Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek melyik a biztonság...

Szerintetek melyik a biztonságosabb? Buli után éjjel hazabuszozni vagy ismerősnél aludni és reggel menni haza?

Figyelt kérdés
Eddig mindig vita volt a szüleimmel erről. Ők soha nem akarták hogy ismerősnél aludjak,és ha megkérdeztem miért,azt mondták "csak". Nekem meg soha nem akaródzott buli közepén lelépni hogy elérjem az utolsó járatot (22:40),ittasan (nem beállva mint a kapanyél,nem szoktam totáloffra inni magam csak jókedvig),egyedül,az éjszaka közepén tömegközlekedni 40 percet. Miért biztonságosabb ez mint egész éjszaka megbízható társaságban maradni aztán aludni pár órát és reggel hazamenni? Ezért vártam már hogy betöltsem a 18-at hogy ne legyen ebből többé veszekedés.
2012. okt. 28. 16:31
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Ismerősnél aludni!
2012. okt. 28. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
88%

Szerintem nem a biztonságról van szól, hanem az első esetben már éjfél körül otthon vagy, a másodikban meg ki tudja, mikor érsz haza.

Ha eddig vita volt ebből, eztán is lesz, hiába töltötted be a 18at.

2012. okt. 28. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
87%
22.40-kor még el sem kezdődnek a bulik... Jó lehetett. Amúgy egyértelműen biztonságosabb a barátnál alvás, de ettől függetlenül én sem aludtam soha a barátnőimnél. Én is más városban laktam, amíg nem volt jogsim vagy a társaságból valaki hazavitt, vagy ha más nem, akkor a szüleimet hívtam fel, hogy jöjjenek értem, ebből sosem volt gond, ők mondták, hogy szívesen jönnek bármikor, de persze ha máshogy is meg tudtam oldani, akkor nem ébresztettem fel őket hajnalok hajnalán. Mióta megvan a jogsim azóta autóval járok mindenhova. Inni azelőtt sem ittam, azóta meg pláne. Előtte még előfordult, hogy szülinapkor koccintottam egy fél pohár pezsgővel, mióta vezetek természetesen ezt is száműztem.
2012. okt. 28. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
91%

Ismerősnél aludni, de ha betöltöd a 18-at,attól ebből ugyanúgy vita lesz.

Illetve anno az én apukám mindig azt mondta, hogy bármikor bárhova eljön értem kocsival az éjszaka közepén, csak ne flangáljak olyankor egyedül az utcán.Jött is nem egyszer,és vitt haza 2 barátnőmmel együtt :)

2012. okt. 28. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
98%
Abban igaza van az egyik válaszolónak, hogy így tudják a szüleid, hogy mikor értél haza, nem császkáltál egész éjszaka ki tudja merre. De én pl. rengeteget aludtam barátnőknél, még most is előfordul pedig 25 vagyok. mindenképpen biztonságosabb ott aludni, mint az éjszaka egyedül hazamenni.
2012. okt. 28. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
előző bocsi, véletlenül lepontoztalak, pedig nem akartam
2012. okt. 28. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
83%
Én mindig taxival megyek haza. Szerintem ez elég biztonságos. És ha a biztonságomról van szó, akkor nem sajnálom rá a pénzt. Amúgy is mindig lehet alkudni kicsit a taxisoknál.
2012. okt. 28. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

A szülők tudnak néha furán gondolkozni. Éjszaka egyedül a lehető legrosszabb mászkálnod, főleg lányként. De viszont ahogy írta valaki, 22:40-kor még el sem kezdődnek az igazi bulik, és így nem maradsz ki egész este, tudják h nem pasival vagy, vagy nemtom.


Az ottalvás ismerősnél tuti hogy biztonságosabb, viszont ellenőrizhetetlenebb hogy tényleg ott vagy e és mikor merre jársz.

2012. okt. 28. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

Vidéki tarifákról van szó: nekem a taxi vált be.

Ha hárman megyünk egyfelé (egy lakótelep vagy utca pl.), ráadásul már olcsóbb is, mint a három buszjegy. Gyors, kényelmes, és még mindig biztonságosabb.


Kérdező: a szüleid nem attól félnek, hogy ha valakinél ott alszol. Hanem attól, hogy ha valakinél NEM alszol... Gondolom, érted mire célzok. :)

2012. okt. 28. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
66%
Ha az ismerősöd a buszsofőr, akkor édesmindegy.
2012. okt. 28. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!