Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek igaz lehet, és ez...

Szerintetek igaz lehet, és ez a magyarázat a gyermek viselkedésére?

Figyelt kérdés

Szerintetek, ha egy házaspár nem tanúsít szeretet a gyermek előtt, pontosabban kihűlt a kapcsolat, akkor lehetséges, hogy egy gyermek nem úgy ragaszkodik a szülőhöz?

Ha az anya elhidegült az apukájától, ezt a gyermek érezheti?

Az anyukát szereti, de az apuka hiányolja a gyermek "szorosabb" hozzá fűződő kötődését.



#kötődés #gyermek viselkedése
2012. okt. 31. 14:59
 1/7 anonim ***** válasza:
68%
A gyerek viszonozza a szeretetet. Ha nem szeretik, vagy nem jól szeretik, az látszik a viselkedésén. Nem a gyerek hibája, ha nem olyan közvetlen a kapcsolata a szülővel. És nem szeretheti őket egyformán, ahogy egy szülő is másképp szereti a gyerekeit. Azonkívül személyiségfüggő is gondolom. Az anyával lehet egy hullámhosszon, az apával meg nem....
2012. okt. 31. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Kétlem, hogy ilyen összefüggés lenne.
2012. okt. 31. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
22%

nem, a szülei között lévő viszony kihathat a gyerek későbbi szociális fejlődésére, de a szüleihez főződő viszony kizárólag a szülő-gyerek kapcsolaton múlik. ha az anya nem törődik vele annyit, mint az apa, akkor az apához kötődik jobban.

20L, egy az ezen az oldalon fellelhető, meglepően nagy számú pszichológus hallgatók közül

2012. okt. 31. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
30%
utolsó vagyok, most vettem észre, hogy pont fordítva írtam az anyukát meg az apukát, bocsánat:)
2012. okt. 31. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a véleményeket. Ha jól értem, azt gondoljátok, hogy az apukához azért nem kötődik annyira a gyermek, mert esetleg nem úgy viszonyul hozzá ahogy "kellene"?

Az utolsó hozzászóló 20L-el kezdődő utolsó mondatát nem értem :)

2012. okt. 31. 15:41
 6/7 anonim ***** válasza:
24%
az első válaszolóval nem értek egyet miszerint nem szereti a gyerek egyformán a szüleit és a szülő sem szereti egyformán a gyermekeit. ez baromság a saját példámból kiindulva!
2012. okt. 31. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Utolsó! Én is a saját tapasztalat alapján írtam. Így az nem baromság. Az, hogy másképp szeretek valakit, nem feltétlen azt jelenti, hogy jobban, vagy kevésbé, hanem másképp.
2012. nov. 1. 01:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!