Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nagypapám 91 éves, mit tehetné...

Nagypapám 91 éves, mit tehetnék az érdekében, hozzuk haza minden áron a kórházból?

Figyelt kérdés

Mindig nagyon nagy tartással bíró,büszke ,rendkívűl fegyelmezett és higgadt ember volt,öltönyben és kalapban járt ,nagyon figyelt az egészségére ,sokat mozgott,szellemileg fittebb volt mint én 37 évesen...aztán múlt héten bedagadt az egyik lábszára bementünk hétvégén az ügyeletre ,mélyvénás trombózisa van.

Minden nap látogattjuk.

Ma úgy találtunk rá,hogy nem lehetett vele kontaktust felvenni,nem bírta kinyitni a szemét,próbált beszélni,de nem tudott,be volt pisilve,mikor kértem rá,hogy szorítsa meg a kezemet ,akkor nagyon erősen megszorította,de a szemét nem tudta kinyitni,sem beszélni akárhogyis próbált.

:-(((

A nővérhez szaladtam sírva,hogy megkérdezzem mi van a papámmal,aki mosolyogva mondta,hogy á ne ijedjek meg csak nyugtatót kapott reggel és azért ilyen,azért nyugtatózták,mert sokat sétálgatott a folyosón és nehogy elessen :-/ .

A szobatárs azt mondta,hogy reggel még beszélgettek,majd a nyugtató után egész nap aludt a papám.


Így sem enni,sem inni nem tud,bepisilve volt otthagyva reggel óta(itthon nem volt vizelettartási probléma).

Félek,hogy kiszárad,éhenhal ,tüdőgyulladást kap ha nem mozoghat,amikor a nővérkével pelenkát tettünk rá (idáig nem kellett pelenkázni ) felkevést fedeztem fel a kerezstcsontjánál .


Bement egy intelligens idős úr és magatehetetlenül,kiszolgáltatottan kommunikálni nem bíró ember lett belőle.


Mit javasoltok hozzuk haza valahogy,vagy mit csináljunk?

MInőségi életet élt,örömét lelte a tv-zésben,a gyerekeimet imádja,újságot olvasgatott,sétálgatott .


2012. okt. 26. 16:58
1 2 3 4
 11/39 anonim ***** válasza:

10. vagyok. Sajnos több hónapon keresztül majdnem minden nap jártam be a kórházba. Nagyon megy a nyugtatózás, biztos könnyebb nekik, ha mindenki alszik és nem nyomogatja a nővércsengőt. olyan volt a kórház, mint egy hullaház, mindenki síri csendben feküdt az ágyában. Csak ennek az a hátránya, hogy az ember nem eszik, nem mozog, jó, hogy legyengül! Aztán, hogy lesz ereje felgyógyulni a betegségből? ha meg valaki öreg, gyógyíthatatlan, legalább a családjával, boldogan, lehetőleg aktívan az utolsó időket!

Rengeteg rémtörténetet tudnék írni, pl, hogy leesnek a betegek az ágyról, a nővércsengőt nem készítik oda és a beteg egész éjjel kiabál, már amennyi a nyugtatótól tud, de mivel rácsukják az ajtót senki se hallja, és órákig a földön fekszik, és a falat üti kínjában, hogy valaki meghallja. Ez sajnos valós eset. Meg, hogy ottfelejtik a betegeket a folyóson és ááá, borzasztó dolgok :((((

2012. okt. 26. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/39 anonim ***** válasza:
Bocs, a hibákért, de máig ki vagyok készülve ezektől a dolgoktól. :(
2012. okt. 26. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/39 anonim ***** válasza:
Megint 10-es vagyok. Apukám is egész nap aludt, mikor hazahoztuk egész nap fent volt, boldog volt, jókat evett, ivott, úgyhogy a nyugtató hatása a kábultság. De lehet, hogy nem fogják beismerni.
2012. okt. 26. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/39 anonim ***** válasza:
100%
Figyelj. Az én nagypapámmal pontosan így történt szinte minden. Ő is örökmozgó volt, 92 évesen elesett, bevittük a balesetire, ott közölték, hogy ki van száradva, ezért bent tartják infúzión egy ideig. Ezalatt lekötözték, nyugtatózták. Villámgyorsan felfekvései alakultak ki. Pár hét után saját felelősségre hazahoztuk. Már késő volt, előbb kellett volna cselekednünk.Nem tudott már többet lábraállni. Egyet tudok tanácsolni neked: beszélj az orvossal: hacsak nem életbevágó, hogy bent tartsák, vidd haza!!! Ebben a korban, ha leállnak a mozgással, az az életük végét is jelenti. A kórházban pedig szabályosan mozdulatlanságra kényszerítik őket. A felfekvés szintén nagyon alattomos dolog ebben a korban, nehezen, vagy egyáltalán nem is gyógyul meg rajtuk, ők akár már ebbe is belehalhatnak. Nem szoktam gyakran írni ide, de ha én lennék a te helyedben, és még nem lenne késő, azonnal hazavinném, próbálnám minél többet mozgatni, gondosan ápolni, szerintem ez az egyetlen esélye szegénynek.
2012. okt. 26. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/39 anonim ***** válasza:
100%

Vigyétek haza mindenképpen! Ezek ott ki fogják nyírni. Ha úgy állnak hozzá hogy benyugtatózzák hogy ne sétáljon, és teljesen leépítik vele, akkor ez nem kérdéses.


Nekik nem jelent semmit úgy vannak vele, hogy n+1. öreg, majd meghal. Csakis ti tudjátok megmenteni.

2012. okt. 26. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/39 A kérdező kommentje:

Előbb a patikába mnetem borax glicerines oldatért,gézért,szőlőzsírért ,mert annyira ki van száradva a szája attól,hogy alszik és nyitva tartja.


A kórházban egy ici-picit jobban magánál volt,már egy-két szót megértettem :"Hagyjatok elmenni" "Ha meghalok,meghalok!"


Az orvos nagyon részletesen felvilágosított engem és az unokatestvéremet,és egy jó fél órát csak a papával töltött amikor jeleztük neki,hogy tiszta tudattal került be és most egyáltalán nem lehet vele kommunikálni,nem etethető,nem itatható ,gyógyszereit nem tudja beadni ilyen kábán.


Az orvos elmondta ,hogy a tesfelületéhez mérten hatalmas adg Rivotrilt kapott reggel,mert zavartan viselkedett és véletlenül bement egy női kórterembe ,azt is elmondta,hogyha nem a4 napos ünnep alatt kerül be az ügyeletre akkor talán jobb ellátást kaphatott volna-nem védte a kollgáit,ez érdekes volt.

Azt mondta szívügye ez a fajta betegség,mert az ő édesapja ugyanígy ment el,tudja mit élünk át.


A szobatárs annyit mondott ,hogy inkább el sem mondja,hogy mit csináltak a papámmal reggel,hogy még simán beszélgettek egymással,majd hozták a hatalmas adag Rivotrilta papám elaludt és ekkor úgy,hogy nem volt magánál a szájába tették a gyógyszereit,úgy,hogy habzott a szája .


Nagyon súlyos a baj,mert a vérrög ami a mélyvénás trombózist csinálta a lábában,jelenleg már nagyon magasan van a csípőnél,azt sejti az orvos,hogy tüdőembóliája lehet .


Holnap ismét megyünk,talán kiürül a hatalmas adag Rivotril

2012. okt. 26. 22:16
 17/39 A kérdező kommentje:
Most olvastam a Rivotril túladagolás tüneteit...az orvos is megmondta ,hogy hatalmas adagot kapott a testméretéhez képest és egyértelműen túladagolták a tünetei szerint.
2012. okt. 26. 22:24
 18/39 A kérdező kommentje:

"Rivotril túladagolás tünetei :

A túladagolás ritkán életveszélyes, ha a gyógyszert önmagában veszik be, de areflexia, apnoe, vérnyomásesés, kardiorespiratorikus depresszió és ritka esetben kóma kialakulhat. A kóma, ha kialakul, néhány órán át tart, de jobban elhúzódhat és ciklikus jellegű lehet, különösen idősebb betegeken. A benzodiazepinek által okozott légzésdepresszió nagyobb veszélyt jelent légúti betegségben szenvedő betegeken."

2012. okt. 27. 08:38
 19/39 anonim ***** válasza:

Kettő dolog:


Amint lehet vigyétek haza.Dédimamám 96 évesen szintén trombózissal került korházba,2 hét alatt hhiába adtunk pénzt mindenkinek aki foglalkozott vele,nagyon leamortizálódott,se enni se inni,se menni nem tudott,pelenka,egész nap kábaság.

Hazahoztuk a háziorvos javaslatára,bár a korház nem akarta, a háziorvos vállalta hogy jön minden nap.1 hét alatt ürültek ki a korházi gyógyszerek,második otthon töltött hét végén már jókedvű volt,és gyógytornász segitségével ismét járt (3 hét fekvéstől nem tudott felkelni magától,tornáztatni kellett,az fájdalmas volt)

Pár hete ünnepeltük a 99. születésnapját,gond nélkül emelgeti a kb 5 kilós ükunokát.

Ha akkor nem hozzuk haza,akkor még pár hét és ott hal meg.Teletömik az idős betegeket,addig sincs baj velük.Ha meg meghal,akkor "hát már öreg volt" cimszóval elintézik.


Másik dolog: kezelőlapján rajta van hogy mennyi nyugtatót kapott? ha ennek bármi szövödménye van,akkor fel kell jelenteni az orvost aki beadatta,ne maradjon büntetlenül,megteszi másokkal is.

2012. okt. 27. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/39 anonim ***** válasza:

Az a gond, hogy a nyugtatót is meg fogják magyarázni, mert, hogy ilyen betegségben pihenni kell stb...

Apukám dialízis közben kapott agyvérzést, lebénult, megvakult, mert túladagolták a heparint. Megmagyarázták, hogy ez egy természetes dolog.

A sok dolog miatt ami történt, próbáltunk feljelentést tenni, de az ilyen dolgokat nem veszik komolyan, és összetartanak az egészségügyi dolgozók. Semmiféle kártérítés nem jár, csak nekünk került volna rengeteg pénzbe a dokumentumok beszerzése, és elbuktuk volna a pénzt, mert egy orvos kell, aki kijelenti, hogy valóban olyan következményei voltak a hibának, olyan orvost persze nem találunk.

2012. okt. 27. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!