Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Én nekem mint nem diplomásnak...

Én nekem mint nem diplomásnak nincs esélyem egy diplomás lánynál igaz, akinek az egész családja diplomás, papa, mama, gyerekek? (A szülei miatt nem ő miatta?! )

Figyelt kérdés
Megismerkedtem egy lánnyal aki elég laza és őt nem érdekli az hogy valaki diplomás e vagy sem a másik,de a családját már annál inkább.Mindenkinek van diplomája a családban és a szülei tipíkus olyanok akik nem diplomás hallatán replásként kezelik az embereket és ők ol büszkék arra hogy diplomás a gyerekük és ő maguk is..rendben hogy a lányt nem zavarja,de ez nem nehezítené meg a kapcsolatot két ember között esetleg,hogy ezáltal a lány is esetleg rossz viszonyba kerülne ezáltal a szüleivel?
2012. okt. 24. 08:21
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Tönkre is mehet akár a kapcsolat, de ha a lány komolyan gondolja vele, akkor bizony a sarkára áll, és megmondja a szüleinek, hogy el kell fogadniuk a választását, sőt jó képet kell vágni hozzá! Viszont én mindig azt mondom, hogy az intelligencia nem papir függvénye: te is törekedj arra , hogy széles látókörű légy: olvass klasszikusokat, napi politikai híreket, gazdasági híreket... hidd el jó benyomást fogsz tenni a barátnőd szüleinél, ha el lehet veled majd ezekről beszélgetni! Félre értés ne essék lehet most is tájékozott vagy ezekben, de ha nem kapcsolj rá! A lényeg, hogy látniuk kell, hogy attól, hogy nincs diplomád, még te is intelligens ember vagy és jól elboldogulsz az életben. Az is jó, ha mesélsz a barátnőd szüleinek a távlati célodról pl.: elmondod, hogy szeretnél egyszer a szakmádban egy jó vállalkozást beindítani, tovább akarod fejleszteni magad ezen a területen, hogy kiemelkedj stb... A lényeg, hogy lássák rajtad, hogy igyekvő, tettrekész vagy, és akkor nem lesz gond!

Gondolom már kitaláltad, hogy én ugyanilyen családból vagyok- sőt nagyjából olyan lehetek mint a barátnőd. Annyi, hogy én azért mentem főiskolára, mert az adott szakhoz mindenképp diploma kell: úgyhogy nekem rosszul esne, ha nem tudnék a szakmámban elhelyezkedni... de nem büdös nekem akár a fizikai munka se! Voltam már árufeltöltő, mezőgazdaságba idénymunkás, dolgoztam gyárban szalag mellett stb... A barátom asztalos. A szüleim az elején kifogásolták a végzettségét, de mostmár rájöttek, hogy boldoggá tesz engem, úgyhogy felesleges a végzettsége miatt aggódniuk. Megjegyzem sokkal jobban befogadták egy év alatt az asztalos páromat, mint a korább diplomás tanár páromat 3 év alatt!

Szóval hajrá, menni fog!!!

2012. okt. 24. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 Atilla001 válasza:
Ehez csak annyit tennék hozzá,hogy a diplomához észt nem osztanak,tanulni meg bárki képes. Csak ambició kérdése itt is,ahol más területen is, mennyire érdekli. A diploma számomra annyit takar,hogy valamit "magas"szinten megtanulsz. Mivel régen kevesebb magasan képzett(diplomás)SZAKEMBER volt,így jobban megfizették .Majd a diploma divat lett,és buta diplomások(sajnos an emberek nagy többsége buta,és itt nem oszthatjuk külön csoportra a diplomást,és a nem diplomást.) elhitették a buta nem diplomásokkal ,hogy ők okosabbak.Pedig ugyan olyan életképtelenek,ha nem mondja meg nekik valaki,hogy mit csináljanak. Nem egy olyan diplomással volt szerencsém beszélgetni,akinek a logikus gondolkozás nehezére esett,és körülbelül egy óvodás szintjét alulról karcoló ember állt előttem.Szarj a sznob apósra,össze teszi még majd a kezét ha nehéz helyzetbe kerül a lánya valamilyen téren,és a mellette álló srác nem csak jegyzeteket kezdi el lapozni
2012. nov. 29. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 Atilla001 válasza:
Bocs telefonról írtam,és egyrészt elküldte a befejezés előtt,másrészről pedig össze vissza ugrál ez a villogó majom a szavak között,így néhol érdekes lehet a fogalmazás.
2012. nov. 29. 01:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!