Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Elkeseredtem, mit tennétek?...

Elkeseredtem, mit tennétek? Anyósjelölt gond

Figyelt kérdés
Párommal távkapcsolatban élünk,párszáz km-re egymástól. Nemhogy nem vagyunk fiatalok már annyira,hanem lassan ki is futunk az időből. Egyikünk se volt még házas. A gond az,hogy a párom évek óta az idős anyukáját ápolja,nem jöhet el onnan. De én se mehetek,mert engem nem bír elviselni,az évek során kétszer láttam a nénit. Olyannyira el van vadulva,hogyha állítólag csak szóba jövök náluk,már áll a bál,ha a közelben találkoznánk,akkor is. Zsarolja,lelki és érzelmi terrort alkalmaz,az egészségét félti a párom. Ezért nem jöhet szóba a közelben,de külön lakás,vagy a más általi ápolás,mert tart attól a párom,hogy abba belehal a néni. Nagy cirkusz van most is napok óta,mert pár napot együtt akartunk tölteni nálunk. Nagy ordítozást,érzelmi zsarolást kell elképzelni. A párom teljesen padlón van,mert csendes,békés,lelkiismeretes ember. Egyedüli gyerek,már csak egymásnak vannak. Más ezt hogy oldaná meg? Mi lesz ennek a vége? Egyre durvább a helyzet. Én a női fél vagyok.
2012. okt. 29. 12:48
1 2 3 4 5
 1/45 anonim ***** válasza:
37%
A fiús anyák mind ilyenek. A legjobbat akarják a gyereküknek és ha nem avgy neki szimpatikus, akkor nincs mit tenni... Egyszerűen megszoksz vagy megszöksz. Igazából én azt ajánlanám, hogy menj el hozzájuk ha hív a párod. Próbálj beszélni a nénivel. Vigyél neki narancsjuice-t vagy csokit. ha a fejedhez vágja, akkor ne vigyél neki többször semmitse... A párodnak sose szidd az anyját. Legyél neki mértő kedvese, aki támogatja ha van valami baja. Igazából nem tudsz semmit csinálni, csak várni. Modnjuk én már így is tisztellek, hogy eddig kibírtad. sok sikert!
2012. okt. 29. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/45 anonim ***** válasza:
93%
Ez mind nagyon szép, hogy a párod gondozza az anyukáját, csak nem veszi észre, hogy az egész életét rááldozza, és mire feleszmél, vagy felszabadul ez alól addigra már lehet késő lesz. És te mennyit vagy hajlandó várni rá? Azt mondod nem vagytok már tinik. Az hogy lelki zsarolás alatt tartja, az szerintem az egyik legundorítóbb dolog amit szülő tehet a gyermekével. Ha nincs rá esély, hogy beadja egy otthonba, vagy gondozót fogad mellé, már ha akar, akkor sajnos ez a kapcsolat halálra van ítélve. Megértem az elkeseredésedet, de ne fuss olyan szekér után ami nem vesz fel. Az meg hogy mikor fogtok tudni együtt lenni normálisan, azt meg ki tudja....én a helyedben nem várnék, hanem lépnék, és megadnám magamnak a lehetőséget egy boldog párkapcsolatra, ami nem arról szól, hogy másodikként várom, míg a szülő elengedi a gyermekét. Az én anyukám is volt nagyon beteg, (sajnos már nincs köztünk) de sohasem várta el, hogy mellette legyünk napi 24-ben. Sőt! Mindig hangoztatta, hogy nem ezért nevelt fel minket, hogy legyen aki őt gondozza. Elhiszem, hogy már csak a fia van a mamának, de nem veszi észre, hogy ezzel a gyermeke életét teszi tönkre.
2012. okt. 29. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/45 anonim ***** válasza:
76%

ma 12:55!


Hülyeség amiket írsz!

Anya ide,vagy oda,ha nem viselkedik bunkón,nem ad rá okot neki,nincs joga kötözködni vele!

Olyan nincs,hogy nem vagy szimpatikus,mert csak!

Indokolja meg,hogy miért!

Nehogy már ő ócsárol téged a semmiért,és te alázkodj neki!

Meg a férfi 15 éves hogy megszabhatja a drága mama,hogy kivel találkozzon?

2012. okt. 29. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/45 A kérdező kommentje:
Nem 15,már lassan 3x annyi. Mama szerint még ráér,mert mamának is igen késői gyerek volt a párom. Neki még tinik vagyunk.
2012. okt. 29. 13:02
 5/45 anonim ***** válasza:
100%

Ezt a helyzetet csak a párod tudná megoldani sajnos. Te nem nagyon tehetsz semmit, ha a párodban nincs meg az akarat arra, hogy ezen változtasson. Beszélj vele, hogy ez már nem állapot, valamit találjon ki, oldja meg a helyzetet.

Nem lehet így éveket leélni. És nektek még csak ezután jönne az együttlakás, amikor kiderül, tudtok-e együtt élni. Én megmondanám, hogy most már eleget vártál, vagy megoldja a helyzetet valahogy, vagy akkor keresel egy olyan embert, akivel tudsz jövőt tervezni. Mert vele nem lehet, rá nem lehet építeni.

2012. okt. 29. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/45 anonim ***** válasza:
70%

én a 70 éves nagymamámnál éltem megy ugyanezt,csak én párod helyében voltam


ott laktam nála,mert dolgoztam pesten,vidékről nehéz lett volna bejárni


nem mehettem senkihez(22 évesen),és hozzám se jöhetett senki

azt mondta,ha elmegyek,ne is jöjjek vissza

az volt az elvárható viselkedés h 8kor ágyba voltunk,és barátok köztöt nézünk

2012. okt. 29. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/45 A kérdező kommentje:
Utolsó: hogy oldottad meg végül?
2012. okt. 29. 13:08
 8/45 anonim ***** válasza:
61%

hazaköltöztem,mert egy idő után ki voltam idegileg

3 évig bírtam,de ezek szerint a párodnak jó így

ne keseredj el,de lehet ő megszokta már

2012. okt. 29. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/45 anonim ***** válasza:
88%

Első: Ez azért nem válik be, mert a néninek 99,9% nem a kérdezővel van baja, hanem azzal, hogy valaki a kicsi fiát elveszi tőle és ő magára marad. A kérdező mehetne oda naponta sütivel meg narancslével kedveskedni, semmit nem ér el vele.


A kérdezőnek: állítsd válaszút elé a párod. Vagy lép, vagy te lépsz le. Nem érdemes mellette maradnod tovább, mert ő nem mer majd az anyja ellen menni. Mi az, hogy felnőtt embert így lehet zsarolni és érzelmileg manipulálni?

2012. okt. 29. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/45 A kérdező kommentje:

Erről jutott eszembe: küldtem neki többször kaját,kóstolót,narancsot,csokit,akkor is a párom kapott miatta,miszerint én azt hiszem,hogy nincs nekik mit enni,azért küldözgetek.


Soha nem szidom az anyját,nem is fogom.

2012. okt. 29. 13:31
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!