Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A mai szülők ennyire nincsenek...

A mai szülők ennyire nincsenek hatással a gyerekeikre?

Figyelt kérdés

Nem akarok belekezdeni a tipikus mai fiatalok tulajdonságainak felsorolásába onnantól kezdve, hogy 13-14 évesen már szexelnek, isznak, cigiznek éssatöbbi, szerintem mindenki tudja, hogy miről van szó - csak azt nem értem, miért hagyják ezt a szülők?


Olyan kérdéseket olvasok itt nap, mint napa gyerekek részéről, hogy "13 évesen barátom van...", és "Anyám szemét, nem engedi, hogy 15 évesen pierciget lövessek magamba..", a szülők oldaláról pedig, hogy "A kamaszgyerekem cigizik, mit tegyek..." meg "A lányom csavarog, mit csináljak..?"


Most komolyan, egy szülőnek a GYK-n kell megkérdeznie, hogy hogyan nevelje a gyerekét? Vagy nem tudja, mit csniáljon, amikor az nem akar sót fogadni? Képtelen határokat felállítani neki? A határtalan liberalizmusban elfelejtette, hogy még mindig ő a döntéshozó szülő és a gyerek, akinek elsősorban alkalmazkodnia kell??


2012. okt. 17. 18:24
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
81%

Manapság sajnos nem divat a gyerek nevelése...


Szerintem az a legnagyobb baj, hogy a szülő korán reggel elmegy otthonról, a gyerek iskolába, és anyu-apu csak este ér haza, a gyerek meg kora délután szabadul az iskolából (vagy lóg), és mivel nincs értelmes elfoglaltsága, és nincs kontroll, ezért csinálják ezeket. A szülő meg esténként hullafáradtan hazakerül, és szembesül vele, mi történik a gyerekkel. :(

2012. okt. 17. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
24%
100 éve 13-14 évesen szültek...
2012. okt. 17. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim válasza:
80%
Utána pedig az iskolát hibáztatja, amiért kezelhetetlen a gyerek...
2012. okt. 17. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%

Van gyereked? Mert ha van, akkor ebből az utolsó mondatodból kiindulva, vagy szerencséd van, vagy nem tudsz dolgokat a gyerekről. Ha így állsz a gyerekhez, azzal kifejezetten azt éred el, hogy ellenáll, hazudik, csak azért is.


Általában a két véglet miatt lesz probléma: Mindent ráhagy a gyerekre, időhiányában, vagy egyébokból. A másik meg nem nézi emberszámba a gyereket és úgy áll hozzá, hogy a gyereknek kuss, és csak az a léneg, hogy ő mit gondol. És elég kevés gyerek hunyászkodik meg és nem lázad fel soha az "idomítója" ellen, mert ez inkább idomítás, mint nevelés.


Na meg sok szülő csak prédikál, miközben teljesen mást mutat a gyereknek, mint amit mond. Kedvenc példám, hogy "meg ne mondd apádnak, hogy mennyi volt ez a ruha, amit vettem magamnak." "Meg ne mondd neki, hogy vásárolni voltunk". Közben meg dühödten próbálja a gyereket becsületességre nevelni és csodálkozik, hogy nem megy.

2012. okt. 17. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%

Ez is hülyeség az én mamám 1912.-ben született és 1940.ben 28. évesen szült.

Szerintem is nagyon szomorú sok szülő véleménye itt. Meg azért ne hasonlítsuk a régi világhoz a mait. Még régebben pedig barlangban laktak még sem lakik ma ott senki.

2012. okt. 17. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
84%
Ezeket a szülőket vajon kik nevelték ilyenre?
2012. okt. 17. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%
Mert ezek a "mai szülõk" is rosszul lettek nevelve!
2012. okt. 17. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:

#4-es


Lehet, hogy az utolsó mondatom kissé keményen volt megfogalmazva, természetesen nem arra gondolok, hogy a gyerek neve kuss, és ne legyen szabad véleménye, döntései, vagy tettei - csak arra próbálok rávilágítani, hogy amíg a gyerek függ a szülőtől, addig a szülő ne úgy tegyen már, mint aki tehetetlen és nincs joga beleszólni bizonyos dolgokba.


Mondom mindezt úgy, hogy én eszerint voltam nevelve, tehát az én nevem jóformán kuss volt otthon, de azért a szüleim engedékenyebb időszakaimban sem fordult meg olyami a fejemben, hogy ha valamit megtiltanak, azt csak azért is megtegyem, mert nagyon jól tudtam, hogy annak következményei lesznek.



Akkor kérdezem úgy: a mai gyerekek tetteinek miért nincs valós következménye a szülő részéről?

2012. okt. 17. 18:43
 9/18 anonim ***** válasza:
100%
Mert aki csak és kizárólag hatalomra alapozva nevel, az hamarabb ki fog fogyni belőle mint gondolná. Amíg kicsi a gyerek és a szülőkre szorul az igényei kielégítésére, addig működik, de ahogy nő egyre kevesebb eszköze lesz a szülőknek, amire a gyereknek szüksége van, már nem lesz mivel kordában tartani, fenyíteni, nem fog félni, hogy kegyvesztett lesz. Ki nyilvánvalóan nem dobhatja a gyereket, meg se verhetné, de ha meg is veri azzal se megy semmire, max. annyira, hogy a gyerek még provokálja, hogy nem érdekel, tessék üss meg mégyegyszer, meg úgy lesz vele, hogy na persze, majd még pont azt csinálom, amit mond, mikor még meg is ver.
2012. okt. 17. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
45%

Nem akarok belekezdeni a tipikus mai fiatalok tulajdonságainak felsorolásába


Akkor minek kezdesz? Baromi unalmas már,hogy minden nap feltesz valaki egy ilyen kérdést.Régen is és ma is vannak tinédzserek akik elkallódnak,drogoznak,buliznak,nem tanulnak . És vannak akikből normális értelmes flenőtt ember lesz .

Kár ezen a témán lovagolni,van,hogy a szül ő a hibás,de van amikor már tehetetlen.

Csodálkozom,hogy a "bezzeg az én időmben (jellemzően olyan 3-4 évvel ezzelőtt ) én még 25 évesen sem ittam alkoholt és nem szexeltem " kártyát még nem dobtad be. Az még hatásosabb,mert arra a sok álszent is idegyűlik és elmesélik a fél életüket amit az aranykalitkájukba zárva töltöttek,és ők mennyire örülnek annak,hogy nem engedték őket sehova és nem tudtam 1 numerát sem összehozni,mert ennek köszönhetően lettek baromi érettek és flenőttek.

És nem vagyok drogos,piás lecsúszott alak,csak marha unalmas már a sok önjelölt erkölccsősz akik minden nap úgy mondják meg a nyilvánvalót,mintha ők szarták volna a spanyol viaszt.

2012. okt. 17. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!