Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ti mit reagáltatok volna...

Ti mit reagáltatok volna erre, ha a fiatok ezt mondja nektek?

Figyelt kérdés
3 fiam van, egy 17 éves, és két 6 éves ikertestvérek. Mióta a kicsik megszülettek, a nagyfiam ki nem állhatja őket. Amióta a kicsik megvannak, anyagilag kissé rosszabban állunk, azonban a fiam ma azt mondta nekem, hogy "jobb lett volna ha inkább elveteted az öcséimet, legalább több pénzünk lenne, és nem lenne ennyi gond velük, az életünk is jobb lenne". Mit lehet tenni, hogy a nagyfiam ne utálja ennyire az öccseit?
2012. szept. 26. 16:29
1 2 3 4 5 6
 1/55 anonim ***** válasza:
62%
Jól felpofoznám aztán megmondanám neki, ha nem tetszik akkor el lehet menni dolgozni.
2012. szept. 26. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/55 anonim ***** válasza:
51%
Tudom, hogy rossz megoldás, de idegességemben biztos kiszaladt volna a számon, hogy ha meg téged vetettelek volna el, akkor is kevesebb lenne a kiadásunk és jobban élnénk....
2012. szept. 26. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/55 okoska31 ***** válasza:
89%

11 éven keresztül a bátyus volt a középpontban.


és pont a kamaszkorában kikerült onnan, ráadásul mindjárt kétszeresen.


meg ugye minden kamasz nehezen viseli a babákat.


pont most jönne el az a kor, amikor tudna már velük mit kezdeni - de nem az ő korosztálya a két öcsi, az tuti.


az anyagi részére tényleg az a válasz, hogy fiam, eddig jó volt - most meg ha valami pluszban kell, elmehetsz dolgozni, elvégre elég nagy gyerek vagy már.


Azt, hogy megszeresse a két kicsit - nem fogod tudni erőltetni.


Plusz csak egy sejtés a részemről, de nem lehet, hogy a két kicsi és az egy nagy apja nem ugyanaz? Mert ugye innen már egészen más lenne a felállás, hogy miért is nem szereti őket...


Azt pedig, amit valaki írt - soha ne mond a gyerekednek! (hogyha téged vetettelek volna el... kezdetűt.)

2012. szept. 26. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/55 anonim ***** válasza:
65%

Tudom le leszek pontozva, de nagyon nem izgat.

Szóval. A már megszületett gyermeknek minden szülő szeretne megadni mindent, gondolom a te fiad is megkapta azt ami tőletek tellett. Aztán kap 2 kistesót, aminek az az ára, hogy az életszínvonala esik.

Az én álláspontom az, hogy ha több gyermeket vállalok, ne a már meglévő "rovására" menjen.

Valószínűleg a te fiad is így gondolkozik. Meg tudom érteni, sajnálom.

2012. szept. 26. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/55 anonim ***** válasza:
44%

Én csak annyit mondanék neki, hogy jó lesz akkor, amikor ti már nem vagytok és még sincsen egyedül a világban.

Nekem ez a gondolat sikerült elfogadtatni a húgom.

2012. szept. 26. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/55 anonim ***** válasza:
73%

5:"Az én álláspontom az, hogy ha több gyermeket vállalok, ne a már meglévő "rovására" menjen. "


Kérdés, hogy az ő esetében mit jelent az, hogy a "rovására" szült az anyja. A kérdező csak annyit ír, hogy "rosszabbul" megy nekik.

Mert ha a kilakoltatás fenyegeti őket és napi szinten éheznek, akkor tényleg nem kellett volna erre plusz gyereket szülni.

Ha csak annyi a gond, hogy nem jut neki okostelefon, nyaralás külföldre és márkás új ruha, akkor fogja be a száját.

2012. szept. 26. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/55 okoska31 ***** válasza:
72%

hát, az utolsónak még lehet igaza - csak az a baj, hogy nagyon nagy a korkülönbség ahhoz, hogy ezt most valós megoldásnak lássa a kamasz...


Sejtem erre a mondatra a válaszát: "persze, nem leszek egyedül, lesz kiről gondoskodjak - én már rég dolgozni fogok, mikor a pö*csösök... még suliba járnak"..


de egyébként egy jobb pillanatában tényleg abszolút helyénvaló válasz lehet, hogy nem mindig leszünk mi sem melletted, idővel meghalunk, és akkor jó ha vannak testvéreid, akikkel kölcsönösen támaszkodhattok egymásra.


persze további előfeltétel, hogy ne legyen olyan testvéred, akivel kölcsönösen tojtok egymás fejére....:)

2012. szept. 26. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/55 anonim ***** válasza:
11%

Meglepődnék, hogy van egy nálam egy évvel idősebb fiam.

16/L

2012. szept. 26. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/55 anonim ***** válasza:
36%
Leosztanám, esetleg egy pofon, de amúgy ne aggódj, majd kinövi.
2012. szept. 26. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/55 anonim ***** válasza:
51%
valószínüleg nem egyformán neveltétek őket.. ha ilyen nagy a korkülönbség, általában a szülők az első gyereket szigorúbban fogják, mire megszületik a kistestvér, megenyhülnek és nekik több dolgot engednek, vagy előbb, mint az idősebbnek.. persze, hogy a nagyobb féltékeny lesz rájuk, főleg, ha még a pénz is kevesebb.. a legidősebb gyerek amúgy is alapból féltékeny az utána következő gyerekre, vagy tudatosan, vagy tudat alatt.. én teljesen meg tudom érteni a fiad, nekem is két öcsém van, anyámék mindig mondják, hogy ugyan úgy próbálnak viszonyulni hozzánk, persze ez egyáltalán nem így van és én is gyakran féltékeny vagyok, főleg az idősebbre..( ettől függetlenül nem gyűlölöm őket) viszont amit a fiad mondott neked,kicsit durva volt.. ez ellen már nem tudsz semmit tenni, már 17 éves, kisebb korában/korukban kellett volna őket úgy nevelni..
2012. szept. 26. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!