Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért erőlteti anyám a gyógysz...

Miért erőlteti anyám a gyógyszert?

Figyelt kérdés

Kb egy hónapja mondta a kardiológus, hogy pánikbetegségre hajlamos vagyok, mert volt előtte két rosszullétem. Felírt 0,25-ös Frontint, azóta nem vettem be egyet sem. A pszichológus nem mondott semmit, a háziorvosom is csak annyit, hogy ne gondoljak a rosszullétére. Pszichiáternél nem voltam még, anyám jár Pestre egy jó dokihoz, de most anyagi okok miatt nem tudunk menni (Szabolcsban lakunk), de mondta anyám, ha megy, visz magával, hogy beszéljek a dokival.


Tegnap rosszul voltam, de nem akarok gyógyszert szedni. Ma ebéd után anyám addig zaklatott, hogy vegyek be egy szemet, és egy hétig szedjem folyamatosan, próbaként, amíg be nem vettem egyet.


Most egy picit tompának érzem magam, de nem érzem azt, hogy kell a gyógyszer.


18l



2012. aug. 22. 12:21
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
40%
Mond meg neki, hogy nem akarsz gyógyszert, szóval ne erőltesse! Pláne nem, amelyik ennyire agresszív. Az exem is egyidős volt veled, amikor a háziorvosa felírta neki, és nem tudott meglenni nélküle, alig bírta letenni, ez szerintem borzasztó. Van egy csomó alternatív módszer a stressz és a pánikbetegség mérséklésére a nyugtató hatású teáktól kezdve a jógáig, szóval van választék. Én semmiképpen sem szedném ilyen fiatalon ezt a gyógyszert.
2012. aug. 22. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
47%

Hülyeség. Én is kb. egy hétig szedtem, de csak a fejem fájt tőle.

Nekem komoly gondokkal kellett megküzdenem, volt két idegösszeroppanásom (volt hogy kínomban már karmolásztam magam), de mégis kievickéltem belőle minden hülye gyógyszer nélkül.

Max. annyi érezhető még, hogy nem vagyok annyira magabiztos mint előtte.


Ne, ne szedd azt a rohadt gyógyszert, jógázz, hallgass nyugtató zenét.

Tanultam egy kis pszichológiát, a tanárom azt mondta, a legegyszerűbben úgy tudsz megnyugodni ha elernyeszted az izmaid.

Aki ideges automatikusan megfeszíti az izmait, de ha odafigyelsz és tudatosan ellazítod őket, sokat segít a helyzeten.

Próbáld meg, ha legközelebb rosszul vagy.

2012. aug. 22. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
52%
Mert gondolom aggódik érted, ezt meg pont úgy kell szedni, hogy folyamatosan ezzel megelőzve a rohamokat. Meg tudom érteni anyukádat is és téged is, üljetek le szépen kettesben és beszéljétek meg a dolgot.
2012. aug. 22. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
18%

Meditációt töltsél le a netről és minden reggel, este gyakorold. Mellesleg a frontin nem egy erős gyógyszer, majdnem minden felnőtt szedi, az stresszes munkahelye miatt.

Én is szedtem, kicsit leviszi a vérnyomást, egy ideig szedtem és utána abba hagytam orvosi segítséggel. Ha most nem szeded később komolyabb rosszul léteid lehetnek. Hiszen nem vagy tünetmentes most is rosszul voltál. Ha jól lennél azt mondanám ne szedd.

2012. aug. 22. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:

Tegnap pont a városban mászkáltam vele, amikor rosszul voltam. A DM közepén éreztem, hogy nem jól vagyok. Mondtam is neki. Aztán szépen elvitt magával még a Plázába, aztán a TESCO-ba. Mondani akartam, hogy vigyen haza, vagy valami, de nem mondtam végül. Ő (is) pánikbeteg.


A TESCO-ban összefutottunk egy nővel, aki a nevelési tanácsadóban dolgozik, nála csináltam a diszkalkuliás papírt, mondta a nő, amikor csináltam a tesztet, hogy látja azt, hogy szorongok, stb. Aztán anyám neki is elmondta, hogy nem szedem a gyógyszert, stb. Ketten 'nekem álltak', hogy de, szedjem, mert segít.


Félek, hogy rászokok (azt mondták mind a ketten, hogy nem tudok rászokni), nem fogom tudni letenni. Így is kell szednem a vérnyomásomra gyógyszert, nem akarok még erre is szedni gyógyszer. Nem érzem azt, hogy kellene, és betegnek sem érzem magam :(

2012. aug. 22. 12:36
 6/18 anonim ***** válasza:
47%

1. Ne szedj gyógyszert, az elnyomja a tüneteidet,nem megoldja a problémádat. Jógázz,sportolj,ismerkedj,kapcsolj ki,szedd össze a gondolataidat és rendszerezd magadban,mit akarsz az életeddel. Ez majd segít,biztosan. Jártam ebben a cipőben,nekem csak az vált be,hogy azt mondtam,más életet akarok. Nekem is írtak fel gyógyszert, egy szemet sem voltam hajlandó bevenni. Mutasd meg édesanyádnak a mellékhatásos papírt,hátha magadhoz tér.


2. Mutasd meg neki,hogy képes vagy gyógyszer nélkül is végigcsinálni. 18 éves vagy,rohadtul fiatal ehhez az egészhez,előtted van az egész élet! Ha nem kapod össze magad,és hagyod,hogy anyukád irányítson,akkor rá fogsz szokni ezekre a sz.rokra,és a bajod nem megoldódik,csak elhúzódik.A pánikot az ember magának generálja! Állj fel és szedd össze magad,ne engedd,hogy anyud bármit ráderőltessen,ez csak a TE döntésed.

2012. aug. 22. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
59%

Kedves kérdező!

Ha úgy teszed fel a kérdést, hogy frontint akarok szedni, de anyám nem engedi, akkor ugyanezek a válaszolók úgy reagáltak volna, hogy micsoda gonosz anya, aki még a frontint is sajnálja. De te nem akarod szedni, pedig nem akárki, hanem a kardiológus ( nem az iskolai pedellus) ajánlja. És egyből megjelentek a huhogók, akik arra biztattak, hogy ne szedjed. Inkább imádkozzál, relaxáljál, stb. Csak hogy: az orvos látta, amit látott. És féltett. Te most még fiatal vagy, és nem érzed a bajt. Ezt egyx kis nyugtatóval korrigálni lehetne. Ez most még nem komoly. Ha sok az egész, vegyél be felet. Hogy hozzászokjál. És javaslom, menj is el édesanyáddal ahhoz a pszichiáterhez is. Ez csak egy beszélgetés. Tudod, ha bármi baj lehetősége fennáll, azt most kell megelőzni, hogy aztán ne kelljen kezelni. Gondolj a majd leendő kisbabádra! Már most felelős vagy érte, az egészségeddel.

2012. aug. 22. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:

Nem értek egyet azzal, hogy az ember magának generálja ezeket a rohamokat. Tegnap teljesen nyugodt voltam, okom sem volt arra, hogy rosszul legyek. Vásárolgattam anyámmal, és egyszer csak éreztem, hogy hopp-hopp, kezdődik! Szóval ideges sem voltam, feszült sem, semmi.


Mellesleg anyám is pánikbeteg, napi 11 szem gyógyszert szed, és azt mondta, hogy inkább bevesz a napi 11 gyógyszert, minthogy rosszul legyen.

2012. aug. 22. 12:46
 9/18 anonim ***** válasza:
77%
Én is az vagyok.Agyban próbáld leküzdeni,nekem sikerült 1 év után...sokat olvastam itt és,és máshol is de sikerült.Néha még rám jön nagyon rossz,de agyban teszek rendet,vagy háttal lefekszem és egyenletesen veszem a levegőt.Ne szedd a gyógszert mert függő leszel! Én voltam! De saját akarattal leraktam.
2012. aug. 22. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
76%
Én írtam azt,hogy magának generálja az ember ezeket. Biztosíthatlak,hogy ez így van. Elfojtott feszültség,ki nem mondott érzelmek,nálad akár az is benne lehet,hogy anyukád pánikbeteg és emiatt sokat aggódtál régen...szerinted az normális,hogy ő gyógyszeren él? Ahelyett,hogy mondjuk megpróbálná azt,amit Te,hogy magától feláll? Ugyan már,ebbe bele se menjünk. A pánikbetegség tipikus példája annak,hogy ha valaki nem kiegyensúlyozott,akkor a lelkében felhalmozódott feszültség így ütközik ki. Lehet okoskodni,én voltam ezzel pszichológusnál. Ő maga mondta. És igaza volt,én tudtam magamról,hol rontottam el. De tudod mit? Én megcsináltam gyógyszer nélkül,megszámlálhatatlan rohamom volt,amikor TÖK EGYEDÜL voltam az utcán,buszon,otthon,akárhol... de nem ettem egy deka gyógyszert sem.Addig mentem és csináltam (jóga,meditáció,eljárni barátokkal akkor is,ha nem volt kedvem),amíg helyre nem jöttem. És most itt vagyok!
2012. aug. 22. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!