Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » MIért jó anyámnak, hogy csak...

MIért jó anyámnak, hogy csak engem utál?

Figyelt kérdés

Négyen vagyunk testvérek, de nekem más az apám. A testvéreim sokkalta fiatalabbak nálam, és mindig kivételeznek velük. Ha kérnek valamit, rögtön megkapják, ha betegek, rögtön rohannak a dokihoz, ha nem csinálnak semmit, nincsenek letolva. Ezzel szemben nekem mindent meg kéne csinálnom, még anyám feladatait is. Mióta a nevelőapámmal él anyám, azóta én mindig hibás vagyok mindenért, mindig rossz vagyok. Anyám egyébként itthon van, nem dolgozik, és itthon sem csinál semmit, alszik, tévézik, ellézeng. Néha vasal picit, meg elmosogat, meg vasárnap főz. A házunk rendetlen, szinte csak az én szobámban van rend, sehol máshol. Mivel ő nem csinál semmit, tőlem várná el, hogy minden házimunkát elvégezzek a suli mellett, és azzal érvel, hogy amikor fiatal volt, akkor is ő csinált mindent. MIután közöltem vele, hogy amíg ő nem látja el a feladatát, addig nekem ne mondjon semmit, kitagadott. Közölte, hogy akkor ezentúl én főzzek magamra, én vegyek reggelit, vadsorát magamnak, mosóport, mosószert, és mossak magamra, egyszóval lássam el magam. Nincs munkám, diákmunkát sem találok, amit egy-két órán át csinálhatnék, és a havi bevételem a gyerektartás, amit apámtól kapok (20.000 forint). Mit tehetnék? Van barátom, aki azt mondta, bármikor mehetek hozzá, de attól tartok, fiatal vagyok még ahhoz, hogy összeköltözzünk, félek, hogy megromlana a kapcsolatunk.



Elnézést a litániáért. Mit tehetnék?



2012. okt. 14. 12:59
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Hány éves vagy?Ha anyád ennyire ellenséges akkor túl sokat nem tehetsz.Nyilván azért viselkedik így veled mert más az apád mint a testvéreidnek.Gondolom nem volt boldog az apáddal és te meg rá emlékezteted.Ez egy nagyon nehéz helyzet.Ha tényleg szeretitek egymást a barátoddal és megbízol benne teljesen,akkor költözz hozzá.De máskülönben ne.
2012. okt. 14. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Szomorú olvasni ilyen keserű hangú sorokat! Őszintén sajnálom, hogy pont édesanyádban kell csalódnod!

Nem tudom mit is lehetne tenni?

Tanulsz még, ugye?

nagyszüleid élnek? Esetleg tőlük nem kapnál segítséget?

Nem anyagilag gondolom, hanem lelki támaszt, esetleg oda is költözhetnél...

Nincs valaki a családban, akivel meg tudnád ezt beszélni?

Azt én sem gondolom, hogy össze kellene költöznöd a barátoddal. Noha kedves tőle, hogy felajánlotta, de ne azért cuccoljatok össze, csak hogy menekülhess otthonról.

2012. okt. 14. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

Decemberben leszek 18.

Nagyszülők sajnos nem jöhetnek szóba, mert anyai ágon az egész család anya mellett áll. Apai ágon pedig apámmal sem vagyok túl jó kapcsolatban, sőt ő most Kínában van több hónapos üzleti úton.

2012. okt. 14. 13:13
 4/14 A kérdező kommentje:
És igen, még tanulok, próbáltam keresni munkát, ami napi egy-két óra, de ilyen nincs. Délelőtt suli, este munka szóba sem jöhet, hiszen akkor mikor tudnék tanulni?
2012. okt. 14. 13:21
 5/14 anonim ***** válasza:

Gratulálok a családodnak! No, de ez csak az én véleményem, ne haragudj a kemény szavakért, de egyszerűen nem értem a hozzáállásukat!

Én is elvált szülők gyereke vagyok, nekem is nevelőapám van, de anyám soha nem tudta volna ezt tenni velem!

A nevelőapámnak is csak köszönhetek, hiszen segített a felnevelésemben, szóval én szerencsésebb vagyok.

próbálj meg beszélgetni anyukáddal erről a dologról, őszintén, nyíltan, de indulatok, vádaskodások nélkül.

Ne add fel, hiszen változhat a hozzáállása, mégiscsak az anyád.

Édesapáddal sem lenne rossz rendezni a helyzetet!

Ha elmondod neki mennyire szükséged van rájuk, hiányzik a törődésük, és hogy mennyire szeretnéd, ha rendeződne a viszonyotok, nem hiszem, hogy hidegen hagyná őket.

Te pedig légy egy kis türelemmel, tanulj, mutasd meg, hogy igenis képes vagy az önálló életvitelre!

Fordulj hozzájuk mindig bizalommal, türelemmel és szeretettel.

2012. okt. 14. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm a bíztatást!

A problém az, hogy már többször is elkezdtük megbeszélni, de a vége mindig az lett, hogy örömmel végignézte, hogy sírok, aztán rámkiabált, hogy ne sírjak, mert én vagyok a hibás, nekem kéne többet tennem a közösségért (értsd:nekem kéne elvégeznem mindent). Aztán megsértődött, és napokig nem szólt hozzám. Ha meg ilyenkor átmentem barátomhoz, akkor meg még megkérdezte, hogy mennyit fizet nekem a baártom azért, hogyvele vagyok...... MOst erre mit mondjak? Nem lehet vele leülni rendesen.

2012. okt. 14. 13:34
 7/14 anonim ***** válasza:

Sajnálom! Őszintén!

Akkor marad az apukád.

Szabad tudni miért nem igazán jó a kapcsolatotok?

Mi történt?

2012. okt. 14. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Decemberben költözz el a fenébe. Rohadjon rájuk akkor a lakás. Az ilyen emberrel megszakítanék inkább minden kapcsolatot...
2012. okt. 14. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Először is évente 2x látjuk egymást. MÁsodszor, amikor találkozunk, akkor is mindenbe beleköt, amit csinálok, ha kifesem a körmöm, akkor pont az a szín nem tetszik neki, ha spagetitt eszünk, és én nem kanálon tekerem fel a tésztát, akkor az nem elég illedelmes, ha felajánlja, hogy elmenjünk vásárolni, akkor nem választhatók 3000 forintnál többért, mert különben halgathatom, hogy alig van pénze, ha nem nevetek a viccein, akkor meg rögtön letol, hogy mi van, nem értek egyet? EGszóval nem felelek meg az elvárásainak. Persze vele még mindig jobban kijövök, mint anyámmal, de azért vele sem élnék. Ráadásul még a szüleivel él együtt, meg a húga családjával. Szóval ők ott egy házban laknak. Ráadásul ugye Győrben, én meg itt, Kecskeméten. Apám szóba sem jöhet.
2012. okt. 14. 13:45
 10/14 anonim ***** válasza:

Baromira sajnállak kicsi lány!

Anyaként megszakad a szívem, mennyi keserűség, csalódottság van benned már ilyen fiatalon. :(

Nagyon összetett dolog ez, próbáltam kibogozni valamelyest, de úgy látom nehéz. Hát még akkor neked...

Arra gondolok, hogy valakitől mégiscsak segítséget kellene kapnod, mert ez a helyzet hosszú távon felőröl téged, és észrevétlenül rányomja a bélyegét az egész életedre.

Ezt nem szabadna hagyni!

Mi a helyzet a barátokkal, barátnőkkel?

Van szabadidőd, eljársz néha szórakozni?

Mi a hobbid?

Mert kell valami, ami kirángat a folytonos őrlődésből, a hétköznapok szürkeségéből.

2012. okt. 14. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!