Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ez most érzelmi zsarolás?

Ez most érzelmi zsarolás?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

A szuleim elváltak én az anyukámmal élek mindkettonek van már másik élettársa.

Az anuykám élettársát szeretem az apukámét viszont nagyon utálom.Rettenetesen.

Bár ok ezt ne tudják.

Az apukám nagyon szretet engem ,de hajlamos megsértodni minden apróságon,meg ilyenek.Az apum gazdag eléggé de anyukámékal is normálnál picit jobban élunk,de itt azért már meggondoljuk mibe adunk pénzt.

Aze gyik hogy apum semmit nem fizet ki amit anyukámnakszuksége lenne pl járok magántanárhoz angolra és somem adja oda az osszeget pedig megegyeztek ebben.

A KéRDéS TAGLALáLSA MOST JON:

Na,az apum szoktam azt csinálni hogy pl el akrnak menni az élettársával moziba pl egy akciófilmre de én utálom ezeket a filmeet én pedig meg is mondpm hogy nem szeretnék menni.Erre azt mondja sértett hangon hogy:"amikor mi nem szeretunk egy filmet akkor is elegyunk veled,akkor te mért nem jossz?"

Meg sokszor mondják hogy milyen onzo,meg sunyi vagyok kis aproságokért.

Pedig NEM vagyok az.Anyum is mindg mondja meg a kornyezetem is hogy milyen kedves joszívu vagyok.

EZ MOST ZSAROLÁS?

Eléggé rossz az is hogy amikor odamegyek hétvégén hozzájhuk akkor az apukámmal egy percet sem lehetek egyedul mert az undok élettársa mindig kotnyeleskid ésa nem hagyja.Meg mindig rám van szolva minden kis aproságért amikor meg o(az élettárs)csinálja akkor elég egy bocsi semi letolás.

Hangsulyozom apumnak én vagyok a szem fénye de akkor hogy lehetnek ilyenek?Nem veszi észre hogy utál engem a párja?

Kérôek segítsetek mi lehet erre a megoldás???

Am 14 lány vagyok.Jótanuló.

Bocsi a régényért amit írtam.


2012. okt. 26. 14:50
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem, ez pusztán bunkóság.

Nekik sem kötelező veled menni olyan filmre, amit nem szeretnek, az az ő döntésük (és bajuk!), ha mégis megteszik.

Persze adott esetben neked is el kellene viselned, ha nemet mondanak, de gondolom, ezt megértenéd.

2012. okt. 26. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
21%
Szerintem illene elmenned moziba, ő is megcsinálja ha kéred. Ilyen egy barátságban is előfordulhat, de meg teszed érte.
2012. okt. 26. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Persze én is elfogadom ha nemet mondanak,és nem modok ez miatt azt hogy de onzo meg sunyi vagy.Ez normális hogy így beszélnek velem?
2012. okt. 26. 14:55
 4/11 anonim ***** válasza:

14 éves jó tanuló vagy,de bocsi,hogy alig tudtam kibogarászni sokszor egy-egy szót.

Szerintem egyáltalán nem zsarolnak,sőt nagyon is el vagy kényeztetve,és talán ez is a gond.

Apukád párját nem kell szertened,és ha ennyire rossz a viszony köztetek,akkor csak apuddal csinálj valami közös programot.

2012. okt. 26. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
77%

* Szerintem illene elmenned moziba, ő is megcsinálja ha kéred.


Naaaaaa!!! Ez egészséges személyiségeknél, normális kapcsolatokban nem így működik. Nem várod el a másitól, hogy olyat tegyen érted, amit nem akar. És tiszteletben tartod, ha nem akar valamit. És cserébe ő sem várja el, hogy olyat tegyél, ami nehezedre esik.

2012. okt. 26. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Koszonom a válaszokat.Nem vagyok elkényeztetve mindenért meg kell dolgoznom.Csak nem bírom hogy én mindig onzonek,meg sunyinak meg rosszank vagyok titulálva.

Ha az uzletben nekem tetszik vmi nekik meg nem akor meg ízléstelen vagyok.

2012. okt. 26. 15:11
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Semmi jele nincs a sztoriban abból hogy apukád párja utál, annyi van benne hogy te ettöl félsz valamiért. Megkockáztatom hogy nincs alapja és hogy közelebb kerülhessetek egymáshoz elsöként apukád új oldalát és érzéseit kellene megismerned és elfogadnod.

Én is azt tanácsolom hogy szervezz csak apukáddal egy programot, igy lehetősége lesz mindekettötöknek nyiltabb beszélgetésre, utána talán más fényben látod a döntéseit és az új párját is.

2012. okt. 26. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Az ízléstelen azt jelenti, hogy valami/valaki vagy egy cselekedet gusztustalan, undorító, visszataszító.


A "nincs ízlése" jelenti azt, amire te gondoltál.


Bár ez elég erős kijelentés részükről egy egyszerű véleménykülönbség esetén (=szimplán más az ízlésetek).


--

Beszélj apukáddal őszintén! Mondd el neki, hogy szeretnél közös programokat, de lehetőleg a barátnője nélkül.

Ha megkérdezi, hogy miért: válaszold nyugodtan azt, hogy ő hiányzik neked, nem a barátnője.


Az anyagi dolgokkal ne te foglalkozz (mármint, hogy mire és mikor ad az apukád). Ezt a szüleidnek kell lemeccselniük.

2012. okt. 26. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Nekem sem jön le a történetből, hogy annyira utálna apukád élettársa, lehet csak nem vagytok egy hullámhosszon. Szerintem apukáddal meg kellene próbálnod megbeszélni, hogy neked hiányzik, hogy néha kettesben is menjetek el valahova, vagy csináljatok valami programot.
2012. okt. 26. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Csak mert te utálod az apád párját, nem jelenti azt, hogy ő is utál téged. Azt nem tartom normálisnak, hogy önzőnek vagy sunyinak mondanak, csak mert nincs kedved moziba menni, ez elég gyerekes viselkedés apád részéről. Az is hülyeség, hogy ha valakinek önszántukból szívességet tesznek, utána meg szemrehányást tesznek, ha nem viszonozza.

Lehet, hogy az apád párja érzi, hogy ellenszenves neked, és ezekkel a programokkal akarnak közelebb kerülni hozzád. Talán ugyanezért lábatlankodik körülötted, amikor apáddal vagy. Erre gondoltál már?

2012. okt. 26. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!