Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Már nincs remény, ha ez...

Már nincs remény, ha ez másodszor is előfordulhatott a házasságunkban?

Figyelt kérdés

Már másodszor fordul elő a 7 év alatt, hogy valaki más iránt kezdek érdeklődni.

Az első alkalom közvetlenül az esküvőnk előtt történt, sokat vitáztunk a lagzi miatt és akkor betoppant az életembe egy férfi, akinek kiönthettem a szívem, megértett, de sosem történt semmi sem. Így is másfél évembe telt, hogy kiverjem őt a fejemből, közben megvolt az esküvő, a megingásomat pedig akkor mindenki (a testvérem tudott róla, és egy jó barátnőm) esküvő előtti pániknak vélte, így én is bebeszéltem magamnak, hogy az volt.

Majd eltelt 4 év és újra megtörtént.

A köztes időben igyekeztem mindent helyretenni magamban, úgy éreztem jól döntöttem, amikor a férjemet választottam, született egy csodálatos babánk, és ekkor elkezdődtek a problémák, amik elől én egy újabb "plátói szerelembe" menekültem. A dolog jelenleg is tart, és szerintem ez nem normális reakció. Ez már több, mint egy éve tart, és nem csillapodik bárhogy is erőlködök. Természetesen sosem csaltam meg a férjem, és nem is áll szándékomban, viszont elkeserít a tudat, hogy ez már másodszor történt meg, talán akkor az első alkalom sem volt véletlen. Talán intő jel volt, minden más, csak nem pánik az esküvő miatt. Talán nem a megfelelő ember van mellettem, és erre így kell rájönnöm. Mit gondoltok erről az egészről?


2012. okt. 10. 12:00
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
55%
Lesz aki megkovez de en teljesen megertelek. Az elejen megismerkedtunk a parommal azt hittem ,hogy majd kialakul a nagy szerelem es nyit felem.. osszekoltoztunk par ev mulva szuletett egy kislanyunk es mindig bennem van ez a ketely ,hogy azert akadt par eletrevalobb pasi is az eletemben akivel jobban elvoltam es onmagam tudtam lenni es ha meg nagyon hosszu evek tavlataban gondolok akkor nem vagyok benne biztos,hogy vele tudnek maradni es ez felelemmel es buntudattal tolt el. Ha ez tortent az eskuvod elott akkor bizony le kellett volna mondani ,mert ez egy into jel volt en igaz nem estem szerelembe meg nem is csaltam meg a parom de vagyakozok egy olyan emberre akivel erzem a tuzet es jobban megtudnek elotte nyilni...Ha igy erzel biztos okkal erzed. majd irj egy levelet milyen a kapcsolatotok bensoseges vagy tavolsag van koztetek sok a kimondatlan dolgok erezes? udv
2012. okt. 10. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
77%
Ha már az esküvő előtt is megtörtént, hogy 'betoppant' valaki az életedbe, miért mentél hozzá? Már az egy jel volt, amit nem vettél észre. Vagy nem akartál.
2012. okt. 10. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
78%

Még huszonévesen én egy 5 éves kapcsolatban voltam így.Meg sosem csaltam fizikailag,de plátói szerelem volt mellette,magamban kerestem a hibát,nem a kapcsolatunkban,ami bár tökéletes lehetett volna,de az érzelmek nem voltak meg.Szenvedtem.Szerencsére volt annyi eszem hogy nem mondtam igent,még ha nagyon meg is bántottam.

Azóta 15 év telt el,férjnél vagyok,még egyszer sem történt meg,a férjemet imádom minden porcikámmal,akkor is ha veszekszünk,akkor is ha egy adonisz szépen néz rám.

2012. okt. 10. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 Pendulum92 ***** válasza:

Én azon a véleményen vagyok, hogy a párodnak kell a legjobb barátodnak is lennie.Ha ez nincs meg, valami hiányozni fog a kapcsolatból. Valószínűleg ezt hiányolhatod, és ezért tekintgetsz kifelé.


szerintem van remény, de kommunikálni kéne a pároddal. Persze ehhez az is kell, hogy ő is hajlandó legyen. Nem sokat írtál a férjedről, mint ember, meg a kapcsolatotokról sem.Vele nem lehet beszélgetni? Nem hallgat meg?

2012. okt. 10. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
65%

Ne haragudj, nem rosszindulatból írom, de itt inkább a választásoddal van baj.


Aki szereti a párját, az rá sem néz más férfire. Ha jól értem, 3 év után házasodtatok össze, és ekkor már megtetszett valaki más.


Nekem pl. 3 év után fel sem tűnt, hogy léteznek más férfiak a világon. És ez így van jól. Kisebb fellángolások lehetnek egy élet folyamán - normális, nem burokban élünk, és az évek múltával előfordul. AZ azonban nem normális, ha kiöntöd a lelked egy másik férfinak, majd plátói szerelembe esel vele.


Épp annak kellene a legnagyobb összetartó erőnek lennie a párok között, amikor kisebb-nagyobb viták után képesek odaállni a másik elé, és azt mondani: sajnálom! meg tudnánk beszélni értelmesen, felnőttek módjára? Rendbetenni a dolgokat, és újra átérezni MIÉRT ő az az életedben, akit választottál.


Az nem megoldás, ha együtt élsz valakivel, és közben egy plátói szerelem miatt nyomorogsz lélekben.


Itt egy dologgal van a baj - nem vagy biztos benne, hogy a férjed számodra az igazi. VOlt ő, akivel jól érezted magad, biztonságban, hozzámentél - de ha jól sejtem, az érzelmek nem a régiek, ha képes vagy ilyen hosszú időkön át másokról fantáziálni. Valószínűleg valahol azt érezted az esküvő előtt is, hogy neked sajnos nem mellette van a helyed, és ezért érzel így most is.


Hidd el. Aki igazán szereti a férjét, aki az igai mellett éli le az életét, az sosem esik úgy szerelembe, mint te - mert az első intő jelnél, mikor másnak kénytelen kiönteni a szívét, odaáll a párja elé, és megpróbálják rendbehozni, nem titokban szenved. Te átéled ezeket az érzéseket, és nem zárod ki őket az életedből. Ha ezek az érzések előfordulnak, és nem az az első reakciód, hogy "badarság", akkor sajnos a férjed nem a jó választás volt. Az én véleményem az, ha ezt nem kezelitek - akár párterápiával, akár közös programokal, stb., ez csak súlyosbodni fog, ahhoz vezet, hogy elhidegülsz tőle, és mindig mást szeretve szenvedni fogsz a házasságban. Ha ezt nem akarod, tégy ellene!! Mert a döntés a te kezedben van.

2012. okt. 10. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:

Olvastam hogy a párod kell legyen a szerelmed, társad, haverod, cinkosod.

Ebben az egész történetben nem szerepel a férjed. Ő milyen? Mit hiányolsz benne, amit megtalált a plátói szerelmedben??? Megrtem, hogy néha jó szerelmesnek lenni maga az érzésbe, amit valakihez társ-tasz, aki ennek teret ad, de ez épp a férjed kellene legyen, nem más.

Minden tiszteletem a tied, hogy nemet mondtál! DE el kellene gondolkozz azon, hogy tényleg nemet kell e mondanod.

2012. okt. 10. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
0%

Nézd, sokan nem ismerik el, de a szerelem, vonzódás az nagyon nagy részt hormonális, kémiai folyamotoknak köszönhető. Szóval nem kell feltétlen bajnak lennie otthon, hogyha másba beleszeretsz.

Ezt azért érdemes tudni, mert sokan ezért szakítanak, válnak, mert esetleg már nem érzi a szerelmet, vagy más felé kezd el vonzódni. Ez elmúlik, el kell múlnia.

Milyen a kapcsolatod az illetővel, akire most vágysz?

2012. okt. 10. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:

Köszönöm a kulturált válaszokat, nagyon sok igazságot írtatok le!

Nos, a férjem jó ember, bár nyilván neki is vannak hibái. Sok mindenen keresztülmentünk mi már együtt, és mindig megoldottuk a nehéz helyzeteket. Megértjük egymást, viszont vannak dolgok, amiken nem tudok túl lépni vele kapcsolatban. Sokszor, sok esetben nem úgy viselkedett, ahogy elvárható lett volna tőle, kezdve a lagzi kérdéstől a terhességem alatti viselkedéséig, és ami a legnagyobb bánatom, hogy ezek miatt nem teljes a bizalmam irányába. Talán itt van a kutya elásva, és ezek miatt nem tudok rá úgy nézni, ahogy régen, a hazugságok miatt...

2012. okt. 10. 13:10
 9/21 A kérdező kommentje:
A harmadik személlyel való kapcsolatom munkatársi viszony és egyben baráti kapcsolat is. Nehéz vele közömbösnek lennem, mert azt hiszem ő sem az irányomban!
2012. okt. 10. 13:12
 10/21 Pendulum92 ***** válasza:

"Sokszor, sok esetben nem úgy viselkedett, ahogy elvárható lett volna tőle"


Sok ember azt hiszi, amit elvár egy embertől, az az egyetemes, annak másnak is ilyen egyértelmű. A valóság nem ilyen. A férjed más ember, neki nem azok a dolgok egyértelműek, és más dolgok fájhatnak, mint neked. Azon a vonalon nem gondolkoztál már, hogy ő is csalódhatott benned?


Bár hazugságot nem akarom védeni most ezzel a hozzászólással, az semmilyen körülmények között nem elfogadott(kivéve néha-néha a "kegyes" hazugságot)


Min volt vitátok, miben hazudott neked?

2012. okt. 11. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!