Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » MIért jó anyámnak, hogy csak...

MIért jó anyámnak, hogy csak engem utál?

Figyelt kérdés

Négyen vagyunk testvérek, de nekem más az apám. A testvéreim sokkalta fiatalabbak nálam, és mindig kivételeznek velük. Ha kérnek valamit, rögtön megkapják, ha betegek, rögtön rohannak a dokihoz, ha nem csinálnak semmit, nincsenek letolva. Ezzel szemben nekem mindent meg kéne csinálnom, még anyám feladatait is. Mióta a nevelőapámmal él anyám, azóta én mindig hibás vagyok mindenért, mindig rossz vagyok. Anyám egyébként itthon van, nem dolgozik, és itthon sem csinál semmit, alszik, tévézik, ellézeng. Néha vasal picit, meg elmosogat, meg vasárnap főz. A házunk rendetlen, szinte csak az én szobámban van rend, sehol máshol. Mivel ő nem csinál semmit, tőlem várná el, hogy minden házimunkát elvégezzek a suli mellett, és azzal érvel, hogy amikor fiatal volt, akkor is ő csinált mindent. MIután közöltem vele, hogy amíg ő nem látja el a feladatát, addig nekem ne mondjon semmit, kitagadott. Közölte, hogy akkor ezentúl én főzzek magamra, én vegyek reggelit, vadsorát magamnak, mosóport, mosószert, és mossak magamra, egyszóval lássam el magam. Nincs munkám, diákmunkát sem találok, amit egy-két órán át csinálhatnék, és a havi bevételem a gyerektartás, amit apámtól kapok (20.000 forint). Mit tehetnék? Van barátom, aki azt mondta, bármikor mehetek hozzá, de attól tartok, fiatal vagyok még ahhoz, hogy összeköltözzünk, félek, hogy megromlana a kapcsolatunk.



Elnézést a litániáért. Mit tehetnék?



2012. okt. 14. 12:59
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:
BAráti társaság kicsi, és sajnos nem is igazán meséltem nekik erről a helyzetről. EGyedül a barátom az, aki átől zettig ismeri a helyzetemet. Edzeni akartam elkezdeni egyébként, de így, hogy nekem kell ellátnom magam nemigazán fogja futni rá. Annyira tanácstalan vagyok. MIndig zsákutcába futok, és mivel ilyen fiatal vagyok, még nem igazán tudom, mit kezdhetnék. Még ezenkívül van egy évem a suliban, és ha dolgozni mennék sem öt perc lenne összegyűjteni az élethez elengendő pénzt.
2012. okt. 14. 14:00
 12/14 anonim ***** válasza:

Tarts ki! Légy erős!

Tanulj, lesz egy szakmád és akkor már lesz egy kiindulópont az életedben.

Tudom, könnyű kívülállóként ezt mondani, de a leírtak alapján úgy érzem, jelenleg nem nagyon tudsz mit tenni.Sajnálom, hogy ennyire magadra maradtál, holott vannak szüleid! Tudnék nekik mit mondani!!!

Próbálj meg kitartani, ne add fel! Ha a barátoddal őszinte a kapcsolatod, akkor az is nagy erőt tud adni, és segít átvészelni ezt az időszakot.

Nevelőapádról nem írsz. Vele milyen a kapcsolatod?

És a testvéreid?

2012. okt. 15. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
Ha úgy érzed, hogy elég erős a kapcsolatotok a barátoddal, akkor költözz el. Anyukádnak pedig mond meg, hogy akkor szépen rád eső családi pótlékot is adja oda. Ha elmondod apukádnak,hogy milyen anyukád, akkor se állna melléd? Nyilván volt oka, hogy elváltak. Önkormányzatnál, családsegítőnél kérdezz körbe, hogy miben tudnának-e esetleg segíteni.
2012. okt. 15. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:

G1970

Vele sem túl jó a kapcsolat, hiszen utálja az apámat, azért, amit anyámmal csinált. Azt most hagyjuk inkább. Többször majdnem emg is verte, bár sokszor engem is védeni akar ezzel. De szóval a lényeg, hogy utálja apámat, és ő is őt látja bennem.



Igazából érdekes, mert ma már szóbaállt velem anyám, és mintha nem is történt volna semmi. Ez nála érdekes. JÓl a földbe döngöl, és utána köddé válik a vita, de közben mégsem mert máskor előhozza. MOst elvileg szent a béke.


Utolsó kommentelő:


KÖszönöm a tanácsokat, amennyiben ez újra előfordul, azonnal segítségért fogok fordulni, mert nagyon kikészültem. SZörnyű egy ilyen anyával élni, főleg, hog ymostanában úg nézett ki, hogy kibékültünk, tudtunk beszélgetni, de úgy látom, ezt az összeveszést időről időre el kell játszanunk, és egyre durvább lesz.



MIndenkinek köszönöm a segítséget, és a lelki erőt, amit küldtetek, minden tanácsotok hasznos volt. REmélem gyorsan el fog telni az a pár év, amit itt még le kell húznom.

2012. okt. 15. 17:45
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!