Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek? Legyek öngyilkos?

Mit tegyek? Legyek öngyilkos?

Figyelt kérdés
Na kezdem.. 7 év elején elküldtek szüleim koliba 35km re csak hét végén megyek haza hiányzik a volt osztályom holnap reggel megyek mert vége a szünetnek nem fogadnak be az új osztályba itt olyan más emberek vannak pedig rendes suli a régi osztálytársaim nagyon hiányoznak meg a városom meg szüleim ez az 5 nap olyan lassan telik el.. mit tegyek? nem mehetek a kolibol haza mert anya nem engedi mármint úgy hogy bejáros legyek hétvégén igen de csak 2 nap.. mondtam neki h ez nagyon rossz nekem de azt mondta szeretetből teszi mert a volt iskolámban sok a cigány.. de vissza szeretnék jönni de nem tudok azt hiszem megölöm magam segítség kellene a koliban csak 1-2-3-4 vannak gimisek mindig vernek kötekednek elveszik a kajámat de én nem kötekszem suliba is ez a helyzet mit tegyek ?

2012. nov. 4. 20:35
 1/6 anonim ***** válasza:

Remélem, írnak neked privátot többen. Egy dolgot azonnal tudok neked mondani: ne legyél öngyilkos :).


Hidd el, olyan hosszú még az élet, olyan sok szép dolog vár még rád, és ez, amin most keresztül mész, lehet hogy most óriási dolognak tűnik, de nem az. Próbáld a pozitívat látni a dolgokban:

- önállósodsz

- új embereket, helyeket ismersz meg, tágul a látóköröd

- jobb iskolába jársz


Semmi sem akadályoz abban, hogy a régi barátaiddal tartsd a kapcsolatot. És hidd el, az új helyre is be fogsz illeszkedni. Ne hagyd, hogy a fejedre nőjenek, hogy a fejedbe másszanak. Addig piszkálnak valakit, ameddig látják, hogy kikészíthetik vele.

Ha pedig ilyen kemény a helyzet, hogy bántanak, akkor szerintem nincs más, mint a sarkadra állni. Ha szembeszállsz velük, tisztelni fognak, még akkor is, ha mondjuk túlerőben vannak, és ne adj' Isten megvernek... Akkor is tisztelni fognak, ha nem nyuszi módjára tűröd a dolgot, hanem felszólalsz és kiállsz magadért.


Hajrá!

2012. nov. 4. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Először is ne haragudj, de alig lehet átlátni az írásod. Máskor próbálj vesszőt illetve pontot használni, mert nagyon egybefolynak a mondatok. Alig bírom kiszedni, hogy mit is akarsz.

Másodszor. Azt ugye Te sem gondoltad komolyan, hogy ezért öngyilkos akarsz lenni? Vagy ez csak figyelem felkeltés? Gyanítom, hogy igen. Idefigyelj, én is váltottam osztályt, méghozzá saját akaratomból, annak ellenére, hogy imádtam a régi osztályomat! Egyszerűen tudtam, hogy a jövőm szempontjából messze jobban járok a másik osztályban, barátokat meg máshol is lehet találni, de speciel a régieket is meg lehet tartani.

Mióta vagy az új osztályodban? Ha nem akarnak elfogadni, akkor ott nem az osztállyal van a baj. Próbálj meg Te közeledni hozzájuk és ne azt várd, hogy majd csak odamegy a legmenőbb banda, hogy állj be a csapatukba. Nem, nem. Nagyon egyszerű: óra előtt odafordulsz a melletted ülőhöz és megkérded ,hogy mi volt a lecke, vagy mit kellett tanulni (még ha pontosan tudod is, hogy mit kellett). Innentől kedve már megy magától a beszélgetés :) ne egy emberre akaszkodj, hanem minél több gyerekkel próbálj beszélgetni, bármiről. Akár tesi órán, vagy akárhol. Az a jó, ha mondjuk segítséget kérsz, mert akkor látják, hogy hasznosak lehetnek más számára. Ne nyávogj, hogy mennyire hiányzik a régi osztályod, mert az csak nekik lesz sértő.


Aztán ez a kollégium dolog. A legtöbben földhöz vernék a s$ggüket, ha 5 napig szülőktől távol lehetnének! Nem olyan poén ám mindennap 35 km-t zakatolni. Én viszonylag közel, 10 km-re lakom a sulimtól kb, de még ez is szörnyű, a távolsági buszok miatt. Pedig a miénk még viszonylag gyakorinak mondható, de a tied már biztos nem. Mit csinálsz, ha lekésed és a következő mondjuk csak 1 óra múlva jön? Ülsz és malmozol? Nyilván nem. Azt, hogy néhány idősebb meg mit tesz veled: hát ne haragudj, de itt megint Te rontod el. Azonnal szólni kell egy nevelő tanárnak. De azt ugye Te is tudod, hogy az ilyenek, mindig csak azokat bántják, akik hagyják magukat? Nem azt mondom, hogy verd meg őket, de valami oka biztos van, hogy Téged pécéztek ki...

2012. nov. 4. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
A 2. válaszoló válaszát olvasgasd,mert csak igazságot írt!Nem feltétlenül kell rögtön mást hibáztatni a bajodért!Előbb nézz magadba és lehet rögtön megtalálod a hibát!
2012. nov. 4. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

szerintem halaszd el az öngyilkosságot. azt később is bármikor megteheted. addig meg lehet jobbra fordulnak a dolgok. pl fogalmad sincs még milyen lesz majd az önálló életed. ha a mostani gáz, akkor iszonyatosan feküdj rá a tanulásra, mert az az esélyed, hogy majd az önálló életed ne legyen szar.


gyakorlati tanács: mi lenne ha azt kérnéd a szüleidtől, hogy egy másik kollégiumba hagy menj át? főleg mart abban igaza van a szüleidnek, hogy egy rossz iskola iszonyatosan lerontja az esélyeidet bármire később.(bár ez a cigányok megjelölése mint ok nagyon nem szép)

2012. nov. 4. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
0%
Mielőtt megteszed, tanulj meg fogalmazni és írni. Nem mehetsz el bután:)
2012. nov. 7. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

Elnézést kérek, hogy nem tisztelem meg a többi válaszolót – idő hiányában – vaálszaik elolvasásával.


Amit én mondanék: ne aggódj, ez idővel változni fog, kezdetben bántanak, később majd nem fognak. Mindenképp legyél rendes, és akkor egyre többen észreveszik benned a jót és egyífajta tisztelettel lesznek irántad. Próbálj barátokat szerezni, és ha nem vagy egyedül, akkkor még kevésbé fognak bántani, ill. lesznek, akik kiállnak melletted.


Ha megtalálod a barátokat, ill. a kikapcsolódási lehetőségeket, felveszed ott az élet ritmusát, akkor meg fogod szeretni, vagy legalábbis nem fogod utálni. Én is kollégista voltam, kezdetben közömbös voltam vele, a végére pedig annyira megszerettem, hogy nagyon fájt elszakadni. Természetesen ebben az ottani embereknek jelentős szerepe volt, nagyon sokmindenkit megszerettem.

2012. nov. 17. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!