Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi a megoldás egy ellaposodott...

Mi a megoldás egy ellaposodott kapcsolatban?

Figyelt kérdés
21 évesek vagyunk,2 éve együtt.Ellaposodott a kapcsolatunk és nem tudom folytassuk-e tovább.Hétvégente tudjuk csak látni egymást a suli és a távolság miatt,akkor is max sétálunk vagy filmet nézünk,de korán sem turbékolunk mint a többi szerelmes pár.Barátom nem szeret kimozdulni,szinte unszolni kell,hogy valamit is csináljunk.Nyaralni se akar elmenni,holott én nagyon vágyom rá,nagyon nehéz időszakom volt.Látja,hogy sértődött vagyok,erre kérdezi mit tegyen,de mondom neki,hogy annak nincs értelme ha muszájból jön el,mert csak durcizik ,mint egy gyerek(ez volt tavaly és szilveszterkor is,ami nagyon rosszul esett)Úgy érzem nem bírom már tovább,édesanyám szerint miatta vagyok depis.Szerintem nagyon elbízta magát a kapcsolatunkban,elkényelmesedett,ellustult.Nem áll mellettem a nehéz időkben pl a vizsgáim idején,nem vigasztal,nem dob fel.Azt mondja már mindent megpróbált,neki nem megy.E mellett érdekes,de sértő beszólásai vannak ha próbálok valamit lendíteni a kapcsolatunkon.Elgondolkodom,hogy később így milyen lesz az életünk,ha együtt maradunk.Olyan se vele-se nélküle lett a mindkettőnknek első párkapcsolata.Mit tehetnék, a szívemre(együtt) vagy az eszemre(külön) hallgassak?Esetleg,aki ilyen helyzetben volt,mit tett?
2009. aug. 8. 11:53
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Ilyenkor jön az a megoldás, hogy "átgondoljátok/újragondoljátok" a kapcsolatot. Ez pedig azt jelenti, hogy nem szakítotok; de adtok egy időtávot, amíg nem beszéltek egymással, nem látjátok egymást stb. mondjuk 2-3 hét. Annak alapján le lehet szűrni a tanulságokat.Ha nem hiányzik bitangul és 1 hét múlva sem azon kattog az agyad, hogy "én mindjárt felhívom"; akkor az már részedről sem szerelem. Lehet, hogy csak már ragaszkodtok egymáshoz, mert ez az első komoly kapcsija mindkettőtöknek és nem mertek lépni ; de az is lehet, hogy mindkettőtök alig várja már hogy leteljen az az x hét.

2009. aug. 8. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Ha 2 ev utan unatkoztok egymas mellett, akkor mi lesz 20 ev mulva?

Mindenkepp probalj vele beszelni, hogy ez igy nem jo neked, es persze mondd el, hogy mi a vagyad. Kerdezd meg tole is meg, hogy hogyan kepzeli a kozos jovooket. Ezek utan amilyen valaszokat kapsz, ugy donts.

Remelem egy kicsit segitettem :))

2009. aug. 8. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Mintha a saját problémámat olvastam volna, csak a számok nem egyeznek. Én majdnem 8 évig voltam együtt a párommal, az utolsó 2 év alatt, ellaposodott minden, pontosan azok voltak a problémák, amiket Te is felsorolsz. mindenre sajnálta az időt és a pénzt, csak a számítógépre és a motorra nem. legszívesebben a kertbe sem ment volna ki (hozzáteszem, mi együtt is éltünk ebből a 8ból 4 évet.)

fél évig minden egyes alkalommal, mikor semmihez nem volt kedve, mondtam, hogy ez így nem lesz jó, azt hitte viccelek, és magától értetődőnek vette, hogy együtt leszünk életünk végéig.

Egyszercsak betelt a pohár, szünetet kértem, hazaköltözött, egy hónapra. Azalatt sokkal másabb jobb kedvűbb, felszabadultabb lettem, magammal is foglalkoztam, nem hanyagoltam el magam, mint előtte, és hiába nagyon fáj az a 8 év, mert én is ugy indultam neki, hogy vele fogok megöregedni, de mégis ugy látom, hogy ez volt a legjobb döntés, hogy véget vetettem a kapcsolatunknak.

Csak az bánt annyira, hogy hiába figyelmeztettem 1000szer, nem tett akkor semmit azért, hogy helyrehozzuk a dolgokat.

2009. aug. 8. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Hát ne haragúgj de azt kell hogy mondjam,,,KUTYÁBÓL NEM LESZ SZALONNA.,,,És ezt nem rossz indulatból mondom ha nem most léptem ki 1 ilyen kapcsolátból.
2009. aug. 8. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
73%
Menekülj! Gyorsan! Még ma!
2009. aug. 10. 03:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim válasza:
Szinte ugyan ez volt velem is. Első év szuper, sms-ek, hív, ide oda mentünk. Most már sms küldéshez is lusta, nem hogy kimozdulni egy sétára... :S tegnap lett vége. 2 év volt. Ami azt illeti nem bántam meg, nem kell nekem szobanövény. 21 évesen te se hagyd, hogy miatta begubózódj. A "minden változni fog, ígérem" sem jelent semmit. Jól gondold át!!!
2009. aug. 10. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Én is ugyanugy voltam,csak mi még ráadásul mindenen veszekedtünk is. MIkor azt kértem ne találkozzunk annyit,szünetelejünk nem ment bele... szakítottunk. Neki a szakítás utáűn 4 nappal már barátnője volt... azóta is együtt van vele.... Én meg még mindig szeretem... :S és mondogatom magamnak h így a jobb
2009. aug. 10. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 Srapnel ***** válasza:

12:11-esnek:


Bár nagyrészt igazad van, azért annyi megjegyzésem lenne, hogy nagyon tipikus az, amit leírtál. Az, hogy a nők nem tudnak ülni a seggükön, mert mindig étterembe, meg színházba kell menni, tipikusan mai jelenség. Meg ezerszer figyelmeztetés és hasonlók. Férfiak és nők különböznek. Ha én nem akarok színházba menni, valami sekélyes darabot megnézni, akkor nem megyek. Én sem kényszerítem rá a nőt, hogy barkácsoljon velem, meg nem hisztizek, ha ezredjére sem hajlandó nekem hegeszteni és fűrészelni.

2009. aug. 10. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Eljött az a pillanat, mikor el kellene köszönnötök egymástól. Ne raboljátok tovább egymás idejét, mert még fiatalok vagytok. A váltás remélhetőleg nem okoz nagy traumát. Szelidüljetek át barátokká és mindenki folytassa a mag útját. Felesleges a kiszóródott mákot összeszedegetni, hagyjátok!
2009. aug. 10. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 bibi05 ***** válasza:
Figyu és 20 éves vagyok és más országban a vőlegényemmel élek és nálunk is vannak hullámvölgyek de mimegbeszéljük hosszú ideig tartott míg eljutottunk odáig hogy jobban figyelünk a másikra és akedvében járunk de az nem megoldás szerintem hogy minden kapcsolatból ami megszokott kilépünk mert akkor vénlánykéntmajd 50 év múlva egyedül maradsz és senkid nem lesz ha tényleg nem megy akkorkell szakítani de először beszélgessetek nevessetek nagyokat nálunk sokat segített. A szerelem attól lesz erős hogy mindent kibír. Hajrá!!!!! Ne legyetek már ilyenek sok állat egy életre választ párt és állítólag az embereknek IQ-juk is van de gondolkodni nem tudnak sokan nem értemmiért kell rögtön szakítani ez olyan pi..ás szerintem
2009. aug. 11. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!