Miért másznak rá azokra akik nincsenek is otthon?? Azt se értem hogy hogy lehetséges hogy az egyik kap a másik nem kap ilyen büntetést?? (itt magamra gondolok, hiszen én is kint élek, és én nem kaptam)

Na mindegy..Számomra felfoghatatlan a rendszer. A nyomtatványt kitöltjük és meglátjuk mi lesz.

2012. okt. 15. 13:02
 9/10 A kérdező kommentje:
Ja és azt sem értem hogy akik már lassan 10 éve kint élnek azoknak miért is kell 2011-től reagálni az ilyenre?? Hiszen mi 2006-2007 évtől külföldön dolgozunk.. Akkor azokat is érinti akik mondjuk 10-15 esetleg 20 éve dolgoznak kint??? Érthetetlen..
2012. okt. 15. 13:05
 10/10 anonim ***** válasza:

Én nagyon köszönöm az infót, hasznos, épp most készülök a TB számomat szüneteltetni.

Szerintem azért csinálják, hogy még jobban lehessen sz.patni a lelépőket.

2012. okt. 15. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!