Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A mai szülők ennyire nincsenek...

A mai szülők ennyire nincsenek hatással a gyerekeikre?

Figyelt kérdés

Nem akarok belekezdeni a tipikus mai fiatalok tulajdonságainak felsorolásába onnantól kezdve, hogy 13-14 évesen már szexelnek, isznak, cigiznek éssatöbbi, szerintem mindenki tudja, hogy miről van szó - csak azt nem értem, miért hagyják ezt a szülők?


Olyan kérdéseket olvasok itt nap, mint napa gyerekek részéről, hogy "13 évesen barátom van...", és "Anyám szemét, nem engedi, hogy 15 évesen pierciget lövessek magamba..", a szülők oldaláról pedig, hogy "A kamaszgyerekem cigizik, mit tegyek..." meg "A lányom csavarog, mit csináljak..?"


Most komolyan, egy szülőnek a GYK-n kell megkérdeznie, hogy hogyan nevelje a gyerekét? Vagy nem tudja, mit csniáljon, amikor az nem akar sót fogadni? Képtelen határokat felállítani neki? A határtalan liberalizmusban elfelejtette, hogy még mindig ő a döntéshozó szülő és a gyerek, akinek elsősorban alkalmazkodnia kell??


2012. okt. 17. 18:24
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:

Kedves 8-as!


Ha jól tudom, egy percre sem mondtam, hogy én sz*rtam volna a spanyol viaszt (főleg mert 18 évesen elköltöztem otthonról, tehát szülők nem voltak többé rám hatással), csak feltettem egy egyszerű kérdést.


Akinek nem inge, ne vegye magára.

2012. okt. 17. 19:09
 12/18 anonim ***** válasza:
35%
Én nem vettem magamra,mivel már elég régen kinőttem a tinédzser korból,de saját gyerekem még nincs. Csak egyszerűen felesleges ezen szörnyülködni ,és unalmas is,ettől nem lesznek jobbak az emberek. Régen is ment a cigi meg a pia,sőt a szex is . Egyedül a diszkódrogok meg a fű volt ami nem ment,mert akkoriban hozzájutni sem lehetett,nem úgy mint most. Na ez régen volt,de mikor 20-25 éevsen szörnyülködtök itt,mikor a "ti időtőkben" is ugyanez a helyzet uralkodott,maximum ti nem ilyen körökben mozogtatok (ami jó) az elég nevetséges.
2012. okt. 17. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
66%

2 saját gyerekem van, és középiskolai tanár vagyok. Ma ugyanannyi értelmes, normális és értékes gyerek van, mint 20 éve, csak a világ változott. A szülők sem rosszabbak, mint korábban. Szomorú, hogy állandóan általánosítani, hogy mai szülők, meg mai gyerekek. Én több, mint 30 éve jártam gimibe, volt osztálytársam, aki 16 évesen azért maradt ki, mert szült, volt, aki tiniként bűncselekmények keveredett. És ez gimnáziumban volt, nem szakmunkásképzőben! Akkor ránk is azt mondták, hogy ezek a mai fiatalok, a szüleinkre meg, hogy milyen szülők.

Higgyétek el, nincs új a nap alatt!

2012. okt. 17. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
67%

szerintem egy dolog változott meg gyökeresen: az, hogy a mai fiatalok többsége jóformán semmi tiszteletet nem mutat a szülei irányába. pedig sok szülő a végkimerülésig gebed, hogy a gyereknek legyen hol laknia, legyen mit ennie.

és igen, a szülő hibája, hogy nem mutatja meg a gyerekének, hogy marha jó dolga van, becsülje meg. másnak még ennyi sem jut.


fiatalon én sem voltam szent, ittam, bagóztam, bulizni jártam, becsúsztak az intők, az egyesek. de anyámat a végletekig tiszteltem, és a legrosszabb tettemet is elmondtam neki. mindent megbeszéltük, segített megtalálni a helyes irányt. bár sosem éreztem magam elkallódottnak, mert tudtam, ha hazamegyek, akkor biztonság vár, és egy megértő anya. nem éltem vissza a jóindulatával, bizalmával. ő pedig tudta, hogy tinikorban kell őrültnek, féktelennek lennem, mert minél hamarabb lezajlik ez a korszak, és ráunok, annál hamarabb leszek komoly és megfontolt.


az első 3 év sokat számít. ez a mai fiatalok többségének megadatott, hogy az anyja gyesen legyen vele otthon. mégsem sikerült beléjük nevelni az alapokat.

2012. okt. 17. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
51%

Iskola mellett lakom, ott van a villamos megálló is.

Sajnos úgy hozta az élet, hogy pont napközi végekor kell arra menjek mindennap. (15 perc és indulok is...)

A szülök olyannyira nem foglalkoznak a gyerekkel, hogy simán hagyják, hogy másokon átgázoljon a szemük fénye, nem terelgetnék arrébb őket, hogy el lehessen férni a durván 2 méter széles járdán... mondjuk ők maguk se képesek úgy menni, hogy elférjen más is, ne adj Isten... Szóval én és mások is választhatunk, hogy vagy autó elé lépünk, vagy felkenődünk a kerítésre.

A villamos kész rémálom: senki nem szól a gyermekére, üvöltöznek, ordibálnak, futkosnak, kit érdekel, hogy ez mást zavar?!

Szóval itt a szülők is el vannak rontva, a gyerekek meg ezt tanulják meg.


Kedvenc esetem, de ez már tanárokkal: Budapest, Deák Ferenc téri metró állomás, le akartam volna szállni, de egy 20-30 fős gyerek sereg miatt nem lehetett, mert a kedves tanár nénik rögtön beálltak az ajtóba és tolták fel a gyerekeket, nem számított, hogy álltunk egy páran az ajtóban leszállásra készen, nyomták át rajtunk őket... Szóval ideje lenne már az embereknek magukba nézniük, mert ha így viselkedünk, jobbat ne várjunk el a gyerekeinktől sem!

2012. okt. 18. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
100%
utolsó: ez nem a kisföldalattin volt véletlenül? mert pont pár napja volt róla szó a bkv-figyelőn, hogy eszméletlen kevés ideig áll a megállóban, alig fékez le, már nyomatja is a "kedves utasaink, vigyázzanak, az ajtók záródnak" dumát... én is rühellem, ha nem tudok leszállni a sorfalat állóktól meg azoktól, akik egy komplett bőröndáruház készletét halmozzák az ajtó elé, de néhol megértem, hogy a tanerő ideges, ha 30 gyereket kell felpréselnie valahova.
2012. okt. 19. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
21%
Na, elmondom mi volt szüleim korában. Amint a gyerek meg tudta fogni a kapát, felérte a sparheltet, dolgozott, gyomlált, tyúkot etetett, tehénre vigyázott, azaz nem a divatos játékok között unatkozott, hanem keményen be volt fogva. Ha hisztizett, fejbevágták. Most meg jódolgukban nem tudják a kölkek, mit csináljanak....
2012. okt. 19. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

Nem, nem a kisföldalatti volt, 3-as metró.


Amúgy gondolom a lepontozást azért kaptam, mert a sok rossz szülő magára ismert, és így is tagad. ;) Csak így tovább, dugjátok homokba a fejetek, kényeztessétek a kölkeiteket, hagyjátok, hogy másokat fellökjenek, hogy ők csakazértse menjenek arrébb, de aztán ne csodálkozzatok, ha kis zsarnok lesz és veletek is majd úgy bánik, ahogy az utcán másokkal és tiniként duplán annyira megfékezhetetlen lesz, mint alapból, mert beleszokik a semmibe, hogy neki csak joga van... így kell ezt csinálni, mutassátok meg a világnak, hogy mindenki p*sztuljon, csak az ő gyereke létezik és kész!

2012. okt. 19. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!