Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Büszke vagyok a magyarságomra...

Büszke vagyok a magyarságomra és ki is mutatom. Már ez is baj?

Figyelt kérdés

Végig tudok hallgatni röhögés nélkül minden ünnepséget ami a magyarokról szól és tudom is, hogy mi történt. Számomra szégyen amikor valaki nem tudja, hogy mi történt mondjuk március 15-én és még van pofája végighülyéskedni az egész ünnepséget meg mindent. Szinte mindenen tudok nevetni, de ilyeneken nem! A múltkor írtam egy lapra egy Trianonos szöveget, erre jön az egyik osztálytársam, elolvassa és megkérdezi, hogy "mi az a Trianon?" úristen...pofám leszakad...és még vigyorgott is utána. Én meg bazinagy szemekkel bámultam rá, hogy ez most komoly, ő meg elkezdett izélni, hogy mit kell mindent komolyan venni. Hozzáteszem, hogy én vagyok az egyik gyerek aki szinte mindenen tud nevetni, még a semmin is. Amikor törin tanulunk a magyar történelemről és hozzá tudok szólni a dolgokhoz akkor egyből stréber vagyok meg nyalok a tanárnak. Van egy csomó Magyarországos cuccom és hordom is őket, akkor a tanárok szólnak vagy mások, hogy milyen rasszista vagyok meg nem kéne így öltöznöm. Könyörgöm..magyar vagyok, akkor mit hordjak? Amerikásat? Apa nem szól érte, de anya már kezdi unni, hogy szinte mindig ilyen ruhákat veszek (amúgy mindig fiús voltam). Sokan cseszegetnek miatta, de nem fogok azért változtatni mert másnak nem tetszik, nem kell rám nézni. Engem nagyon zavarnak ezek a dolgok, hogy valaki ennyire tudatlan és alap dolgokat nem tud. Most ez miért baj?

15/L


2012. febr. 8. 20:48
1 2 3
 1/23 A kérdező kommentje:
Na jó, tuti hülyén fogalmaztam. Ne nézzetek hisztisnek.. :D
2012. febr. 8. 20:49
 2/23 anonim ***** válasza:
89%

nem baj.a tanárokat föleg nem értem.

viszont engem sem igazán érdekel ez a nagy magyar hercehurca.mindnekinek a maga dolga. én azt utálom mikor valaki vall valamit és attol felsöbbrendönek képzeli magát és leköpi a tudtatlanokat hogy ez nem is magyar takarodjon.

az ha viccelödik vele az jogos hogy agyonvernéd. de én szimplán tudatlan vagyok mert nem érdekel és nem is szolnák bele hogy ki mit szeret.

mert EMBER vagyok és pont nem érdekel ki milyen származásu.

pont ma gondolkodtam el a rasszuzmus fogalmán.

mit is szoktak mondani,fajgyülölet.már maga a szo sem helyes mert a faj az EMBER. helyesen fajtagyülölet lenne.


de ez lényegtelen csak eszembejutott.

csak a fajtájáért gyülölni az embert,már az embertelen dolog.mert ugye kit érdekel ha jo ember.


szoval ha nem nézel minden emberre ferde szemmel hogy nem érdekli magyarország akkor nincs veled baj.

a suliban meg mindenki szemét.ha nem ezért cikiznek akkor másért.teljesen mindegy. nem lehet vele mit csinálni.

2012. febr. 8. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
70%

Az,hogy érdekel a magyar történelem,jó dolog.

De nem attól vagy magyar,ha ilyen cuccokat hordasz,meg Trianonon siránkozol.

Ezért okkal szólnak a tanárod,és az anyukád is.

Tanulj,majd dolgozz tisztességesen,hordj normális ruhákat,akkor nem nevez senki rasszistának.

A magyarságod ne külsőségekben mutogasd,mert az csak nevetséges.

2012. febr. 8. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:

ja és ha kidobott mellel,miniszoknyába ,magassarkuba tipegnél apád elött ugyanugy kiakadna.

az én apámnak se jo semmi. én az extrém öltözéket szeretem. bör, csatok, füzüs cucc stb. szégyell.pedig én ebben vagyok önmagam.

2012. febr. 8. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 A kérdező kommentje:

"ezért van az, hogy én a szívemben érzem,

hogy nem vagyok náci csak hazafi a vérem."


Nem vagyok rasszista, bár inkább nevezzenek így. Én ki akarom mutatni ezt a dolgot (ne jöjjenek a "korod miatt" típusú válaszok, lehet hogy így van, de akkor is) nekem ez olyan, mint másnak a DC póló, Nike cipő stb. Engem hidegen hagy a bőrszín, szerintem egy afrikai is lehet magyar, ha annak érzi magát. Én se szólok be senkinek aki folyamatosan követi a divatot (pedig undorodom tőle), akkor ők se nekem. Biztos vannak olyan dolgok amikkel nem szereti ha hülyéskednek és nem tisztelik. Persze, tűröm egy bizonyos pontig az ilyen magyaros hülyeségeket, de azért van határ. Szerintem akit nem érdekel a magyar történelem az is tudja, hogy mi az a Trianon. Legalább annyit, hogy miatta lett Magyarország kicsi.

2012. febr. 8. 21:13
 6/23 anonim válasza:
37%
Nem veled van a baj. A többiek majd remélhetőleg felzárkóznak.15 évesen azért az osztálytársaidnak illene ennyit tudni.
2012. febr. 8. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
95%

Nem kell amerikás ruhákat hordani, de a "trianonnagymagyarországmagyarvagyok" tetőtől talpig nem tesz magyarabbá senkinél. Értem én, hogy neked ez most a legfontosabb dolog a világon, de miért kell magadból hirdetőtáblát csinálni? Sok mindenben hiszek, sok mindenben nem, de nem csomagolom magam jelmondatokba és jelképekbe.

Ez olyan kicsit, mikor egy vallásos ember minden témába beleszövi a hitét és a sajtos melegszendvicset sem lehet úgy megbeszélni, hogy ne vallási témába torkolljon. Ha kérdezik, vagy szóba kerül, mondd el, hogy te hogy gondolod a dolgokat, de nem kell ilyen hivalkodóan mindenki arcába nyomni. A legtöbb embernek az ilyesmi nem szimpatikus.

2012. febr. 8. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
92%
Az, hogy valaki nem tudja mi az ,hogy Trianon az ő szégyene nem a tied. Viszont nem vagy különb ember, mert magyarnak születtél, lehetsz rá büszke, de ne nézd ki azt, akinek mind1, hogy magyar vagy sem. Folyamatosan sem kell hangoztatni, hogy te mekkora magyar vagy, mert ez egy idő után inkább idegesítő és nem becsülni való. Továbbra is álld végig az ünnepeket mindenféle viháncolás nélkül, de nem kell kiakadni, ha valaki ezt nem tudja megcsinálni. Nem mindenkinek jelenti ugyanazt a magyarság.
2012. febr. 8. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
71%
Én igaz nem szeretem a törit, de azért tudom, viszont én is minden ünnepséget végigröhögök a suliba, mert minden évben szóról szóra ugyanazt adják elő. A márc. 15. például a 9-esek dolga. Na mióta én kilencedikes voltam, tavaly előtt és tavaly is pont ugyanaz a műsor ment amit mi megtanultunk, és biztos vagyok benne, hogy idén is az fog menni. Meghallgattuk már 11-szer, első óta, hogy mi volt március 15-én, elszavalták már elégszer a Nemzeti Dalt, minek figyeljek oda tizenkettedjére is? Ha álmomból felébresztenek is el tudnám mondani, hogy mi volt akkor. Amúgy meg tényleg nem attól leszel magyar, hogy magadra aggatod az összes trianon jelképes ruhádat amit csak találsz. Sőt... Annál ellenszenvesebb leszel sok ember számára. Személy szerint én sem bírom az ilyen embereket, akik reklámozzák, hogy nekik mi a fontos. Nekem például fontosak az állatok, most akkor csak cicás meg kutyás ruhákba járjak? Aki lovagol, meg lovasba? Te magadba rendezd el, hogy te magyar vagy, és hű de jó neked, de ezzel ne zaklass másokat, hidd el, senkit nem érdekel...
2012. febr. 8. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:

"Magyarországos cuccom és hordom"

Mért is kell ilyen cuccokat hordani ahhoz hogy büszke légy az az országra?

2012. febr. 8. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!