Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Egy válás esetén a gyerekek,...

Egy válás esetén a gyerekek, főleg a kamaszok miért dühösek és elutasítóak a szülők új párjával szemben?

Figyelt kérdés

Nem mindig áll fenn ez az eset, van, aki igen nyitott, elfogadó ebben a korban is.

De aki nem, az miért nem?



2012. okt. 19. 08:58
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
92%
Nyilván azért, mert betolakodonak tartják, azt hiszik, miatta ment tönkre a házasság, akkor is, ha nem igy van. Emellett a legtöbb gyerekben el a remény, hogy a szülei ujra együtt lesznek es szamara az új partner ennek akadályát jelenti.
2012. okt. 19. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Egy átlagos családban (ahol nem az a baj, hogy anyuka prosti, meg apuka részegen veri a családot esténként) ha a szülők nem jönnek ki egymással, a gyerek attól szereti az anyját és az apját is. Nehezen érti meg, hogy ők ketten nem tudnak együtt élni már tovább. Ha pedig jön egy új partner, akkor rajta töltik ki a mérgüket, hiszen sem az apjukkal, sem az anyjukkal nem akarnak veszekedni, hiszen őket szeretik. Az új meg csak egy idegen, egy betolakodó, aki szétveri a család egységét és azt a reményt, hogy a szülei egymásra találjanak újra. Legalábbis szerintem ezért.
2012. okt. 19. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
És aki elfogadó, az hogyhogy az tud lenni? Ő miért nem érzi betolakodónak az apja vagy anyja párját?
2012. okt. 19. 09:03
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a gyerekek összezavarodnak. Okolják az új felet a válás miatt. Nem tudják, hogyan is kellene viszonyulniuk az új helyzethez. A felnőtt pedig valahol ugyanolyan zavarodott. Elköveti azt a hibát, hogy be akarja tölteni a szülő szerepét. Aztán jön a közös gyerek és a "régi" kicsit kivülállónak érzi magát.
2012. okt. 19. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Az első két válaszolónál van a pont asszem.

Egyébként pedig - mint minden érzelmi reakció - személyiség- és temperamentumfüggő. Alapból sokat számít az is, hogy a szülők hogyan állnak egymáshoz és a válás tényét mennyire dolgozták fel. Sok múlik a szülők hozzáállásán is. Mennyire tudják a válást lekommunikálni a gyerekkel, mennyire tudják ők maguk magukkal lekommunikálni a válást. A gyerek többnyire csak válaszreakciókat ad helyzetekre.

2012. okt. 19. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Én 14 éves voltam amikor a szüleim elváltak. Sosem vitatkoztak, így nem is igazán értettem hogy anyám és apám miért ülnek le velem, és miért beszélnek a válóperről. De felnőttként kezeltek. Elmondták mi az oka, és hogy én nem vagyok hibás. Elmondták, hogy bár ők külön válnak, de én mindkettőjüknek fontos leszek. Már külön éltek, és csak annyi változott, hogy apuval csak hétvégén találkoztam. Előbb anyunak lett partnere. Eleinte furcsa volt, de mivel baromi rendes így könnyen elfogadtam. Később apunak is lett új felesége. Ő is biztosított arról hogy sosem fog apu és közém állni. Végül is betartották a szavukat. Mindkettőt szeretem,mert rendesek, és sosem törekedtek arra, hogy szétválasszanak a szüleimtől.

Szerintem fontos hogy ha a szülők válni akarnak akkor mindent őszintén elmondjanak a gyereküknek. Nekem sokat segített hogy felnőttként kezeltek.

20/L

2012. okt. 19. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Az én szüleim nem váltak el, de nekem főleg az lenne fura, hogy egy idegen férfival kéne egy fedél alatt laknom. Kamaszoknál hatványozottan kellemetlen lehet az ellenkező nemű mostoha, mert akkor alakul ki a nemiségük, szégyenlősebbek stb.... Ha meg még lesznek mellette ellenkező nemű mostohatestvérek, az is fura helyzet, nem egyszer volt már itt téma, hogy összejöttek. Ezenkivül sokszor nem nagyon titkolóznak a szülők, és kiderül, hogy az új anyuka vagy apuka csábította el az adott szülőt (nem mindig válás után kezdenek csak új párt keresni) és valakinek ez nem fér az értékrendjébe. Tehát ott nagyobb eséllyel elfogadóbb a gyerek, ahol már elváltak a szülők, letisztázódott a helyzet és csak utána jött az új pár. Így nem lesz összezavarodva, tisztán átlátja majd a helyzetet, a válásnak logikus következménye lehet egy idő után az új pár.
2012. okt. 19. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Amikor anyu még el sem vált aputól már be lett mutatva nekünk az "új apuka". Nem szóltunk semmit, pedig rosszul esett hogy este is nem hozzánk jön haza anyu, hanem először a pasijához, és majd hazaér amikor mi már alszunk, reggel meg hajnalba megy dolgozni. Ekkor voltam én 11 bátyám 13.

Azóta már összeköltöztünk, féltesónk van akit nagyon szeretünk. De elég rosszul esik sok minden, de úgy voltunk vele, hogy anyu tudja, aztán mára már ő is megbánta valamilyen szinten.

2012. okt. 19. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

nekem a szüleim már csecsemő koromban szétmentek, szóval nem érzékeltem belőle sokat.

anyámnak 4-5 éves koromban lett egy nagyon rendes barátja, aki sosem akart atyáskodni felettem, de sokat tanultam tőle. apám nem az a mintaember, nem is tartottam vele a kapcsolatot igazán.


aztán 14 éves voltam, mikor szakított az első barátjával, és összejött az újjal. én már régebbről ismertem a fickót, alapvetően rendes ember, de nem akartam, hogy kvázi a nevelőapám legyen, mert láttam hogy bánik a saját lányával.

anyám kitalálta, hogy költözzünk össze 4en. hely lett volna, de úgy éreztem, hogy nem lennék tőle túl kiegyensúlyozott.

lecsendesedett a dolog, és megvárta, míg leérettségizek, és egyedül élhetek a régi lakásunkban. nem az volt a bajom, hogy szerelmes, és van párja, csupán annyi, hogy szükségem volt a megszokott környezetre. olyan típus vagyok, aki sok emberrel nem tud együtt élni. max én plusz 1 fő. lehet, h defektes vagyok, de ameddig megvan a lehetőségem arra, hogy ne tömegszálláson éljek, addig nem is fogok.

2012. okt. 19. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

# 5/9: Nagyon tetszett ez a válasz, sok igazság van benne szerintem.


De mindenkinek köszönöm, hogy megosztották a véleményüket. :)

2012. okt. 19. 11:15
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!