Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szüleim nem fogadják el a...

Szüleim nem fogadják el a páromat. Mit megyek, mit tehetek?

Figyelt kérdés

Párom fiatalabb nálam,21éves,tavasszal fejezi be a második szakmáját .Iskola mellett minden nap jár dolgozni és ha meglesz a második szakmája akkor is lesz egy másik nagyon jó munkája egy nagy cégnél.

A probléma az,hogy anyuék képtelenek erőt venni magukon,ha nálunk van és pár szót beszélgetni vele.Nagyritkán megy csak nekik a beszélgetés.Anyu mindig mondja nekem,hogy gyerek még hozzám ez a fiú,holott a párom és én köztem 3 év van a javamra apám és anyám között 5 és fél anyám javára. Rosszul esik,hogy a 2 exemmel akivel hosszú kapcsolatom volt,nagyon jól elvoltak és apám még közös programot is szervezett velük .Amolyan pasis programot.De a mostani párommal,még beszélgetni sem hajlandó.A párom meg persze feszült ha nálunk van és nem érzi itt jól magát. Nem tudom,mit kéne tennem.Mért nem lehet elfogadni,hogy boldogok vagyunk? Nem link,sőt inkább "munkaalkoholista",félretett pénze is van nem is kevés,autót tart fenn és lényegében saját magát is maga tartja fent. El vagyok keseredve. Talán a különköltözés lenne az egyetlen megoldás!


2012. okt. 17. 14:57
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Türelem. Ha hosszabb távon megmarad a kapcsolat, úgyis megszokják.
2012. okt. 17. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

Ha tényleg ilyen rendes, megszokják, megszeretik.

Most még kételkednek. Tényleg türelem!

2012. okt. 17. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Már lassan egy éve együtt vagyunk és tervezzük az eljegyzést is. De akkor is rosszul esik,hogy ilyenek vele a szüleim.
2012. okt. 17. 15:08
 4/15 anonim ***** válasza:
Akkor nem gondolod, hogy ideje lenne leülni a szüleiddel, és megbeszélni velük, mi az oka ennek?
2012. okt. 17. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Ha jónak, stabilnak érzed a kapcsolatod, akkor légy határozott! Akár fordulj szembe szüleiddel is! Persze szelíd határozottsággal. Nem a kor a fontos, a meghatározó, hanem a gondolkodásra érettség. Van infantilis pasi 40 évesen is. Akár költözzetek külön! De nem lehet, hogy nem is a korkülönbség miatt nem szimpatizálnak vele a szüleid? Féltenek, éppen a munkamániája miatt? Azt látják, hogy nem lesz mellette boldog jövőd? Ezt kellene belőlük kiszedni, mert a korkülönbség az gyenge érv.
2012. okt. 17. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
leültem már velük párszor,de meg sem hallgatnak. Vagy pedig azt hajtogatják,úgysem tart ez sokáig,fiatal még a párom,ne is idegesítsem őket a témával,majd felugranak és kirohannak a szobából.Ennyire jutottam velük egy év alatt.
2012. okt. 17. 15:20
 7/15 anonim ***** válasza:
Legyél kicsit rámenősebb. Mutass rá, hogy köztük is ennyi, vagy olyan boldogtalanok együtt, hogy ettől akarnak megkímélni?
2012. okt. 17. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
A hétvégéket mindig együtt töltjük,és a hétköznapokon is sokszor nálunk alszik. A tenyerén hordoz,ebben nincs hiba.ÉN azt vallom,inkább dolgozzon többet,mint hogy egy link alak legyen! Nem tudom hová tenni tényleg anyuék viselkedését,mert vele egy vitánk sem volt még soha és nem túlzok,az általuk "istenített" exemmel meg folyton ment a vita, és agresszív is volt. Nem,tényleg nem tudom,mi lehet a gond de affinitásuk sincs rá,hogy beszéljünk róla.
2012. okt. 17. 15:24
 9/15 A kérdező kommentje:
15:22! köztük 5 és fél év :).És anyunak már volt egy gyereke mikor összejött apuval.A nővérem.Szóval az,hogy a korral jönnek,kicsit visszatetsző!
2012. okt. 17. 15:25
 10/15 anonim ***** válasza:

Én 6,5 éve vagyok együtt párommal, de bizony majd 3 év kellett, mire elfogadtak, és még így se teljesen.

Apja mai napig magáz, (16 voltam mikor összejöttünk, most 23) és nagyjából meg is van a távolság tartás. Anyukájával már jó a viszony, tegeződünk is.

Nálunk nem volt semmi szülőkkel való beszélgetés, értelmetlen lett volna, max. olaj a tűzre.

2012. okt. 17. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!