Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » El akarok válni, mert kiderült...

El akarok válni, mert kiderült, hogy a feleségemet hónapok óta k. rogatta a fodrásza! Lehet esélyem a gyerekre?

Figyelt kérdés

Hányok ettől a nőtől, tegnap borult ki a bili és nem várok tovább a válással. Tudtam hogy tetszik neki, de esküdözött hogy nem csalt meg, mikor gyanakodtam a nyáron. Hát mégse tudott nyugton maradni. Legszívesebben széttépném, de attól félek, hogy akkor semmi esélyem nem lenne a gyerekre. A lehető legjobban megalázott egy olyan alakkal, akinek a kamasztól az 50 évesig mindenki megvolt már! Kisvárosban élünk és ha ennek híre megy, mindenki a mi családunkon fog témázni! Mindegy, itt most nem ez a lényeg, de egyszerűen nem tudok túllépni a sértettségen.

Kocsija van, amit tőlem kapott, nekem is külön van egy, ház közös, neki még van egy lakása, a 3-szorosát keresem az ő keresetének és tisztességesen élek, így mennyi esélyem van, hogy megkapom a gyerek kizárólagos felügyeletét?


2012. okt. 24. 15:11
1 2 3 4
 1/31 A kérdező kommentje:
Az ő keresete kb 75 ezer, amit összeműkörmözik egy hónapban, mert ugye normálisan dolgozni már nem tetszik. És a gyerekkel állandóan kiabál, mikor milyen kedve van!
2012. okt. 24. 15:13
 2/31 anonim ***** válasza:
62%
Az a gyerek életkorától is függ nagyban, minél idősebb, annál jobbak az esélyeid. De alapvetően ma már egyáltalán nem rosszak az apák esélyei, legalábbis közel sem olyan rosszak, mint a cocilista érában, amikor is ugyebár "a gyereknek az anyja mellett" volt a helye. Szóval hajrá, szívasd meg a szukát.
2012. okt. 24. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
68%
Van esélyed de szerintem ha a gyerekek kicsik biztos a feleségednél maradnak.
2012. okt. 24. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
100%

Van esélyed természetesen neked is, de mi nem tudunk dönteni - az majd a bíróság dolga lesz.

A lényeg, hogy tudj normális körülményeket teremteni, legyél higgadt (ha hőbörögsz, kevesebb az esélyed!!) A megbántottságod érthető, de ne erre koncentrálj. Próbálj meg a konkrét feladattal foglalkozni: a gyereknek megfelelő feltételek megteremtésével. Óvoda/iskola lehetőleg ne változzon, mert azt nehezebben hagyja a bíró, ha van más megoldás is.

Legyen lehetőleg külön szoba, és a napközbeni felügyelet megoldott (akár nagyszülők segítségével).

Fontos, hogy beszéld meg a gyerekkel, ő mit szeretne! Értelmesen, hiszen őt is valószínűleg megkérdezik majd. Ha még kicsi, akkor persze nem a bíróságon, hanem esetlegesen egy gyámhivatali dolgozón keresztül.

2012. okt. 24. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
80%

A bíróságot egyáltalán nem érdekli, hogy ki kivel k.rogatott, és az sem, hogy kinek mennyi a jövedelme.

A kocsit nem tőled kapta, mivel házasságban éltek. Tehát mindkét autó közös, attól függetlenül, hogy kinek a nevére került. A kizárólagos felügyelet nem korlátozza a láthatást, ez egészen másról szól. Nyilván elítélendő dolog a félrejárás, de gondolkodni kell azon is, hogy ugyan miért tette.Na pont ezért a bíróságot senki szexuális élete nem érdekli.

Csak érdekességként meg mondom, hogy a felettem lakó csaj nyíltan prosti volt, éjszakai mulatókban táncolt, ordított róla a szakmája, mégis ő nevelte a kislányt. És annál a gyereknél jól neveltebb, kedvesebb, aranyosabb, tisztelettudóbb gyereket nem láttam. Szóval nagyon nem azon múlik, hogy kinél van jobb helyen a gyerek, hogy melyik szülője kivel fekszik össze.

2012. okt. 24. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 A kérdező kommentje:
A gyerek 8 éves és nagyon jó a kapcsolatunk, szokta is mondani, hogy engem jobban szeret!
2012. okt. 24. 15:20
 7/31 anonim ***** válasza:
38%
Egy 8 éves gyereket már meg fog hallgatni a bíróság az elhelyezés ügyében, és ha veled szeretne maradni, az nyomós érv lesz. Az nem igaz, hogy a félrekefélés nem számít, mert a bíróság igenis nézi, hogy az életközösség kinek a hibájából romlott meg véglegesen és helyrehozhatatlanul, és olyan helyre teszi a kiskorút, ahol a testi, értelmi, érzelmi fejlődése a leginkább biztosított. Ha sikerül a bíróságot ebben megingatni az anyát illetően, akkor az sokat jelenthet. Célszerű olyan ügyvédet megkeresni ezzel a bontóperrel, akinek nagy gyakorlata van az ilyesmiben, de valószínűleg nem lesz olcsó.
2012. okt. 24. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 A kérdező kommentje:
Bocsánat, igyekszem higgadt lenni, de tegnap óta nem aludtam és úgy érzem ennyire még nem aláztak meg. Tudod mit csinált? Rákérdeztem, hogy kavarnak-e, erre elröhögte magát! akkor rögtön levágtam, hogy itt valami gáz van. Ezek szerint neki a 11 év semmi volt és jó poén volt hónapokig a szemembe hazudni
2012. okt. 24. 15:24
 9/31 anonim ***** válasza:
100%

Ha hozzád jobban kötődik eleve, akkor jók az esélyeid mindenképp. Nálunk is így volt.

De mondom, higgadt legyél, mert a kiborulás rossz fényt vet rád. (Még, ha érthető is.)

2012. okt. 24. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen érthető a felháborodásod, de nem hiszem, hogy a bíróság figyelembe venné a gyermekelhelyezés szempontjából, hogy a feleséged megcsalt a fodrásszal és az sem biztos, hogy nyomós érv lesz, hogy kevesebb a jövedelme. De ha a gyerek veled akar maradni, akkor szerintem lehet esélyed. Azért, ezt ne úgy próbáld elérni, hogy a lehető legjobban az anyukája ellen hangolod, még ha jogosan utáltad is meg.
2012. okt. 24. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!