Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért van az, hogy apa állandó...

Miért van az, hogy apa állandóan a tesójához hasonlít? Nem szeret?

Figyelt kérdés
Állandóan azt hallom, hogy olyan leszek mint a ''bolond''. Mert ő megbukott a gimibe, aakkor én is megfogok, főleg, hogy eddig szinte mindig kitűnő voltam. Meg ugyanolyan haszontalan leszel, mint ő. Talán mindig is őt látta bennem, pedig próbálkoztam más lenni. Én nem tudnám elképzelni, hogy így utáljam valaha is a tesómat.
2012. okt. 30. 12:53
 1/8 anonim válasza:
41%

Lehet hogy igazából az ő gyereke vagy és apukád ezt tudja. :D nem ám csak vicc.

Érdekes mindenesetre. Szerintem ülj le apukáddal és mondd el neki, hogy rosszul esik amiket mond annak ellenére, hogy te nem adtál rá okot.

2012. okt. 30. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
dehogynem csak nem akarja, hogy olyan legyél,mint "az a bolond". Szerintem veled semmi baja, csak a testvérével van valami. Nyilván valamin összekaptak, de már bánja hiányzik neki, csak nem meri kimondani.
2012. okt. 30. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:

szerintem csak annyi, hogy régebben nagyot csalódhatott a testvérében, és mindenképpen el szeretné kerülni, hogy olyan legyél, mint a testvére

szerintem is mondd el apukádnak, hogy ez zavar, biztosan meg fogja érteni

2012. okt. 30. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Valaki bezzegezik, Bezzeg az XY!, a másik folyton piszkálódik egy negatív példával, hogy célt érjen nálad. Mindkettő idegesítő tud lenni és romboló. Ha a családjából kerülnek ki ezek a példák, akkor nyilván ő is jócskán küzd önértékelési zavarokkal, kétségtelenül ők is egy tőröl fakdnak, nem minden vér kérdése,tegyen ellene másképp.
2012. okt. 30. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Azért, mert gyűlöli a testvérét és ezzel az indultattal nem tud mit kezdeni (hiszen azt verték beel, hogy a testvéret mindig szeretni kell). Ezért azonosít a tesgvérével téged, és megpróbálja áttolni rád a nagybácsit: te pont olyan leszel szerinte, mint ő.

(Ezen felül szeretne fiatalabb lenni, és a nagybácsit veeld azonosítva nyílván az öcséddel azonosulni. Irigyli a képességeidet és a tudásodat, a szorgalmadat és megpróbálja tönkretenni, mert az irigysége jól láthatóan romboló: gyűlöletté és puszítássá fajul.)


Ez nem holmi vicces dolog ám, hanem nagyon is vérkomoly és kegyetlenül sértő, énromboló húzás apukád részéről! Azonnal vedd fel a kesztyűt és harcolj magadért! Ha legközelebb is előadja, akkor azzonnal azt kell válaszolni rá, hogy te te vagy, X (itt a neve követlezik a nagybácsinak) pedig ő. Nem összekeverendő! Azt pedig, hogy te mi lesz "tutira" nemhogy ő nem tudhatja, de a Jóistenen kívül senki más - hiszen az a jövőben van, meg sem tértént még. Ha viszont túl sokat hallod ezt a szemét dumát apukádtól - ezért is kell leállítani! -, akkor észrevétlenül beszivűrod a bőröd alá, mint a méreg (mert az is: lelki méreg), a lelkedve, és azt veszed észre, hogy bár nem akartál soha rá hasonlítani (a nagybácsira, akivel azonosít az apád téged), nem is vagy olyan, mint ő, mégis úgy élsz, mint ő, elcseszed az életed, mint ő, és "megbolondulsz", mint ő.


Mert apád ezt akarja. Sajnálom, de ez az igazság. Jó volna, ha keresnél egy ifjúsági pszichiátert, még most, mielőtt jóvátehetelenül nagy károkat okozna benned és tényleg elcsezsnéd az életedet. Kár volna érted!

2012. okt. 30. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Sorry a sok elütésért, nagyon fáradt vagyok. Remélem, így is olvasható és érthető.
2012. okt. 30. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Már 15 éves vagyok és ezt hallottam állandóan egészen idáig. Szerintem pedig sokszor eszébe jut a testvére, lehet hiányzik is neki. Amióta ismerem őket mindig utálták egymást. Szerintem ahogyan növünk fel az öcsémmel, saját magát és a tesója jut róla a eszébe. Lehet azért van ez mert kiskorába vele másképp bántak, máig irigy rá. De nem tudom velem miért csinálja ezt, pedig a gyereke vagyok és nem akarja, hogy olyan legyek. Mégis mindenbe a párhuzamot keresi köztem meg a ''bolond'' között. Csak engem hagyna ki ebből az egészből, rosszul nevelték őket, de neki még nem kellene így viselkednie. Tudhatná, hogy én nem fogok megbukni stb. Nem tudom, de talán már nem érint meg annyira ez az egész, de szerintem akárhányszor meglát a tesóját látja bennem, ezzel meg én nem tudok mit kezdeni. És alakulhatot volna máshogy is a kapcsolatuk ha anno nem utálni, hanem segíteni kezdik egymást.
2012. okt. 30. 15:13
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

ma 14:21nek igaza van, tenyleg veszelyes jatekot uz apukad. ha eleg sokat hallgatod hogy olyan leszel mint a bolond, akkor egesz egyszeruen tenyleg olyan leszel mint a bolond. a szociologiaban van egy olyan hogy stigmatizacios elmelet, az jutott rola eszembe:


A deviáns személyiség kialakulásának egy lényeges mozzanatára mutat rá az ún. minősítési vagy stigmatizációs elmélet, amely szerint az egyén nem attól válik deviánssá, hogy normaszegő módon viselkedik, hanem attól, hogy a környezete őt deviánsnak minősíti, és ennek megfelelően viszonyul hozzá. A társadalom által visszatükrözött kép hatására az egyén önképe is megváltozik, és megkezdődik a személyiség átalakulása.


en is azt javaslom hogy menj el pszichologushoz, talan o tud segiteni hogy hogyan erd el hogy apukad befejezze ezeket a dolgait.

2012. okt. 30. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!