Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Kezd elegem lenni a férjem...

Kezd elegem lenni a férjem méreg drága hobbijából. Tehetnék valamit?

Figyelt kérdés

A férjem mióta ismerem horgászik. Már milliókat költött horgász felszerelésekre. Nem szóltam érte soha egy szót se. Elmentek horgász túrára Romániába, Franciaországba, Angliába, Olaszországba stb. Alkalmanként néhány százezerért. Nem szóltam. Vett csónakot, vett terepjárót kizárólag horgászathoz. Nem szóltam.

Két éve viszont jött az új őrület. Saját horgásztó. Talált egy eladó tavat ami nagyon elhanyagolt állapotban volt. Megvette. Elkezdte rendbe tenni. Kikotorták, átalakították milliókért. Terep rendeztek milliókért. Halat telepítettek milliókért. Vett oda traktort, markolót, fűnyíró traktort milliókért. Kis faházat, stégeket épített rá milliókért. Vett egy csomó szerszámot még oda. Stihl gépeket, Viking fűnyírót, Gardena kéziszerszámokat szintén milliós nagyságrendben.

Ezt már nem lehet bírni. Minden pénzt arra a hülye tóra költ. De nem csinál ám belőle vállalkozást. Csak ő jár ki oda horgászni a saját kis birodalmába. Ami oké szuper dolog, de azért ez már eszméletlen sok pénzt felemészt.


Próbáljak tenni valamit, vagy hagyjam rá?


2012. okt. 19. 21:10
1 2 3 4
 21/33 anonim ***** válasza:
5%
Majd, ha lesz 5 perc pisiszünetem a szalag mellett meló közben, elmorzsolok érted néhány könnycseppet, jó? :DDDDDDDDDD te szegény... úgy, de úgy sajnállak bakker. milyen nyomorult életed van.
2012. okt. 21. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/33 anonim ***** válasza:
10%
Válj el, vidd a kocsit, a házat, a vagyont, és lehetőleg még a tavat is... Fektesd be, forgasd meg, és röhögd képen.
2012. okt. 21. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/33 anonim ***** válasza:
15%
én teljesen egyetértek az előzővel! az ilyeneknek csak azt tudom kívánni,h költsék minden pénzüket gyógyszerre
2012. okt. 21. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/33 anonim ***** válasza:
7%
jobban mondva nem az előzővel, hanem a 71%-ossal
2012. okt. 21. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/33 A kérdező kommentje:

# 19/24


Milyen kis szigorú vagy:)

Tudod mi megdolgoztunk a pénzért. Nem loptuk, nem csaltuk, nem nyertük! Hanem mindig is dolgoztunk és dolgozunk érte.

És igen nincs diplomája a férjemnek és nekem sincs. És? Ez mit jelent? Mi már rohadjunk meg, ha meg véletlen jobban megy akkor már szégyen, hogy nekünk jobban megy?


Tudod mi mindketten szerény körülmények között nőttünk fel egy alföldi kisvárosban. Minket sem nagyon bírtak ám eltartani a szüleink! Éppen ezért már elég kis korunkban dolgoznunk kellet. Mi nem a számítógép előtt ültünk suli után hanem pl a férjem kint dolgozott a szülei földjén meg az állatokat gondozta már 13-14 évesen is. Este meg tanulás.

Továbbtanulásra esély sem volt. Nem azért mert ostobák voltunk hanem azért mert nem volt rá sem lehetőség sem elvárás. Az elvárás az volt, hogy minél hamarabb kitanuljon a gyerek egy szakmát és dolgozni kezdjen. A férjem esztergályos lett és meg felszolgáló.

Miután összeházasodtunk kimentünk Németországba dolgozni. Egy szatyorral. Másunk nem volt. Én egy kifőzdében mosogattam, ő pedig egy gépgyárban volt segédmunkás. Sokszor volt, hogy dupla műszakot vállalt és 16 órákat dolgozott. Én meg átlag 12-t. Később mikor már jobban beszéltük a nyelvet akkor eltudtunk helyezkedni mind ketten a szakmánkban. Onnantól már kicsit könnyebben ment. Pár év után hazajöttünk. A férjem vett egy eszterga gépet és elkezdett dolgozni vele a szülei házának egyik melléképületében. Ebből az egy gépből aztán egy ma már több mint 50 embert foglalkoztató finommechanikai és precíziós alkatrészgyártó cég lett. Főleg repülőgép alkatrészeket és orvosi eszközök/gépek alkatrészeit gyártják. Olyan cégeknek szálit többek között mint az Airbus. Képzeld mind ezt diploma nélkül!

Én meg tanultam miután hazajöttünk. Látszerész lettem és ma már saját üzletem van. Szintén diploma nélkül!

Az pedig, hogy eközben az apád egy nyilvánvalóan piacképtelen diplomát szerzett (csak nem bölcsész?:)) pedig nem a mi hibánk.

2012. okt. 22. 08:53
 26/33 anonim ***** válasza:
59%

13:41


B@sszus! Nem mondták meg neked a "büfészakon",

hogy ahhoz, hogy valaki meggazdagodjon ÉSZ KELL és nem diploma?!


Amúgy sajnálom szegény apádat, hogy egy ekkora irígy tetű lánya van!!

2012. okt. 23. 05:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/33 anonim ***** válasza:
28%

Minden rosszindulat nélkül mondom:ha nem kamu a kérdés,irigylem a problémádat! Nem téged, titeket...

Ilyen kérdést kiírni elég irritáló,miközben emberek milliói küzdenek a létminimum környékén, vagy alatta.

Nálunk Borsodban egy férfi 80-100 körül keres.

Képzeld, az én férjem is horgászik,és igen,költséges hobbi...az biztos.Csak a horgászengedély 16 ezer 1 évre.Nektek ez zsebpénz, de mi négyen keresünk 250 ezer körül havonta...

2012. okt. 23. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/33 anonim ***** válasza:
55%

Visszataszító,hogy milyen irigyek vagytok...

Kedves kérdező!Sajnos semmit nem tudsz tenni,ez a hobbija,vagy inkább az élete. Naná,hogy nem tölt veled elég időt. A férjed egy megalomániás majom,semmi kétség. Az én apám egy kaszinót épített a barátaival,onnan nem eszi haza a fene,de soha.Hidd el,az sem egy olcsó játszótér. Sajnállak,azt hiszem,hogy magányos nyugdíjas éveid lesznek. Anya azóta a tornába menekül,lassan úgy néz ki,mint egy húszéves.Nagyjából vége a házaséleteteknek,hacsak nem nyalizol és pitizel,hogy ugyanmár veled is foglalkozzon egy keveset...

2012. okt. 23. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/33 anonim ***** válasza:
74%

Megdolgozott a pénzért nem?

Akkor végül is ha úgy vesszük,arra költi,amire akarja,

te max megjegyezheted neki,hogy költheti másra is,esetleg hasznosabb dologra,de megszabni nem szabhatsz meg neki semmit sem,ha ő keresete meg a rávalót!

Te sem éhezel,tehát gondolom neked is van pénzed,találj ki magadnak valami elfoglaltságot addig a barátnőiddel,ismerőseiddel!


Arra meg hogy elhanyagol,és nem foglalkozik veled,csak azt tudom mondani,hogy nem hiszem hogy most lett ilyen,egyik napról a másikra.

Ha szeret a párom,és fontos vagyok neki,akkor nem megy el nélkülem külföldre,nem hagy a 4 fal között egyedül,míg ő szórakozik,mert ez tulajdonképpen szórakozás neki.


Az egyik hozzászólónak üzenem.

Senki sem irigykedik,csak más a megélhetéséért küzd,meg azért hogy eltartsa a családját,a kérdező meg részletesen felsorolja,hogy mire,mennyit költött,holott annyit is megértettünk volna szerintem,hogy "A férjem sok pénzt elköltött a hobbijára,ezért elhanyagol,mit tegyek!"


Tehát szerintem is dicsekvésképp írta le így.

Ha én provokálom az embereket,nem csodálkozom azon,ha ennek lesz visszhangja.

2012. okt. 23. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/33 anonim ***** válasza:
0%

05:48!

Ne aggódj esze is van,de lopni nem fog,mert az bűncselekmény!Na meg azért megnézném neked mennyi eszed van,hogy ismeretlenül csak így prédikálsz.Na meg a szövegértési képességedet fejleszd,mert így még egy "büfészakra" sem vesznek fel(mellesleg nem is tudod mi a végzettsége,szóval),ugyanis,hogy a fenébe lennék már irigy,amikor írtam,hogyha ennyi pénzem lenne egy csomót adakoznék,és ez igaz is.Csak éppen azt nem nagyon bírom,amikor valaki 8 általánossal többet keres,mint egy "értelmiségi" ember,de gondolom,te is olyan újgazadag bunkó vagy azért írtad ezt.Ja,és köszi a kérdést,apa igenis megvan velem elégedve!

2012. okt. 26. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!