Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hány évesen ideális családot...

Hány évesen ideális családot alapítani?

Figyelt kérdés
24 vagyok, lesz egy osztálytalálkozónk. Eddig 2 lánynak van gyereke, 1 házasodott meg, de a nagy többség azzal van együtt akivel már a gimiben is járt, tehát legalább 6 éve. Együtt élnek stb. Az jár a fejemben hogy most még "csoda számban megy" ha valakinek gyereke van vagy házas, de mondjuk 10-15 év múlva meg azt fogják majd "lenézni" akinek nincs?
2012. okt. 11. 19:56
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
93%

Akkor ideális amikor készen áll rá és nem szorul szülői segítségre.

Én osztályomba már legalább 10 lánynak van gyereke sőt van ahol már 3 is van. 24L

2012. okt. 11. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
Mi az, hogy lenézni? Mindenki akkor alapít családot, amikor úgy érzi, hogy készen áll rá! Különösen, hogy a házasságok fele válással végződik. A következő osztálytalálkozón már lehet, hogy elváltak lesznek, vagy teljesen mással lesznek a párok.
2012. okt. 11. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
37%
Állítólag 25-28 évesen ideális szülni!!!!!Én 25 és 30 közt letudtam mindhárom lurkót:)Nekem tényleg jó így!akarsz először karriert befutni?esetleg a pároddal felmerült ez a kérdés???
2012. okt. 11. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
84%
Ez a lényeg? :) Akkor ideális családot alapítani, ha az ember úgy érzi, tényleg megtalálta a társát és készenáll arra, hogy szülő legyen, illetve "nagyjából" az anyagi feltételek is adottak ehhez. Ezt azért tettem idézőjelbe, mert helyzettől függ, a semmire nem szabad családot alapítani, de attól, mert nincs lakás, csak albérlet, pl. attól még lehet normális anyagi háttér egy gyerek neveléséhez.
2012. okt. 11. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
24%
Mi a párommal úgy vagyunk vele hogy 24-25 évesen lenne ez ideális, még fiatalok vagyunk a párom még tanul, én dolgozom plusz mellette estin tanulok még egy szakmát. Mi 21 évesek vagyunk és megbeszéltük hogy még várhat a gyerek meg a házasság is. Igaz sok ismerősünknek van már gyereke 19-20 évesen de mi nem sietjük el, inkább szerezzük a pénzt normális munka után nézünk, normális lehetőleg saját lakás vagy ház kellene még. Meg mi inkább kiszórakozzuk magunkat. szerintem a 25 év körül a reális.
2012. okt. 11. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
44%

sok dologtól függ, aki nem tanul tovább, az azt gondolja, hogy 21-23 körül ideális, hiszen addigra már van munkaviszonya, tapasztalata, semmi újat nem tud neki mutatni az élet. meg persze egy normális társa, akivel lehet családot alapítani.


aki egyetemet, főiskolát végez, annak ez kitolódik akár 30 éves korra is, hiszen elvégzi, elhelyezkedik, megmássza a ranglétrát, és utána kicsit hátradől, és szül 1-2 gyereket.

szerintem utóbbi a jobbik eset. van időd, lehetőséged tapasztalni, megismerni a világot, fejlődik a személyiséged, az önismereted. ahogyan a párodé is.

nem az a baj, ha valaki gimi óta együtt van a párjával, mert én is ismerek ilyeneket és tök oké az életük, hanem az, ha elsieti a dolgokat.


Czeizel is megmondta, hogy a 30 környékén szülő nőknek sokkal okosabb gyerekei lesznek, mint azoknak, akik a 20as éveik elején letudják a babázást.


a mi osztályunkban azt nézik le, akinek nincs normális munkahelye, pozíciója. szerencsére nálunk nem abban mérik az embert, hogy hány gyereket tudott megszülni minél rövidebb időn belül...


24 vagy, tehát 10 év múlva már bőven "illik" gyereket vállalni, mert 40 felé azért már bajos egy újszülöttet tutujgatni.

2012. okt. 11. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
44%

Egyetemet végeztem, nem tudom, mennyire van köze hozzá.

De én nem szeretnék még felelősséget, holott annyi idős vagyok, mint te, és egyre több osztály, évfolyamtársam,v agy fiatalabbakat látok szülni, és akkor elcsodálkozok, hogy most mivan??? Lemaradtam? vénlány vagyok, mert pasim sincs??

Jó voltak ilyen-olyan kapcsolataim, csalódtam is, de most olyan jó kicsit egyedül, magamra, és a munkára, vagyis a keresésre figyelni, és nem azon görcsölni, mikor kavrnak be nekem meg pasimnak, meg discoba is járhatok dumálhatok bárkivel nem értik félre.

Hozzáteszem, fogytam is, és jó élvezni, hogy így megnéznek....nem is szeretnék hízni baba miatt még. eltartani sem tudnám.


30-35 év körülre, de inkább 33-35 teszem azt, amikor szülnék. Most még gyest se kapnék.

Mondjuk ellenék így, ahogy most 28 éves koromig, aztán akkor lenne egy komolyabb, vagyis elkezdődne 28-30, és akkor bab, meg esküvő...

2012. okt. 11. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
83%
Gyes alanyi jogon mindenkinek jár utolsó, a gyed van munkaviszonyhoz kötve. Bár kb. én is így gondolom mint te.
2012. okt. 11. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
30%

nem értek hozzá, ebből is látszik, hogy még nem izgat.

A lényeg, hogy nem lenne rá elég pénzem.

szeretnék neki támogatást, hogy legyen megtakarításom, pasim, aki komoly és támogat...

Nem vagyok éretlen gondolkodású, de nem merek, mondjuk inkább így, felelősséget vállalni valakiért napi 24 órában.

2012. okt. 11. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
56%
Oké ezzel 100%.-ban egyetértek csak kiegészítettem.
2012. okt. 11. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!