Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Miért nem szólnak a szülök a...

Miért nem szólnak a szülök a gyerekeikre üzletekben, tömegközlekedési eszközökön?

Figyelt kérdés
A boltban verik a kirakatot ököllel, szétdobálnak, megfogdosnak mindent koszos kézzel. Könyvesboltban is láttam már könyvet borítójánál, lapjainál rázogató gyereket. Buszon összerugdossák a szembe ülö ruháját, anyuka meg csak nézi, vagy max. egyszer rászól, de ha tovább csinálja a gyerek, nem foglalkozik vele. Nyilván más nem szól rá, mert a szülö DOLGA nevelni a gyerekét.
2012. ápr. 15. 17:09
 1/8 anonim ***** válasza:
63%

nem csak ilyenek vannak

vannak normális anyukák,akik igenis rászólnak,nevelik a gyereküket

nem tudom neked van e gyereked,és tudod e,mi az a dackorszak?

2012. ápr. 15. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
62%

Egy két-három éves csak azért is csinálni fogja, mindegy hányszor szólnak rá. Sőt a fiam pl most nagyon "lázad".

Aki hozzászokott már a gyerekekhez, azt ez nem zavarja, sőt még nekem mondják, hogy nem baj ha összetaperolja a sütispult üvegjét. Amúgy ha letörném a kezét akkor is meg akarná mutatni melyik sütiket kóstolná meg. Ha meg pl. felemelem... egy erősebb hisztinél még sérülés veszély is van.

2012. ápr. 15. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

A boltban még egyszer sem vett el a gyerekem semmit, vagy ha igen vissza is teszi.

Abszolut annak írom be ezt a viselkedést, hogy a szülők "szabadelvűen" nevelnek.

2012. ápr. 15. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
81%
talán mert azt hiszik ha nem vesznek róla tudomást akkor nincs is probléma.persze ide most csak olyan anyukák válaszolnak akik rászólnak a gyerekre,és ez nyilván igy is van,viszont a jelenség amit kérdező le írt,sajnos van.dackorszak ide vagy oda, a nevelés az hiányzik sok esetben és magam is tapasztaltam sőt elképedek néha.A választ nem tudom.de azt tudom,hogy sok kisgyerek anyuka élből elvárja hogy őt másként kezeljék,másként ítéljék meg mert gyerek van.pedig nem,mindenkinek joga van tisztán leszállni a buszról és nem összerugdosva.és most majd jönnek a felháborodott anyukák,pedig sajnos ők is tudják ez igy van.
2012. ápr. 15. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
értem. tehát az lehet az oka, hogy ök tudják, hogy hiába szólnának rá, csak rosszabb lenne. azért tettem csak fel a kérdést, mert néha tényleg elgondolkodtató, hogy nem érdekli öket, hisz nem ök pakolnak/takarítanak
2012. ápr. 15. 19:12
 6/8 anonim ***** válasza:
66%

Előzőnek üzenem: nem olvasott figyelmesen itt és nem következtetett reálisan; pont hogy írták: dackorszakban levő gyermekre rászólni olaj a tűzre...


Otthon bár viszonylag tág határok között javaslom engedni az 1-3 év közötti gyermek dühét hagyni levezetni, azonban kültéren már problémás; a megoldás KÜLTÉREN: figyelemelterelés, de közben együtt kell érezni a gyermekkel.


Nagyon nehéz számára kiszakadni a teljességből; épp csak kezd kialakulni én-tudata, és még annyira se képes kezelni az evvel járó lelki fájdalmait, mint egy ovis. Meg kell érteni őt. Ráadásul elkerülhetetlen az öncélú ellenkezés megélése 1-3 életévek között, hiszen ez alapozza meg akaratának fejlődését; ha túlzottan, és/vagy rendszeresen megakadályozzák őt ebben ekkortájt, akkor idősebb korában nem fog tudni nemet mondani általában, akkor se , ha az lenne megfelelő, valamint nagy eséllyel lesz irányítható, akaratgyenge; vagy a másik véglet: van, akiben összetorlódik érzelmileg, így nagyobb korában, akár felnőttként fogja kiélni akaratosságát (amikor már rég túl kellene legyen ezen), és/vagy a kicsi korában a frusztráltsága miatt felgyülemlett feszültsége miatt felnőttként agresszív lesz, vagy agresszívabb, mint alaptermészetéből adódott volna.


Óvodások esetén részben más a helyzet, a rövidség kedvéért nem térek ki erre a jelen hozzászólásomban.

2012. ápr. 15. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
kedves utolsó,a 6 vagyok,nekem is van gyerek 2 is,a kicsi épp 3 éves,voltunk dackorszakban,és viselkedett nem épp megfelelően nyilvános helyen.de nevelni ott is kell.hogy épp melyik módszert választják az anyukák az az ő dolguk,de a kérdező is azt látja nem történik sok esetben semmi.az pedig nem jó.sok lehetőség van ilyen esetben is,és nem épp megfelelő csak annyit mondani,tudja épp dackorszakban an.másokat is meg kell érteni.
2012. ápr. 16. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Kedves előző! :) A kedves utolsó a 6., nem te; hanem én. ;-) Bár nincs jelentősége. :) Valszeg csak félreírtad, semmi gond. ;-)


Mint írtam, kültéren részben mást javaslok, mint otthon, pont azért, mert megértem a kedves kérdezőt is. :) De nem rászólás a gyerekre a megoldás nyilvános helyen (kültér), hanem figyelemelterelés.

Ha rászólnak, az általában csak olaj a tűzre, ha 1-3 év között van, azaz dackorszakban.

2012. ápr. 16. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!