Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Kinek mi a véleménye arról,...

Emese06 kérdése:

Kinek mi a véleménye arról, ha egy Édesanya Édesapa meglátogatja gyermekét bejelentkezés nélkül, Igaz -e, hogy a szülönek be kell jeletkezni?

Figyelt kérdés
2012. nov. 3. 16:59
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
82%
Nem kötelező, de illik bejelentkezni. Soha senkihez nem esnék be váratlanul, csak ha első segélyre lenne szükségem.
2012. nov. 3. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
80%
200 km választ el minket, így nem szaladgálnak ide bejelentkezés nélkül, mert elég szívás lenne, ha utaznának órákat, majd a csengetésre senki nem nyitna ajtót. De egyébkén szerintem teljesen egyértelmű a bejelentkezés még akkor is, ha csak 2 utcányira lakunk egymástól. Miután a gyerek elköltözik otthonról már nem tudnak egymás minden pillanatáról, a napirendjükről. Nem tudhatják, hogy ki mikor megy el bevásárolni, fodrászhoz, barátokhoz, akárhova. Nem egyszerűbb ejteni egy telefont, hogy "Kislányom, otthon vagy? Átugranék...", mint hogy utána morgolódva hívogassa a szülő a gyereket, hogy "Szólhattál volna, hogy nem leszel otthon, hiába mentem...". Meg mi lenne ha nekem épp itt lenne a párom akit ők még nem ismernek (ez nálunk nem áll fent, 5 éve vagyok vele, de tételezzük fel, hisz sokaknál lehet ilyen), akivel mondjuk épp szeretkezek, ők pedig egyszer csak csengetnek. Beengedném őket, de mindenkinek kellemetlen pillanatokat okozna két félmeztelen ember, és két elhűlt szülő látványa. Szóval szerintem elvárható mindkét fél részéről (szülőtől és gyerektől is), hogy odatelefonáljon, ha látogatni akar.
2012. nov. 3. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
100%

Szia.


Szerintem nem lehet ezt így kijelenteni,hogy kell-e vagy sem,mert ez egyénfüggő ahogy a válaszokból is látszik. Egyikkel sincs gond. Nekem is van olyan ismerősöm,rokonom,akihez be kell jelentkezni és van olyan is,aki még este 10-kor is tárt karokkal vár(na) ha megyek. (nem szoktam) Én ismerem annyira a családom,ismerőseim hogy tudjam,ki hogy áll hozzá ezekhez a dolgokhoz. Aki jobban szereti ha szólok előtte,annak odaszólok. Akinek pedig mindegy,azokat pedig szeretem meglepni.

Hozzám senkinek nem kell bejelentkezni,mindenkit szívesen látok bármikor,emiatt nem fogok senkire neheztelni. Annyiból jobb az,ha előbb ideszólnak,hogy biztosan itthon legyek és ne kelljen feleslegesen fáradniuk ha nem vagyok éppen itthon.

2012. nov. 3. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
59%

Nálunk ez sokszor helyzetfüggő. Én nem várom el, hogy a szüleim előre szóljanak, hogy jönnek és előttünk is bármikor nyitva áll az ajtó a szülő házban, nagyikhoz is bármikor beeshetünk bejelentés nélkül.

Villámlátogatásokat nem szoktak előre bejelenteni és nem is kell. Ha átjönnének segíteni valamiben, vagy csak beszélgetni egy jót, esetleg vacsorázni, vagy bármi, akkor nyilván telefonálnak előre, hogy jó-e az időpont, otthon vagyunk-e, jöhetnek-e. Nem nagy táv, a villám látogatásoknál az sem baj, ha éppen senki nem nyit ajtót. Ez többnyire csak ilyen "erre jártam és gondoltam benézek" téma.

2012. nov. 3. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
94%
Alapvetően akkor jönnek, amikor akarnak, de azért célszerű bejelentkezni, mert ha a másiknak éppen akkor van dolga (pl. el kell mennie otthonról) vagy már nincs is otthon, akkor az kellemetlen mindkét félnek.
2012. nov. 3. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
79%
Megint kinek mi problémája a válaszokkal? Kíváncsian várom a magyarázatát! Gondolom az nincs is, csak szórakozás....
2012. nov. 3. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
64%
Hozzám sose kell bejelentkezni. Ha jön valamelyik gyerekem, olyan boldog vagyok. Általában tudom, mikor jönnek, de néha meglepnek, és ez nekem mindig kellemes meglepetés. Nagyon szeretem a családomat, barátaimat, mindig szívesen látom őket. Ismerősök, barátok általában bejelentkeznek, de akkor sincs baj, ha nem, én örülök a vendégeknek. Mindig van itthon kínálni való. Maximum, ha valaki bejelentés nélkül jön, és nem vagyok itthon, ő lepődik meg.
2012. nov. 3. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
29%

ma 17:34


ritka rossz fogalmaid vannak a családról....

2012. nov. 3. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
78%

Milyen elmebeteg pontozgat itt le megint mindenkit!?

Mindenki azt írja le, ahogy otthon náluk mennek ezek a dolgok. Ezek tények, mit kell ezen lepontozni?

Ezen a hosszú hétvégén minden unatkozó kis sulis itt szórakozik, vagy mi?

Az összes kérdésnél, bármiről legyen is szó, mindenki le van pontozva, teljesen függetlenül attól, hogy mit írt. És ez így megy két-három napja.

2012. nov. 3. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
65%
Kíváncsi vagyok, amelyik nő azt mondja, a szülőknek, tesóknak nem kell bejelentkezni, az anyós váratlan betoppanására is csak legyintene-e! Vagy akkor ide járna röfögni, hogy mit képzel az anyósom, stb.
2012. nov. 3. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!