Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Anyám miért emlegeti és hozza...

Anyám miért emlegeti és hozza fel a régmúlt rossz emlékeit és történéseit és rossz dolgaimat amik 10 évvel ezelött történtek? Mit tehetnék? Megszakítsam vele a kapcsolatot?

Figyelt kérdés
Tény nem voltam egy minta gyerek de annyira rossza sem voltam kamasz koromban,átlagos kamasz voltam,átlagos kamasz problémákkal.Most 30 éves létemre még a 10 évvel ezelötti dolgokat is felhánytorgatja.Érdekel is meg nem is igazából,de vannak dolgok amikkel eltalálja a gyenge pontomat és nem éppen jól esik.Azt hozzá tenném hogy soha nem volt jó a viszonym vele igazán,elég sokszor kikészített és padlóra küldött a lelki zsarolásaival és terrorjával.Jó ötlet lenne ha megszakítanám vele a kapcsolatot?Mi a véleményetek erről?Én nem vagyok arra kíváncsi hogy milyen szar vagyok és hasonlók..amikor nem foglalkozom vele akkor persze jön a szöveg hogy önző vagyok és hasonló szöveg..még mesélhetnék itt mert rengeteg bsérelmet okozott nekem de azt hiszem már elegem van az egészből és végleg felszomolom a vele való kapcsolatomat.
2012. nov. 5. 10:04
 1/4 anonim ***** válasza:
16%

Szerintem ne szakítsd meg vele semmiképp a kapcsolatod.

Kerekedj felül rajta, értem ezt úgy, hogy közöld vele, ha ilyen dolgokkal jön elő, ott hagyod abban a percben, kinyomod a telefont stb.

És tartsd is be! Mondd el neki, hogy ezerszer átrágtátok és te már nagyon unod, nem akarod hallgatni. Ha be tudja fejezni, örülsz neki, ha nem , akkor nem hallgatod meg!

2012. nov. 5. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Az én anyám is tök ugyanez. Tetézve azzal, hogy most, 33 éves koromban is gyereknek néz. Sokkal többet értem el az életben, mint ő, nem követtem el olyan hibákat, mint ő, mégis meggyőződése, hogy neki van igaza. Pl ő nagyon eladósodott, mist csomó mindent én fizetek helyette, nem is ez a baj, hanem az, hogy meggyőződése, hogy ő jobban ért a pénzügyekhez, mint én. Na ja... Én úgy igyekszem megkerülni a problémát, hogy semleges témákról beszélek vele, nem megyek bele vitába, ha felidegesít, akkor meg szimplán eljövök. Már javult valamennyit a helyzet ezáltal, tökéletes úgyse lesz soha.
2012. nov. 5. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
0%
Ne szakítsd meg vele a kapcsolatot, egyik füleden be, másikon ki. Én is ezt teszem. Én nyáron vesztem össze nagyon nagymamámmal, mert mondtam neki vmit, ami nem tetszett neki (mellesleg az egész család nekem adott igazat, de ez mellékes). Tegnap volt a szülinapom, nagyim felhívott azzal, hogy "boldog születésnapot és nőj fel". Ha ennyire nehezére esik kedvesnek lenni, akkor minek telefonált? Még szerencse, hogy este hívott, mert így csak az estémet tette tönkre. Egyelőre nem én vagyok az kettőnk közül, aki úgy viselkedik, ahogy én tettem általános iskolában. De hát ő az öreg, és el kell viselnem. Sírtam itthon egy kicsit, hogy egy napra nem tudja megemberelni magát, aztán rájöttem, hogy az ő szegénységi bizonyítványa, az ő szégyene lesz, ha a temetésére a kutya nem megy el... ennyi. Addig meg inkább befogom a szám és tűrök halkan. Más választásom úgy sincs, mert a család nem meri a szemébe mondani.
2012. nov. 5. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
23%

Az édesanyáddal laksz még? Nem derül ki mit tettél kamaszkorodban? Bocsika:nekem a saját gyerekem jut eszembe aki 10 éves kora óta egyfolytában meglop bennünket! Ő is 30 éves lesz nemsokára,ráadásul velünk lakik mert hazakönyörögte magát és ebben az időszakban is csak folytatta azt amit korábban művelt. A férjemmel etetjük meleg otthont biztosítunk amiért 1 forintot nem fizet,és ennek tetejébe valamit fogyaszt amit mi kábítószernek vélünk. A legutóbb úgy viselkedett amire azt mondtam:soha nem fogom megbocsájtani neki! Minden újonnan vásárolt dolgom eltűnik!Válaszút elé állítottam és azt mondtam (ismét munkanélküli)keressen magának munkát és költözzön el! A történések után nem vagyok rá kíváncsi!!

Mit nevezel lelki zsarolásnak? A neveltetésed kizárólag az édesanyádra hárult? Meg kellene beszélned az anyuddal mi az ami ezt a törést okozta nála,rávezetni arra,bizonyítani,kinőtted azt,hogy hasonlót tegyél! Azt viszont soha ne feledd el az édesanyád volt akinek köszönheted életed,aki felnevelt és elindított,akinek a módszere tanított meg arra "különbséget tegyél" mit is szeretnél és mit nem?!?!?!?!

2012. nov. 8. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!