Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért kell anyámnak állandóan...

Miért kell anyámnak állandóan ezt felhánytorgatni? Vagy ez miért jó "mentség"?

Figyelt kérdés

Egyetemista vagyok, szeretnék mellette (nem a tanulás rovására) diákmelózni, mert szeretnék (ebből a pénzből amit megkeresek) énekelni tanulni.


Ez nem nagy dolog, egyáltalán nem vesz el sok időt.


Mégis anyám, amikor mondtam, hogy diákmunkázok, akkor mondta, hogy ő ezt nem akarja, mert nem vagyok rászorulva. Mondtam, hogy nem baj, én szeretnék dolgozni, eldöntöttem.


Itt jön az, hogy azt mondta, hogy "nana amíg én finanszírozom a tanulmányaidat addig...."



Miért kell ezt felhánytorgatni? Jó, igaza van, de nekem ez olyan rosszul esik. Ilyenkor úgy érzem, mintha csak 1 nagy kolonc lennék, mintha semmire sem lennék képes, csak a "pénzt vinném".


Miért mondja ezt?


Miért kell ezt felhánytorgatni?


Vagy ez jogos érv volt?


2012. szept. 14. 16:25
 1/7 anonim ***** válasza:
83%
Mert nem akar elengedni, és úgy akar beleszólni az életedbe, hogy jogot formál a kifizetett tandíj ellenébe arra, hogy kontrolláljon.
2012. szept. 14. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Na, én éppen emiatt fogtam magam, és költöztem el messzire otthonról. Dolgozni nem engedtek, de szabad akaratom sem volt, mert "amíg az én kenyerem eszed...". Érdekes módon, mióta elköltöztem, és eltartom magam, javult a kapcsolat, otthon szépen lassan elfogadták, hogy a kicsi lány felnőtt, és a maga életét éli.

Nem mondom, hogy csak ilyen drasztikus döntés jelenthet megoldást, de mindenképp határozottan kell fellépned, ha saját életet kaarsz.

2012. szept. 14. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Ez igaz, de egyetem mellett sajnos rendes munkát nem tudok vállalni, de egyszerűen már valami "pénzéhes parazitának" érzem magamat az ilyen mondatok miatt.:(

Hiába döntök el valamit, hogy megcsinálom, nem , mert amíg én az ő pénzéből tanulok.....

Szívesen kifizetném a saját tandíjamat és a kolit, de nem megy mert nincs miből.:(



Tehát akkor ez nem jogos? Mit lehetne tenni? Leülni megbeszélni nem lehet, mert már próbáltam.

2012. szept. 14. 16:43
 4/7 anonim ***** válasza:
Nem jogos. Leülni, megbeszélni szerintem felesleges, mert változni nem fog valószínűleg semmi. Rengetegen belefutnak ebbe a problémába, ismerek olyat, akinek az életébe még 30 után is olyan szinten szólnak bele, hogy csak ámulok és bámulok.
2012. szept. 14. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
És ezen változtatni nem lehet? Mert egyszerűen már hazudnom kell ha valamit szeretnék csinálni, mert tudom, hogy úgysem engedné....meg ez a mondat...főleg mikor mondom h én életem, én eldöntöttem, hogy szeretném csinálni (egyetem mellett, tehát tanulás az első) és jön a mondat.....:(
2012. szept. 14. 17:47
 6/7 anonim ***** válasza:
A második kommentelő leírta, hogy mit lehet tenni, azaz ő mit tett.
2012. szept. 14. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
De a helyzetembe hogyan lehetne ezt megoldnani?:S
2012. szept. 14. 20:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!