Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi volt eddig a legnagyobb...

Mi volt eddig a legnagyobb dolog, amit megbocsájtottál a párodnak? Hogy bírtad túltenni ezen magad? Mennyi időbe telt, hogy újra bízz benne?

Figyelt kérdés
2009. aug. 10. 17:51
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
70%

Ez érdekes, ha vmi nagyon csúnyát csinált én nem bocsájtottam meg, ment a levesbe. Túl rövid az élet ahhoz hogy olyanra pazaroljam az időmet akiben nem lehet megbízni. Egyszer megcsaltak, ki is dobtam szó nélkül. Nem vártam meg a magyarázkodást, nem voltam rá kíváncsi. Egyszer meg sms-ben szakítottak velem mint vmi kapcaronggyal. Aztán persze pár hét múlva felhívott tök nyugodtan hogy hogy vagy, találkozzunk..stb. Mondtam neki hogy kotródjon és törölje ki a számomat, le is raktam.

Ha úgy érzed számodra megbocsáthatatlant tett, ne bocsáss meg!

2009. aug. 10. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
85%
"nekem nem kell szép nő,mert arra vigyázni kell"-hangzott el egyszer tőle,ketten voltunk csak szerencsére.Nagyon rosszul esett,bár csak 1 mondat,de talán rosszabb a megcsalásnál.Persze utána jött,ő nem úgy értette,máshogy pedig nem lehet,csakhogy nem felelek meg neki.Akkor nagy csorba esett az önbecsülésemen,én úgy gondoltam,ezt felépítem újra.Teljesen megváltoztam, olyan nő lettem, aki után forgolódnak az emberek,és elismerik. Hozzáteszem van realitásom,nem tartom magam csúnyának, és később kiderült,kellett volna vigyáznia rám,elég jó voltam ahhoz másnak.Nem csaltam meg,de...úton-útfélem bizonyítottam neki a férfiaknál. Ezt a mondatot míg élek nem felejtem,bánom,hogy akkor nem szakítottam,mára megtettem,azóta is könyörgi magát vissza.A vicc,ő egy kövérnek mondott férfi volt,akire valóban nem kellett vigyázni, és örülök,hogy utólag másoktól megkapta,hogy túl jó voltam hozzá.
2009. aug. 10. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
78%

Engem nem csalt meg a férjem, de csinált valamit, amit nagyon nehezen bocsátottam meg.

Hosszú időbe telt. Nem kértem semmit, hogy változzon meg, vagy (pardon) nyalja ki a seggem a nagy imádattól, egyszerűen csak vártam. Vártam, mert éreztem, hogy ő az az ember, akivel le tudnám élni az életem, aki mellett biztonságban érezhetem magam, aki jó férj és csodálatos apa lesz. Mindennek ára van... Ez 4 évvel ezelőtt történt, mára behegedtek a sebek, de elfelejteni sosem fogom.

Ha érzed, hogy ő az, aki neked van megírva, akkor bocsáss meg neki. De ha nem, akkor lapát...

Bár, ha megcsalt, dobd ki. Azt én sem tudnám megbocsátani.

2009. aug. 10. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:

nem, nem csalt meg. ez teljesen más tészta. a pontos részleteket nem mondanám el, csupán a nagyon lényegeset. szóval több, mint egy évesek vagyunk, és egy évig hazudott nekem egy dologról. egy olyan dologról, amit én nem nagyon kedvelek. és azért hazudott, mert szeret... tudta, hogy ha ezzel indít, akkor nem lesz semmi ebből. csak most utólag, hogy véletlenül kiderült (azt gondolta, soha nem fogom megtudni a múltjából ezt), rengeteg dolog volt, amiket összehazudgált, hogy ne derüljön ki ez a dolog róla. sokszor mikor valamire visszakérdeztem, úgy hozta elő a helyzetet, hogy még én éreztem magam szemétnek, hogy nem akarok hinni.

nem tudom mit tegyek, szeretem, persze, hogy szeretem, de annyira fájt ez az egész. nagyon félek és tanácstalan vagyok. :( ezért kérem a segítségeteket!

2009. aug. 10. 18:26
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
Amikor összeköltöztünk, a csajom bejelentette, van egy befizetett horvát nyaralása még a volt barátjával, amit nem mondhat vissza...............Vettem egy nagy levegőt, rábólintottam /nagyon szerelmes voltam!/ 3 év múlva derült ki, ők ott lefeküdtek, mindent úgy csináltak, mint "régen", mondván, ez egy búcsú nyaralás.............Hát, nem tom........Túltenni sosem tudtam magam rajta / kb nyolc éve volt/ és soha többé nem bíztam meg benne.......:D
2009. aug. 10. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
90%

Mikor el akartam hagyni a túlzásba vitt féltékenység miatt azzal zsarolt, hogy öngyilkos lesz. Tudta, hogy félek az ilyenektől. Utána kibékültünk és azóta nagyon sokat változtatott magán.

a másik, ami nagyon rosszul esett: babát várunk. Már nagy hassal egy bevásárlás alkalmával megbeszéltük, hogy eszünk az egyik kajáldában. Elejtettem az eldobhatós poharas kólát, ami ugye szétfolyt. erre bevág egy ilyet "hát ez nem igaz, akkora égés vagy, mindig csak égetsz". Elkapott a sírás, mert rögtön arra gondoltam, hogy a bálna testem "égeti". Erre felállt, megkérdezte, hogy "kit siratsz, meghalt valakid?" és kiment a kocsihoz.

Nekem nagyon rosszul esett, szerintem iszonyat bunkó volt.

Már csak azért is fájt nagyon, mert tényleg úgy éreztem, mint ha engem szégyelne a babával a pocakomban és egy pici megértést sem láttam akkor rajta.

Persze utána megbeszéltük és szent a béke...

2009. aug. 10. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim válasza:
73%

Nem tudom megcsalásnak minősül-e az amit tett. Nagyon hosszú ideig ismerkedtünk a mostani párommal, nagyon szenvedélyes időszak volt ez közöttünk, benne tényleg lelki társra találtam! Ő a hozzám illő, a mindenségem. Ő én vagyok, más testben. Úgy voltam vele, hogy ez nem barátság, nem szerelem ami köztünk van, hanem több annál. Szavakkal nem tudtam megmagyarázni, egyszerűen csak éreztem. Összejöttünk, távkapcsolatként indult. pár hónapra rá egy italmámoros éjszakán egy buliban smárolt egy csajjal. És elmondta, nem utólag derült ki. Nem csak fájt, egyszerűen szét bírtam volna szakadni, kirohanni a világból, üvölteni, törni-zúzni, mindent elpuszítani amit látok...

Nem tartott 2 percig a megbocsátás, jó pár hónap volt míg fel tudtam dolgozni, megemészteni. De: tudtam hogy Ő az, aki kell nekem, és aki a támaszom. Haragudtam rá, csalódtam benne, de ott voltak a fent leírt dolgok is. Csak a dühtől, haragtól nem láttam. Engedtem hogy gondolkozzon, hogy újra meghódítson. És sikerült túllennünk rajta. Ennek már 3 éve. A tűz ugyanolyan lángon ég.

Persze nagyon sokat számított hogy hogy viszonyul ehhez a párod, és te magad is.

2009. aug. 10. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
ő szeretné kijavítani, de hát nem megcsalás. igazából nem tudom megmondani rosszabb, vagy jobb-e nála.
2009. aug. 10. 19:12
 9/17 anonim ***** válasza:
Nálam az őszinteség a favorit. Én utálok hazudni, bár nagyon jól csinálom, ezt most minden vicc és nagyképűség nélkül mondom. Nem szokásom, mert nagyon rossz a memóriám, épp ezért nem is alkalmazom, mert egyszer csúnyán megbuktattam magamat. Az esetek nagy többségében akkor is őszinte szoktam lenni, ha tudom hogy megbántok vele valakit, bár nem keresem a konfliktust, de gyakran rámtalál. Mindig azt mondjuk: "Mondd el bátran, őszintén!" Aztán sokszor be is törik miatta a fejünk, de akkor is igyekszem a lehető legfinomabban, de őszintén elmondani ha kérdezik a véleményemet. Épp ezért van nagyon sok ember, aki nem bírja a pofámat, de remélem olyanok is vannak, akik épp ezért szeretnek. Egy volt pasimról egyszer kiderült, hogy hazudott nekem, pedig kétszer is rákérdeztem, aztán mégis kitudódott az igazság. Nem nagy dologról volt szó, de, azonnal kiadtam az útját. Ha ilyen kis dologban képes volt többször is a képembe hazudni, akkor mit várhattam el nagyobb dolgokkal kapcsolatban. Pár napig a szakítás után még kétségeim voltak, hogy nem túloztam-e el a kirohanásomat, de az élet engem igazolt, és nemcsak egyszer, hanem többször is bebizonyosodott hogy jól döntöttem, pedig máig azt vallom, az egyik legígéretesebb kapcsolatnak látszott. Úgyhogy nem annak vagyok a híve, hogy nincs második esély, de ha nem is egyszer, hanem többször kiderült hogy nem mondott igazat, vagy elhallgat valamit, akkor nincs pardon. Lehet hogy te más vagy, és túl tudod tenni magad az ilyesmin, nekem biztos nem menne. Lehet hogy ami nekem szürke, az már neked fehér. Minden esetre kitartást, lélekerőt és sok igaz embert körülötted!
2009. aug. 10. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:

köszönöm szépen utolsó!

egy dologban hazudott, vagyis egy dologról. egy sötét foltról a múltjában. tudta hogy hogy fogok ránézni utána, mit fogok róla gondolni. azért hazudott, mert szeret, és nem akar elveszíteni. tudta, hogy ha a kapcsolatunk elején ezt elmondja, akkor lehet hogy nem lenne mögöttünk egy év. iszonyatosan nehéz mérlegelnem, mert egyik oldalon, az van hogy hazudott, a képembe, de a másikon pedig az, hogy azért tette, mert nem akart elveszíteni, és mert szeret. kérlek, segítsetek :(

2009. aug. 10. 22:23
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!