Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Gyerek mellett vállalnátok...

Gyerek mellett vállalnátok olyan munkát ami éjszakázós lehet?

Figyelt kérdés
12 éves gyerekről van szó, kettesben lakunk. Munkanélküli vagyok, beadtam a jelentkezésem az Auchanba mint pénztáros, és ma visszahívtak. Persze még alig van rá esély hogy fel is vegyenek, de a nyitvatartásuk 6-22 óráig tart. 6 órás munkára jelentkeztem. Ha esetleg bekerülnék, lehet olyat kérni hogy ne kelljen 22 óráig bent lennem, hogy mindig csak délelőttös legyek? Vagy ilyet nem lehet? Mert 11nél előtt nem érnék haza...
2012. szept. 19. 20:56
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
51%
Jobb munkahelyeken természetesen ezt lehet. Másként kismamaműszaknak nevezik. Ha kijössz a főnököddel akkor ezt megbeszélheted vele. Biztos van olyan akinek már nagyobb a gyereke, van vagy segítsége aki vigyáz rá, stb. Ha semmiképp sem egyezik bele ( de én viszont biztos avgyok benne, hogy igen), akkor mondj olyat, hogy betegeskedik és nem mered egyedül hagyni, stb. Sajnálom, de van mikor nincs más választás. 12 éves gyerek azért mégsem annyira önálló, mint mondjuk egy 16 éves.
2012. szept. 19. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Engem 12 évesen a szüleim lazán egyedül hagytak, de ha te félsz, vagy ő fél az egyedül léttől, akk nem tudom hogy lehet-e ilyet kérni munkahelyen
2012. szept. 19. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Az elején szerintem nem lehet. Főleg, hogy a munkatársak sem néznék jó szemmel és hamar kitúrnának. Egy 12. éves már ellátja magát ha ellőtte nap te megfőzöl.
2012. szept. 19. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Meg az jutott még eszembe hogy őszintén szólva én nem szoktam már olyan későn egyedül mászkálni az utcán. Mármint anno persze bulizni eljártunk (még a gimiben) de már jópár éve hogy nem mentem egyedül sehova este. Autóm nincs, így 11 órakor haza kellene sétálnom kb 800 métert. Én nagyon félek sötétben az utcán, taxit meg csak nem hívhatok majd pár naponta...Kijönni senki sem tud értem. Ez is aggaszt...
2012. szept. 19. 21:07
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Akkor ne vállald 100 ember vár erre a munkára, nem fognak könyörögni? Biciklid nincs? Anyu 10 éve indul hajnali 3.-kor munkába biciklivel.
2012. szept. 19. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
járhatnál biciklivel munkába
2012. szept. 19. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Na igen, az sem rossz ötlet. Csak messze van, mert Soroksárra kellene mennem, de a 10 kerületben lakom Kőbányán.

De így jobban belegondolva gyanítom nem kellene minden nap éjszakázni, ha arról lenne szó akkor odahívnék egy taxit, és éjszaka már úgysincs akkor a forgalom. 2 ezer ft-ot megér hogy ne féljek.

2012. szept. 19. 21:27
 8/12 anonim ***** válasza:
A gyereked nem kétéves már, jól is néznénk ki, ha a többi dolgozónak azért kellene extra éjszakai műszakokat vállalni, mert a 12 évesed nem tud meglenni egyedül. Az már érthetőbb, hogy Kőbányán nem akarsz egyedül mászkálni...
2012. szept. 19. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
hát lehet nekem van hülye felfogásom,de egy 12éves gyerek nem olyan nagy,hogy egyedül töltse az estét!akkor oké lenne ha lenne vki felnőtt mellette aki rá-rá néz!hát kedves anyuka nem irigyellek!nem könnyű ez a helyzet!
2012. szept. 20. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Igen én sem azon problémázom hogy "éhen fog halni" vagy ilyesmi, hanem hogy 6 órás a munka: akkor néha 16-22 óráig lennék elvileg. Na most télen már 16 órakor sötét van, tehát már sötétben mennék. Így is 23 órára érnék haza, addig őt meg féltem egyedül itthon hagyni. Még délután megvan itthon, megmelegíti az ebédet stb. de éjszaka egyedül....
2012. szept. 20. 19:39
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!