Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek melyik a biztonság...

Szerintetek melyik a biztonságosabb? Buli után éjjel hazabuszozni vagy ismerősnél aludni és reggel menni haza?

Figyelt kérdés
Eddig mindig vita volt a szüleimmel erről. Ők soha nem akarták hogy ismerősnél aludjak,és ha megkérdeztem miért,azt mondták "csak". Nekem meg soha nem akaródzott buli közepén lelépni hogy elérjem az utolsó járatot (22:40),ittasan (nem beállva mint a kapanyél,nem szoktam totáloffra inni magam csak jókedvig),egyedül,az éjszaka közepén tömegközlekedni 40 percet. Miért biztonságosabb ez mint egész éjszaka megbízható társaságban maradni aztán aludni pár órát és reggel hazamenni? Ezért vártam már hogy betöltsem a 18-at hogy ne legyen ebből többé veszekedés.
2012. okt. 28. 16:31
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
100%

Nekem inkább az ismerősnél alvást javasolták, vagy hogy értem jönnek. Mivel kocsink nincs és Pesten lakunk, úgy csináltuk régebben, hogy megbeszéltünk egy időpontot, amikor eljövök a buliból, apu megvárt valahol és együtt buszoztunk haza.

Én 18 vagyok, de nem merek hazabuszozni éjjel, mert itt nagyon veszélyes, főleg ha egy lány fel van öltözve csinosan, magassarkú stb. Bárki letámadhatja. Szóval a legjobb, ha ott alszol valakinél, vagy pedig tényleg érted jönnek, de akkor be kell tartanod a megbeszélt időpontot.

2012. okt. 28. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
31%

nálunk ez anno úgy működött, hogy nyáron kimaradhattam hajnalig, de ne igyak túl sokat. lóvém nem nagyon volt taxira, szóval egyszer sem mentem haza azzal.

szépen felszálltam a fantasztikus BKvra. külvárosban laktam, szóval nekem is 40perc volt az út. verdánk persze nem volt, de ha lett is volna, akkor sem vártam volna el jóanyámtól, hogy éjnek évadján fuvarozgasson, csak mert nekem bulizni támadt kedvem. ha elég nagy vagyok a mulatozáshoz, akkor a hazamenéshez is.


nem szeretek másnál aludni, alkalmatlankodni. inkább hulla fáradtan buszozok. előfordult olyan is, h elaludtam, de a sofőr tudta hol lakom, és amikor ahhoz a megállóhoz értünk, akkor hátrajött, felkeltett, és jó éjt kívánt :) persze rajtam kívül max 1 ember volt a buszon, és nem abba az 1 percbe halt bele :)


talán segítene, ha az akinél aludnál átmenne a szüleidhez, biztosítaná őket, hogy jó helyen vagy, nem zavarsz senkit, és vigyáztok egymásra.


nálunk az érettségi volt a nagy vízválasztó. utána már nem kellett vernyogni az elmenetel miatt.


22:40kor egyetlen épkézláb buli sem kezdődik. 10ig mindenhol lagymatag babazsúr van. az őseid más generáció, sajnos ezt hiába magyarázod, sosem értik meg.

2012. okt. 28. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
Mindenképp a második!
2012. okt. 28. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! A taxi nem opció mert csóró vagyok és se az ismerőseimnek,se a szüleimnek nincs kocsija szóval értem jönni se tudnak. Egyébként már akkor elkezdtek többet engedni a szüleim hogy nyáron munkát vállaltam,most meg már tényleg nem szólnak bele a dolgaimba mert azt mondják eddig vigyáztak rám,most már nekem kell vigyáznom magamra.
2012. okt. 28. 20:32
 15/15 anonim ***** válasza:

Ha a szüleid megismerik azt a haverodat, akinél alszol (bónuszpont, ha a szüleit is ismerik és még otthon lakik), akkor engedni fogják.


(off: mindig vicces, mekkora jelentőséget tulajdonítanak a 18 éves kornak... mintha onnantól nem a szüleid gyereke lennél :)

2012. okt. 29. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!