Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy lehet elviselni az élet...

Hogy lehet elviselni az élet igazságtalanságát? 21/L

Figyelt kérdés

Nem tartom magam a panaszkodós fajtának, de az utóbbi pár hónapban összegyűltek körülöttem a problémák, és néha úgy érzem, nem bírom tovább...

A minap beszélgettem a legjobb barátnőmmel, és egy teljesen más téma kapcsán mesélte, hogy megbeszélték a párjával, amint befejezik az egyetemet, összeházasodnak, majd dolgoznak 2-3 évet, aztán gyermeket vállalnak. Szép, idilli élet...


Ezzel szemben itt vagyok én, a rossz családi környezetem miatt már 19 évesen elmenekültem otthonról. Azóta dolgoztam, de most munka nélkül maradtam, ahogy a párom is. Teljesen kilátástalannak tartom a jövőm, és bevallom, elfogott az irigység arra, amit a barátnőm mesélt...


Miért jut valakinek ennyivel több az életben, mint másnak? Ő és a párja biztos anyagi környezetben élnek, szerető családdal. Meg se nyikkan nekik összeházasodni, lakást venni, mert a szülők mindenben teljesen ott állnak mellettük, fizetik nekik, amire csak szükségük van, alapvetően sose fogja őket fenyegetni semmilyen anyagi probléma. Bátran valóra válthatják az álmaikat, mert nem nagyon van előttük akadály.

Ezzel szemben, nekem jóformán nincs családom. Az egyetlen vágyam az volt, hogy egyetemre mehessek, de nem tudom magam egyszerre eltartani és bejárni (vagy fizetni a suli költségeit). A barátnőm (félreértés ne essék, én nagyon szeretem őt) csak azért jár egyetemre, mert "muszáj", én évekig ezért tanultam, dehát nem jön össze. Azt se tudom, holnap miből fogok élni, nemhogy arra gondoljak, hogy valaha is saját lakásom vagy családom lesz.


Egyszerűen.... nem tudom, mit gondoljak. Nem tudok pozitívan tekinteni a jövőmre, mert lássuk be, egyedül állok ebben a világban.


2012. okt. 23. 19:21
 1/8 anonim ***** válasza:
71%

Ezen én is sokat szoktam gondolkodni. Hogy ki miért mennyit kap az élettől.. nem tudom.

Azt viszont igen, hogy sokkal többet bírunk ki, mint azt gondolnák. És azt, hogy az élet mindig alakítja a dolgokat, a legváratlanabb helyzetekben. Ne aggódj, rendbe fognak jönni a dolgok. Mindennek meg az oka, nem hiszem a véletlenekben.

Csak találd meg rá a választ és könnyebb lesz!

2012. okt. 23. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

A levelezős képzésre miért nem jelentkeztél? Az mellett simán lehet dolgozni.

Ezen hülyén hangzik de nem szabad rágódnod mert annál rosszabb lesz.

2012. okt. 23. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
58%

Nézd, nincs olyan, hogy valakinek az egész élete habostorta 80 éven keresztül. A barátnődet sajnos fogják még érni igen nagy pofáraesések az életben (legalábbis statisztikailag kicsi az esélye, hogy soha nem lesz semmi problémája), és akkor nagyon nehezen fog kimászni belőle, mert az eddigi élete nem készítette fel rá. Te az a típus vagy, akit ha földbe taposnak, akkor is feláll. Szeretnék olyan erős lenni, mint te.


És majd ha te is összeszedtél egy lakásra valót, akkor meglátod, mennyivel jobb úgy hazamenni a saját lakásodba, hogy te vetted meg saját erődből, nem a feneked alá tolták.

2012. okt. 23. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Én is gondolkodtam ezen, de sajnos nem jutottam vele előrébb. Arra azért rájöttem, hogy jobb és eredményesebb, ha a saját életünkkel foglalkozunk, mert így tudunk is segíteni magunkon, sőt, ha valaki tud ilyen helyzetben más örömének is örülni...arról azt gondolom, hogy hihetetlenül tiszteletreméltó ember. Én még az út elején járok, ezért volt olyan, hogy egy kanál vízben meg tudtam volna folytani azt, aki mesélte nekem a boldogságát, de mostmár tudatosan próbálom ezeket az érzéseket elűzni. Az okot nem tudom, hogy miért jut egyiknek több, de az eredményt mindig magunkhoz képest kell mérni. Ezért hiába indul el valaki előbbről, a saját hibájából akár utolsó is lehet - és fordítva.
2012. okt. 23. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
én úgy tartom, az életben minden és mindenki egyenlő, senki sem jár jobban. mert lehet, hogy valakinek annyi pénze van, hogy vécépapírnak is azt használja, de közben nagyon boldogtalan, és évek óta nem volt egy boldog párkapcsolata, vagy talán soha. és ott van az, akinek évek óta boldog párkapcsolata van, gyereke, de anyagi gondjai mindig is voltak. ez a két személy nyilván irigykedik egymásra, a mérleg nem billen sehova. az emberek sorsa is hasonlóan alakul, szerintem. a barátnődnek most talán idilli az élete, de cserébe fog kapni pofonokat: esetleg elhagyja a barátja, nem jön össze a baba, rossz hitelt vesznek fel, stb, stb. és lehet, hogy te most úgy érzed, összecsúszott az életed (mindig van kiút, csak akarni kell), de ki tudja, mi lesz akár már holnap is: vagy te, vagy a párod, vagy mindketten kaptok egy tökéletes állásajánlatot, ti is összeházasodtok, gyereket vállaltok. vagy nyersz a lottón, vagy esetleg elutazhatsz egy szép helyre. szerintem az élet átlaga semleges: a boldogságért cserébe fájdalom jár. igyekszem legtöbbször így tekinteni az életre. ezért nem is szoktam bosszút állni, a sorsra hagyom. az exem nagyon csúnyán hagyott el, sőt, az egész kapcsolatunk hazugságra épült, szörnyen szenvedtem, amikor kiderült, miket művelt. bosszút akartam állni, meg akartam alázni, stb, stb, de valahogy visszafogtam magam. persze elmondtam neki a magamét, de hagyom, hogy a sors majd elintézze egy nagy pofonnal, vagy valamivel helyettem, mert ha rosszat okozok, azt én is visszakapom. persze, nem azt mondom, néha én is elkeseredek, amikor látom, másnak mennyivel többje van, mint nekem, és ilyenkor az észérvek sem hatnak. meg kell várni, hogy a negatív érzések és gondolatok elmúljanak. persze, megértem én, hogy nagyon nehéz a helyzeted, és talán az is nyomaszt, hogy milyen barátnő vagy az érzéseid miatt. elárulom: csak ember. és hidd el, lesz kiút ebből a helyzetből is. egy nap felébredsz majd, és eszedbe jut, milyen nehézségeid voltak most, és nevetni fogsz rajta. sok sikert.
2012. okt. 24. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Nehezen, de muszáj elviselni. Néha én is irigykedem a nálam jobb sorban lévőkre, de aztán arra gondolok, hogy lehetne az életem rosszabb is. Mindenben a pozitívumot kell látni. Pl.ott van a Párod :) És még fiatal vagy, bármikor jobbra fordulhat az életed. És ezt tapasztalatból mondom, vagyis írom :)


27/N

2012. okt. 24. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Nem mással kellene foglalkozni, meg azon agyalni hogy ő miért éppen abba a családba/életkörnyezetbe született bele, hanem azon törni helyette a kis fejedet hogy te hogy tudnál kimászni abból amiben vagy.
2012. okt. 25. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

melletted legalább van valaki, van párod.

rengeteg olyan ember van, aki hozzád hasonlóan munkanélküli, rossz anyagi helyzetű és nem kap támogatást otthonról, csak azoknak sokszor még párjuk sincs. ez is gyakori. na, azt a poklot, amikor szó szerint senkid nincs, és még nyomorogsz is, ha el tudod képzelni (én már voltam ilyen helyzetben), akkor próbálj kicsit hálás lenni azért, amid van.


rengeteg embernek annyi sincs, mint neked.

2012. okt. 31. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!