Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nagypapám 91 éves, mit tehetné...

Nagypapám 91 éves, mit tehetnék az érdekében, hozzuk haza minden áron a kórházból?

Figyelt kérdés

Mindig nagyon nagy tartással bíró,büszke ,rendkívűl fegyelmezett és higgadt ember volt,öltönyben és kalapban járt ,nagyon figyelt az egészségére ,sokat mozgott,szellemileg fittebb volt mint én 37 évesen...aztán múlt héten bedagadt az egyik lábszára bementünk hétvégén az ügyeletre ,mélyvénás trombózisa van.

Minden nap látogattjuk.

Ma úgy találtunk rá,hogy nem lehetett vele kontaktust felvenni,nem bírta kinyitni a szemét,próbált beszélni,de nem tudott,be volt pisilve,mikor kértem rá,hogy szorítsa meg a kezemet ,akkor nagyon erősen megszorította,de a szemét nem tudta kinyitni,sem beszélni akárhogyis próbált.

:-(((

A nővérhez szaladtam sírva,hogy megkérdezzem mi van a papámmal,aki mosolyogva mondta,hogy á ne ijedjek meg csak nyugtatót kapott reggel és azért ilyen,azért nyugtatózták,mert sokat sétálgatott a folyosón és nehogy elessen :-/ .

A szobatárs azt mondta,hogy reggel még beszélgettek,majd a nyugtató után egész nap aludt a papám.


Így sem enni,sem inni nem tud,bepisilve volt otthagyva reggel óta(itthon nem volt vizelettartási probléma).

Félek,hogy kiszárad,éhenhal ,tüdőgyulladást kap ha nem mozoghat,amikor a nővérkével pelenkát tettünk rá (idáig nem kellett pelenkázni ) felkevést fedeztem fel a kerezstcsontjánál .


Bement egy intelligens idős úr és magatehetetlenül,kiszolgáltatottan kommunikálni nem bíró ember lett belőle.


Mit javasoltok hozzuk haza valahogy,vagy mit csináljunk?

MInőségi életet élt,örömét lelte a tv-zésben,a gyerekeimet imádja,újságot olvasgatott,sétálgatott .


2012. okt. 26. 16:58
1 2 3 4
 31/39 A kérdező kommentje:

DE tündér vagy,hogy kérdezel !

Hát amikor hazjött nem bírt még felülni sem,most már ki szoktuk ültetni a fotelba ha az ágyát rendezzük,kacsába pisil,nem akar pelust sem magán,étvágya jó :-) ,hagyjuk neki ,hogy igyon egy kevés kávét is ,mert azt nagyon szerette mindig .

Tegnap anyukám fodrászhoz ment és én vigyáztam a papára és beszélgettünk vele, és mondta nekem,hogy ő nem fél a haláltól :-( ,tehát foglalkoztatja,issza a Béres cseppet,erőlteti az evést én pedig dícsérem és bíztatom,hogy aki ennyire fel akar erősödni az fel is fog .

Egyik nap szomorúan mondta nekem ,hogy "Kislányom én már nem vagyok ember...jobb lett volna elmenni..."


Javarészt 99 %-ban épp tudatú,nagyon ritkán van egy-egy félrekapcsolása,de ha szólunk neki,hogy nem úgy van akkor megérti.

2012. nov. 15. 19:03
 32/39 A kérdező kommentje:

Köszönöm Mindenkinek aki hozzászólt ehez a fórumhoz !

Nagypapám tegnap éjszaka családja,lányai körében szépen ment el...itthon volt velünk úgy ahogy el szeretett volna menni a földi létből,fogtuk a kezét ...:,-(

2012. nov. 21. 10:48
 33/39 anonim ***** válasza:
Nagyon sajnálom.Őszinte részvétem az egész családnak!=(
2012. nov. 21. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/39 anonim ***** válasza:
100%

Őszinte részvétem! :(

De legalább az otthonában tölthette utolsó napjait.

2012. nov. 21. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/39 anonim ***** válasza:
43%
Na ennek nagyon örülök! Egy jótanács: nekünk anno azt mondta az orvos, hogy az idős, gyengélkedő betegeknek a banán nagyon jót tesz, mert tele van pl káliummal, ami a szívnek nagyon jót tesz. Szóval ajánlom, hogy banánt, meg egyéb erősítő ételeket próbáljatok neki adni, reméljük, gyorsan megerősödik, még sok boldog évet kívánok neki!
2012. nov. 22. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/39 A kérdező kommentje:

"reméljük, gyorsan megerősödik, még sok boldog évet kívánok neki"


Valószínű nem olvastál végig,sajnos elhunyt a nagypapám,ma temettük délután kettőkor,szép szertartás volt,és úgy feküdt ott szép kisimult arccal mint aki alszik ,most már csak az emlékét őrizhetjük ,nagyszerű,tartással bíró,igazságos,nyugodt természetű EMBER volt,büszke vagyok rá,hogy ilyen nagypapám volt !

2012. nov. 22. 21:44
 37/39 anonim ***** válasza:
Jaj, ne haragudj, tényleg nem olvastam végig! Nagyon sajnálom, őszinte részvétem:( Egyetlen vigasztaló dolog, hogy legalább szép kort ért meg a nagypapád. Sok erőt kívánok neked!
2012. nov. 23. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/39 anonim ***** válasza:
90%

A 35. hozzászólást miért kellett lepontozni? :(

Csak jót akart.

2012. nov. 23. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/39 anonim ***** válasza:
Részvétem a nagypapad miatt. pedig amikor olvastam a kérdésed örültem hogy otthon van.
2013. márc. 8. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!