Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Normális a nővérem? Én a...

Normális a nővérem? Én a helyébe nem lennék ilyen büszke, hogy még majdnem 30 évesen is rajtunk élősködik (Már bocs a kifejezésért)

Figyelt kérdés

Ez egy tegnapi eset volt:

Lementem a konyhába, hogy csináljak magamnak valami szenyát, de ahogy beléptem oda, a nővérem, aki épp mosogatott, odaszólt nekem, hogy -Na mivan, megint jöttél zabálni? Már így is elég nagy a segged!

És ezt mindig eljátssza, amikor a konyhában vagyok.

És azt hozzátenném, hogy 162 cm és 45 kg vagyok, és szerintem ilyen súllyal még ha próbálkoznék se lennék kövér de mindegy..

Aztán amikor megcsináltam a szendvicsemet, leültem az asztalhoz enni, mire ordibált nekem, hogy hozzam le az emeletről az ő koszos tányérjait, én meg mondtam, hogy most eszek. Mire ott üvöltözött nekem, hogy -Mindjárt odamegyek, te nyomorult tacskógyerek és szétszedem azt a hülye pofádat!! Én meg nem szóltam hozzá, mert aki így beszél velem, az örülhet, ha a lábamat egyszer beletörlöm...

És odajött hozzám ordibálni, meg köpködni, majd megszorongatta a karomat...

(Amúgy már régebben írtam ki nővéremről egy kérdést, de kitöröltem, mert már régi volt és nem találtam)

Amúgy róla annyit, hogy 27 évesen még mindig nálunk él, igaz, dolgozik, de ahogy hazajön, mereszti a seggét a gép előtt, van egy 5 éves kislánya, akit nagyívből le se sz@r és amikor a szüleimnek szóltam, hogy miket csinál, mindig őt védték.

És amúgy elhordja az én ruháimat, mert fogyott 15 kg-ot, de még így is asszem 65 kg, 155 cm és amúgy egész életemben így bánt velem...

Szerintetek normális? Mit tegyek, ha a szüleim neki adnak igazat, még olyanokban is, amikor ő a hibás?

15l


2012. okt. 13. 08:28
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Valakinek sürgősen el kéne neki magyarázni, hogy merre hány méter... Szerintem szüleidnek kéne felfogni először, és nekik megmondani.
2012. okt. 13. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
91%
Szerintem ültesd le egyszerre az egész családot, és mondd el a véleményed mindenkinek, nyíltan. Ne indulattal, őszintén és higgadtan, ez fontos! Mondd el, hogy nagyon rosszul esik, ahogy a testvéred bánik veled, és ezeket és ezeket és ezeket a dolgokat többé nem vagy hajlandó elviselni. Ki kell mondani a dolgokat! Nem szólhatsz bele abba, hogy hol él, hol lakik, hogyan él, hogy neveli a gyerekét és milyen a magánélete, vagy értelmi szintje. Ezkeet a területeket kerüld, semmi közöd hozzá! Ahhoz az egyhez van közöd és ahhoz nagyon is sok, ahogy VELED bánik! Nem vagy se a szobalánya, se a homokzsákja, amit püfölhet! Ezeket mondd el, és kérd ki magadnak! A többivel meg azt csinál, amit akar! Az ő élete, úgy rontja el, ahogy neki tetszik!
2012. okt. 13. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Már nem azért, de úgy nem bírom az ilyen válaszolókat, utolsó :)

Már hogy ne lenne közöm ahhoz, hogy mit csinál, amikor még mindig nem költözött el 27 évesen, és a szüleimet is ellenem fordította?

2012. okt. 13. 08:56
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Hát elég egy idegbeteg nővéred van!

Igen,a szüleidnek kellene vele elbeszélgetni vagy észhez térítenie.Bár úgy gondolom az írásodból,hogy nagyon elfogultak vele szemben/gondolom a gyerek miatt/.

Ki neveli a gyerekét?A te szüleid?

Annyit tehetsz,hogy te is megvéded magad!!Mert ha nem szólsz neki semmit akkor mindig fölénybe fogja érezni magát.Állj ki magadért!Mutasd meg neki te sem vagy olyan gyenge,vágj vissza legközelebb és lehet akkor elgondolkozik,hogy azt az időt amíg téged cseszeget a gyerekével is foglalkozhatna.

Gondolom nincs pasija,így rajtad vezeti le a feszültséget!

Ne hagyd magad!A szüleid nem szokták hallani miket mond neked?

Nem egészen értem ha hallják akkor őket se,ennyire nem lehet csak mindig az egyiknek igazat adni.

2012. okt. 13. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Utolsó: a szüleim is foglalkoznak vele, nővérem meg néha elviszi magával a városba, meg néha megnéz vele egy filmet. Szóval ő is gondoskodik róla valamennyit.

Amúgy van pasija de amikor ő itt van, úgy viselkedik, mint egy kisgyerek, aki produkálni próbálja magát és akkor még a legkisebb dolgok miatt is belém köt, hogy pl. én miért ott állok, ahol, stb.

A szüleim is hallják, miket ordibál nekem, de mindig csak azt veszik észre, mikor én visszaszólok neki és azzal jönnek, hogy meg is érdemlem, hogy felpofoz, vagy hogy ordibál velem, amikor én hogy merek egy nálam 12 évvel idősebb (bár agyilag nem az) emberrel így beszélni...

2012. okt. 13. 09:06
 6/10 anonim ***** válasza:
93%
A második válaszolónak igaza van, csak abba szólj bele ami téged közvetlenül érint. (ahogy veled beszél és bánik, és az hogy a cuccaidat hordja) A többihez azért nincs közöd, mert az az ő magánügye, ha abba beleszólsz csak rontasz a helyzeten, mellesleg szerintem te is kiakadnál ha beleszólnának abba hogy mit hogyan csinálsz.
2012. okt. 13. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha a nővéred megpofoz, üss vissza.
2012. okt. 13. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
15%
Ez normális, mindkettőtök viselkedése. Sőt, a hajtépést kicsit hiányolom :D
2012. okt. 13. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
22%

Nem élősködik hisz dolgozik, rajtad amúgy se tudna hisz a szüleid lakása nem a tied.

Ő végez házi munkát te csak arról irsz hogy hisztizel.

2012. okt. 13. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Nem értem, miért nem jön ki két csaj egymással. Lehet a sok korkülönbség.

Te vékony-magasabb vagy, ő meg egy alacsony tehén. Irigy lehet.

A másik ő nem élősködik, akkor is mosogatott+dolgozik is. De az, ahogy beszél veled elég durva. Ti utáljátok egymást? Miért?

2012. okt. 15. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!