Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szerintetek hány gyerek az...

Szerintetek hány gyerek az ideális egy családban? Hányat vállalnátok ha tehetnétek?

Figyelt kérdés

Én ha megtehetném szülnék még legalább két gyereket a meglévő kettő mellé. Olyan csodás ahogy látom őket cseperedni...És a szülés is gyönyörű emlék.

De sajnos sok ok van amiért itt meg kell állni. Pl a piszkos anyagiak, az h nagyon segítség nincs, mindenki messze lakik tőlünk,....

Ti hogy vagytok ezzel a kérdéssel? Ha minden klappolna, hány gyereket szülnétek?


2010. máj. 15. 13:30
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
74%
Szia! 2 éves a fiam és nekem még idő kéne hogy jöjjön a második. Én még mindig annyira fáradt vagyok. Ha tehetném max 3at vállalnék, a 3dikat valószínűleg jól átgondolnám,mert én ehhez túl lusta vagyok, nem bírnám hosszútávon a nemalvást. És nekem sok segítségem van, így is meggondolnám.Pedig imádom,de a lustábbik fajta vagyok:)
2010. máj. 15. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
67%
Előző vagyok,elfelejtettem írni, hogy a terhességet sem igazán szerettem, a szülést pláne, szóval engem ez sem pörget be.
2010. máj. 15. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
30%

A párom mindig azt mondja,1 mindenképp 3 meg már sok.

Én is hasonlóan gondolom.Egy lányunk van,18 hónapos.

Szeretem a gyermekem,és sokmindenben természetesen ő az első,de teljes mértékig nem vagyok hajlandó feláldozni magam a gyerekem/gyerekeimért.3 gyereknél meg már sztem ez van,pláne ha valakinek segítsége sincs.

A&V 32/N

2010. máj. 15. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
7%
2
2010. máj. 15. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
47%

Én az első után nehezebben vállaltam a másodikat mert a terhességem nehéz volt, mindenféle problémák léptek fel, végig féltünk h egészséges lesz e a fiunk. Aztán szerencsére az lett, viszont iszonyat hasfájós volt, nehezen ment a szoptatás is, mindenem fájt kb. rosszul aludt, nem is volt túl jó evő, és olyan kis magának való fajta volt.

Így sokára szántuk rá magunkat második babára, mert nagyon szerettünk volna egy kislányt.

Terhes lettem a lányommal, semmi panaszom nem volt, a lányom egy álombaba, születése óta eszik-alszik-mosolyog, sose hittem h ilyen van. Alig sír és rendkívül béketűrő gyerek:)

Mostmár azt mondanám szívem szerint még 2-t bevállalnék, de nem tehetem, se anyagilag és a férjem se igazán szeretné, jó persze ha véletlenül jönne még egy, nem mondaná h vetessem el, de nem is a szíve vágya ekkora családot eltartani.

(mert persze dolgozok én is, de közel se keresek annyit mint ő).

2010. máj. 15. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
47%

Kettő vagyhárom

Nekem kettő van, 10 éves és 14 hónapos.

Több nem lesz.

2010. máj. 15. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
7%

ha nem 1, akkor gond már nem lehet!

egy egyke

2010. máj. 15. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Szia! Szerintem 2 az ideális, legalább 1 gyerek mellett így gondolom. Ha minden klappolna is csak 1 babát vállanék még.
2010. máj. 15. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
70%
Ha minden klappolna: életkor, anyagiak, egészség, akkor legalább 5-öt! Vállalnám, hogy itthon vagyok a gyerekekkel, esetleg, ha már nagyobbak, itthon végezhető munkát vállalnék vagy könyvet írnék.
2010. máj. 15. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Nekem egy lányom van 4,5 éves, de egy ideje már szeretnénk neki mégegy lánytesót, . Mi 2-3 gyerekben goldolkodunk. A terhességemet jól viseltem, az elején voltak izgalmak, de a biopszia kimutatta hogy rendben lesz , már felhőtlenül örültünk. A szülés azért nem egy leányálom, sokáig beleremegett a lábam ha eszembe jutott a szülés. Ettől függetlenül vállalnék még babát, de nem utasítanám el csipőből az epidurálist. Mi Isten ajándékának tartjuk a gyermeket, viszont ahhoz hogy ne nyomorogjunk, és tisztességesen fel tudjuk nevelni szerintem a 3 gyermek még vállalható.
2010. máj. 15. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!