Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ezeken a nagy csalódásokon...

Ezeken a nagy csalódásokon tényleg mindenki átesik? Hogy bírjátok? Én pocsékul.

Figyelt kérdés

10 éven keresztül szentül hittem, hogy ez a pasas az igazi. Igaz, hogy nagyrészt plátói volt ezalatt a viszonyunk, és csak hosszabb-rövidebb időket töltöttünk együtt kötetlenül, de mégis menthetetlenül szerelmes voltam végig (igaz, mással alapítottam családot, de az hiba is volt - mármint a gyermekem születését sosem bántam meg, még mielőtt megköveznétek).

A bibi az egészben, hogy ő soha nem volt szerelmes. Én vagyok és voltam mindig is az egyetlen nő az életében, de szerelem nem fűzte hozzám se. És annyira besokalltam ettől a "nem vagyok szerelmes" dologtól, hogy 10 év rajongása hirtelen elmúlt. Szentül hittem, hogy ő a Tökéletes, (leszámítva természetesen, hogy nem szerelmes belém), és erre elmúlik... Nem ő változott, ő továbbra is kedves, gyöngéd, figyelmes, és nemszerelmes. Egyszerűen megszűnt a NagyŐ-érzés. És arra gondolok, ha ez a számomra óriásinak tűnő nagy szerelem is elmúlik csak úgy, akkor mire számíthat az ember? Mi az akkor, ami maradandó? Totál magam alatt vagyok. Még jó, hogy a háromévesemet elvitték strandra a nagyiék... Ti hogy lendültök át a nagy csalódásokon és kiábrándultságokon? Tényleg mindenki átéli őket?


2012. júl. 7. 17:09
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Azért tíz év plátói szerelmet össze se lehet hasonlítani 10 év boldog párkapcsolattal...
2012. júl. 7. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
én nem is hasonlítottam össze.
2012. júl. 7. 17:23
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem direktbe hasonlítottad össze.

"És arra gondolok, ha ez a számomra óriásinak tűnő nagy szerelem is elmúlik csak úgy, akkor mire számíthat az ember?"

Emiatt írtam, hogy ha lesz egy stabil kapcsolatod, az azért más. Nem mondom, minden véget érhet, de ha nagyon jó a kapcsolat, akkor sokkal tovább tarthat, mint egy rajongás (életed végéig), és többet is ad.

De ehhez is mázli kell, sajnos.

2012. júl. 7. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Ha csalódsz valakiben, akkor az nagyban hozzájárul a kiábránduláshoz. Ez a szerelem- mivel csak részedről volt érzelem is- halálra volt ítélve, törvényszerű a csalódás (előbb vagy utóbb). Szerintem örülj neki, hogy nem tartott tovább és keress olyat, akivel kölcsönösek az érzéseid...Élvezd az életed a gyerkőcöddel és amikor nem várod, megjelenik az igazi, akivel leéled az életed (előbb szerelemmel majd mély szeretettel, ami -én hiszek ebben- nem múlik el csak úgy). Mindenki szenved ilyenkor, de ez olyan veszteség, amit a lelki fejlődésed szolgálja. Így jobban értékelni fogod, amikor viszont szeretnek. Kitartás és járj nyitott szemmel!
2012. júl. 7. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

A plátói szerelemmel az a baj,hogy sz ember azt képzel bele,amit akar.Mint a romantikus regények főhőse.Mindig tökéletes,nincsenek viták,eldobott koszos zoknik,csak romantika,megértés és vágy.Az élet nem ilyen.A férfi,akibe szerelmes voltál,de nem éltél vele,nem volt konkrét kapcsolatotok évekig az nem volt tökéletes,csak annak akartad látni,ő volt a szerelem megtestesítője.A gyereked apja mellett jó volt róla ábrándozni,mert a férjed csak egy férfi volt,mindenféle misztikum nélkül.

Nálad szerintem kicsit túl sokáig tartott a tinikori rajongás,amikor a tizenéves lányok szerelmesek a kedvenc énekesükbe,ez persze nem tarthat életük végéig,mindenféle viszonzás nélkül.Nálad most jött el a felismerés időszaka.Mit akarok én egy olyantól,aki tőlem semmit?

2012. júl. 7. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

sokan átesnek rajta

én is így jártam

azóta nem várok szerelmet, megelégszem valaki olyannal aki nem szerelmes belém, én se belé csak jól kijövünk.

mindenképpen szeretnék családot de mivel úgy látszik, nem vagyok szerethető bizonyos értelemben ezért kénytelen vagyok beérni az "egyszerű" szeretettel.

21/L

2012. júl. 7. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Nem hiszem hogy ez igazi szerelem volt mikor a hétköznapjaid unalmasak fájdalmasak voltak hozzá menekültél gondolatban mert hozzá pozitív élmények fűzőtek.

Felépítettél köré 1 tökéletes álomvilágot ahova bármikor bele képzelheted magas és ettől jobb lett a napod, mint amikor a kedvenc könyvét vagy filmét újra előveszi az ember.

2012. júl. 7. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
ó, nem is gondoltam volna hogy ennyien válaszolnak majd egy ilyen tipikus uncsi szenvedős kérdésre. amúgy ahogy írtam, hosszabb-röviebb időket töltöttünk együtt. most épp már vagy másfél-két éve részesei vagyunk egymás mindennapjainak, a gyermekemmel is csinálunk olykor közös programokat hármasban, és mindig számíthatok rá, ha segítségre van szükségem, stb., épp csak nem szerelmes... és most valahogy mintha már én se lennék az... és teljesen padlón vagyok ettől. rá vártam egész életemben, és erre tessék... nektek is voltak nagyon megzuhanós időszakaitok, ugye? engem még az sem készített ki ennyire, amikor a gyermekem apjával váltunk szét.
2012. júl. 7. 21:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!