Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nagypapám 91 éves, mit tehetné...

Nagypapám 91 éves, mit tehetnék az érdekében, hozzuk haza minden áron a kórházból?

Figyelt kérdés

Mindig nagyon nagy tartással bíró,büszke ,rendkívűl fegyelmezett és higgadt ember volt,öltönyben és kalapban járt ,nagyon figyelt az egészségére ,sokat mozgott,szellemileg fittebb volt mint én 37 évesen...aztán múlt héten bedagadt az egyik lábszára bementünk hétvégén az ügyeletre ,mélyvénás trombózisa van.

Minden nap látogattjuk.

Ma úgy találtunk rá,hogy nem lehetett vele kontaktust felvenni,nem bírta kinyitni a szemét,próbált beszélni,de nem tudott,be volt pisilve,mikor kértem rá,hogy szorítsa meg a kezemet ,akkor nagyon erősen megszorította,de a szemét nem tudta kinyitni,sem beszélni akárhogyis próbált.

:-(((

A nővérhez szaladtam sírva,hogy megkérdezzem mi van a papámmal,aki mosolyogva mondta,hogy á ne ijedjek meg csak nyugtatót kapott reggel és azért ilyen,azért nyugtatózták,mert sokat sétálgatott a folyosón és nehogy elessen :-/ .

A szobatárs azt mondta,hogy reggel még beszélgettek,majd a nyugtató után egész nap aludt a papám.


Így sem enni,sem inni nem tud,bepisilve volt otthagyva reggel óta(itthon nem volt vizelettartási probléma).

Félek,hogy kiszárad,éhenhal ,tüdőgyulladást kap ha nem mozoghat,amikor a nővérkével pelenkát tettünk rá (idáig nem kellett pelenkázni ) felkevést fedeztem fel a kerezstcsontjánál .


Bement egy intelligens idős úr és magatehetetlenül,kiszolgáltatottan kommunikálni nem bíró ember lett belőle.


Mit javasoltok hozzuk haza valahogy,vagy mit csináljunk?

MInőségi életet élt,örömét lelte a tv-zésben,a gyerekeimet imádja,újságot olvasgatott,sétálgatott .


2012. okt. 26. 16:58
1 2 3 4
 1/39 anonim ***** válasza:
100%

Pénzt kell adni a nővérkéknek, beszélni kell az orvossal négyszemközt, kikérni a véleményét és pénzt adni neki is.

Elmondani te mit szeretnél, mit vársz el ő pedig elmondja mi valósitható meg és mi nem.

Minél hamarabb, még mielött eldöntik a további kezeléseket.

Infuziót kap ilyenkor mikor be van nyugtatózva? Miért kapott nyugtató, mi indokolja? Kérdezd meg ezeket.

Képviseld magad és öt is azzal hogy minél többször vagy benn nála.

2012. okt. 26. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/39 anonim ***** válasza:
38%
Ne haragudj , de ez az élet rendje. Sajnos ilyen drasztikusan szoktak az idősek leesni a lábukról. Az én papám is ilyen volt, mint a tiéd, de 90 éves korára, olyan szinten elgyengült, hogy a wc-re se tudott már kimenni. Mérlegelj, hogy haza tudnátok e hozni. Egy idős, maga tehetetlen embernek 24 órás felügyelet kell. Megtudjátok ezt oldani? És mi lesz ha rosszul lesz, és azonnali orvosi beavatkoás kell? Van egészségügyis a családban? Adott esetben ha ti nem tudtok mindig vele lenni, tudtok fizetni egy ápolónőnek, aki ott van vele? Tudod lehet, ha kihoznátok a kórházból többet ártana az, mint használna... Lehet a nővéreknek nehéz ellátni őt, annyi beteg ember mellett, de legalább hozzáértő kezekben van!
2012. okt. 26. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/39 A kérdező kommentje:

Én szülésznő vagyok,a hugom csecsemősnővérke az unokatestvérünk védőnő tehát van egészségügyis a családban .

Édesanyámmal lakik a papa,aki már nyugdíjas,tehát megoldható lenne az itthoni ápolás.

Ha el kell mennie ,akkor itthon menjen el.


Nem tudom,hogy valaha tudok e még vele beszélni,hogy tényleg a nyugtató miatt volt e ilyen,de nekem nagyon ijesztőnek tűnt a helyzet,nem úgy érzem,hogy a nyugtatóval lehet magyarázni az állapotát,néha nagyon furcsán elkeseredetten sóhajtozni kezdett,szorongatta a kezemet.

2012. okt. 26. 17:10
 4/39 anonim ***** válasza:
75%

" Én szülésznő vagyok,a hugom csecsemősnővérke az unokatestvérünk védőnő tehát van egészségügyis a családban . "


és akkor minket laikusokat/amatőröket/gyerekeket kérdezgetsz,hogy mit tegyél ?

2012. okt. 26. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/39 anonim ***** válasza:
100%
Én biztos, hogy hazavinném! Sajnos túl sok embert láttam a kórházi "ápolás" miatt leépülni. ha van a családban egészségügyis, ezt te is tudhatnád. Sokszor többet árt a kórház, mint amennyit használ.
2012. okt. 26. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/39 A kérdező kommentje:

"és akkor minket laikusokat/amatőröket/gyerekeket kérdezgetsz,hogy mit tegyél ?"


Én ebben a helyzetben nem szakembernek érzem magamat,hanem egy aggódó hozzátartozónak,nem is értek az ilyen jellegű problémákhoz,a szülészethez értek .

Azért tettem fel a kérdést,hátha valaki volt hasonló helyzetben és tud ésszerű tanáccsal szolgálni.


Ma még visszamegyek a kórházba,hogy megnézzem tisztult e a tudata és próbálok orvossal beszélni,mert délután hosszasan várakoztunk az orvosi szoba előtt ,de nem nyertünk bebocsátást.

2012. okt. 26. 17:28
 7/39 anonim ***** válasza:
Ha megtehetitek, hogy otthon ápoljátok, és az orvos is engedi, akkor vigyézek haza. De gondolj bele, hogy ez mennyi időtökbe, energiába kerül majd. Tudom, hogy ez szívtelenül hangzik, de muszáj reálisan nézni a dolgokat. Sajnos egy évig, évekig is eltarthat ez az állapot. És könnyen lehet, hogy egy éven keresztül nektek kell mindennap etetni, itatni, mosdatni, öltöztetni, emelgetni, pelenkázni... Persze látatlanban mindenki ezt mondja, hogy örömmel megteszi a családtagjáért, de aki átélte már tudja miről beszélek, nagyon fel tudja őrölni az embert! Akár az egész családot is. Én inkább egy jobb idősekotthonát ajánlok, ha nem vagytok megelégedve a kórházzal.
2012. okt. 26. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/39 anonim ***** válasza:
100%

Jó hogy nem nyugtatólövedékkel lőnek rá, hogy maradjon nyugton! Semmi logikát nem látok ebben a megoldásban!

Ha megtehetitek vigyétek haza, vagy legalábbis másik kórházba, mert ez nem kórház, ez valami hentesüzlet. Normálisak ezek?!

2012. okt. 26. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/39 anonim ***** válasza:
100%
Vigyétek haza!!! A kórház amúgy is egy pusztulat hely, hiába takarítanak meg újítják állandóan. Az a közeg, meg minden olyan taszító. Vigyétek haza! ha van rá mód, akkor nálatok legyen, ahol állandóan van vele valaki otthon. Ha tényleg néha "kóborol" akkor zárjázok az ajtókat, kapukat. Senki nem szeretné a kórházba leélni az utolsó napjait, ha súlyos beteg. Bár bízom benne, hogy papádnak még van bőven ideje!! Vigyétek haza!!! A család legyen a legfontosabb!!!
2012. okt. 26. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/39 anonim ***** válasza:
100%
Vigyétek haza! A kórház többet árt, mint segít, sajnos tapasztaltam.
2012. okt. 26. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!