Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Utálom a párom barátait, mit...

Utálom a párom barátait, mit lehet tenni?

Figyelt kérdés
A párom barátai mind sznobok (nagyrészt), és nem szeretek velük lenni, nincs semmi közös témánk, nem tudok velük beszélgetni semmiről. Meg alapból irritál a sznobságuk. 4 éve már együtt vagyunk, többször is próbáltam velük közös nevezőre jutni, de nem sikerül. Ebből adódóan kettőnk között is szoktak viták lenni, hogy miért nem keresem velük a kapcsolatot, miért nem megyek velük én is, amikor mennek valahova. Legtöbbször otthon sem szeretek lenni, amikor ott van nála valaki, mert akkor a párom is lekezelően bánik velem (de nem tudom miért). Ilyenkor mindig beállít szerencsétlennek, hülyének, még jó, hogy nem akarok ehhez asszisztálni. Ha ezt megmondom neki, akkor megsértődik és még nagyobb vita lesz belőle. Mit lehet tenni?
2009. aug. 13. 09:00
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem neki a barátjai az elsődlegesek, és nem te.

Az igaz ember a barátairól ismerszik meg. sztem te nem illesz a klikkbe.

A pasiddal, amúgy kijössz? Vagy lekezelelően bánik veled sokszol? Úgy érzed lenéz? Bunkózik?

2009. aug. 13. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 A kérdező kommentje:
Változó, valamikor nagyon jó, valamikor pedig azt kívánom, bárcsak ne lenne. De ha mások is ott vannak, akkor semmi kedveset nem mond.
2009. aug. 13. 09:11
 3/29 anonim ***** válasza:
97%

Azt esetleg meg lehet kérdezni, hogy a te párod hogyan viszonyul a te barátaidhoz?

Mert ha ő elfogadta a te barátaidat, akkor egy-egy alkalommal neked is illik, még ha kellemetlen is, elmenni ide-oda, hiszen a te kedvesed is meghozza ugyanezt az áldozatot. Ha nem fogadta el őket, akkor nem tudom mit vár el tőled, ha ő sem képes tolerálni a te ismerőseidet.

Egyébként, ha belegondolsz, te is megvéded a barátaidat, tőle is természetes ez, bizonyos szinten. Azonban el kell magyaráznod, persze azért nem túl sértőn, hogy egyszerűen nincs közös témátok a barátokkal, emiatt kellemetlenül érzed magad, ez az oka, hogy nem keresed a társaságukat. Azt nem kell megmondanod, hogy sznob bunkóknak tartod őket! :)

A párod azért bánik veled lekezelően veled, hogy megmutassa a vendégnek, hogy ő az úr a házban... Én a helyedben azt csinálnám, hogy pl. megkérne, hogy hozz üdítőt, akkor mondanám, hogy hozz magadnak. Hidd el, leesne az álla! Kicsit le kell törni a szarvát!

2009. aug. 13. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
96%

Nos én is ebben a cipőben járok, eleinte, mikor megismerkedtünk a haverjai lekezelően beszéltek velem, így abszolút nem voltak szimpatikusak nekem. Az idő múlásával egyre jobban összekovácsolódtunk mi ketten, s így ő is látta a haverok néha igazságtalan beszólásainak súlyát, egyre inkább megszűnt köztük az a közeli haverség. Lettek őj barátaink együtt, akik normálisan bírnak viselkedni.

Kitartás neked is, és ne feledd, hogy te viselkedj mindig csak korrektül, abból nem származhat baj.

2009. aug. 13. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 A kérdező kommentje:
Az én barátaimmal úgy, ahogy kijön, de sokat nem találkoznak, mivel ha társaságba vágyik, akkor csak az ő barátait keresi. Ha meg összejövünk az én társaságommal, akkor ott is előhozza a "sznob témáit", amiről a barátai között szokott beszélgetni, ami minket nem nagyon érdekel. Sokszor meg sem kérdez, ha valami programot szervez, hogy én mit szólok hozzá, van-e hozzá kedvem, csak bejelenti, hogy pl.: mennek valahova bulizni, menjek én is. De hogy én mit terveztem az nem számít. Persze ha közülük valaki elhívja mondjuk moziba, vagy valahova, akkor mindig megy, de ha én mondom, hogy menjünk valahova kettesben, akkor jön (nem mindig), hogy most fáradt, nincs kedve, majd máskor, stb. Ja és már próbáltam mondani, hogy "csináld meg magadnak", ebből vannak a legnagyobb viták, ekkora mondja, hogy én lakok nála, ez az ő háza, és én örüljek, hogy ott lehetek.
2009. aug. 13. 09:29
 6/29 A kérdező kommentje:
Amúgy elmenni még csak-csak elmegyek velük, de azt nem szeretem, amikor nálunk vannak, és hallom a hülyeségeiket. Nem tudok velük elbeszélgetni, és nem is akarok azokról a dolgokról, amikről szoktak, mert számomra "f*szság", és a véleményem azért nem akarom nekik megmondani. Ekkor szarul érzem magam, és sokszor elmegyek inkább csak úgy sétálni, csak hogy ne legyek ott.
2009. aug. 13. 09:34
 7/29 A kérdező kommentje:
Neki biztos nem lesznek új barátai miattam, az 100%, sokkal régebben ismeri őket, mint engem. Ha meg új barátokat szerezne, akkor is ugyanabból a hülye sznob körből, mint amiben eddig is volt.
2009. aug. 13. 09:35
 8/29 anonim ***** válasza:

Elsőnek igaza van.Madarat tolláról....

Ha velem csak egyszer is lekezelően bánna a férjem mások előtt,mindegy ki előtt,hát alaposan elbeszélgetnék vele.Ha másodszor is akkor nem lenne harmadik lehetőség.Ha te fontos lennél a párodnak,szeretne és tisztelne téged akkor nem viselkedne így veled.Az meg amit egyik hozzászóló írt egyenesen felháborító,hogy a párja ismerősei beszélnek lekezelő módon vele.Úgy elküldeném a sunyiba őket,hogy na.

Az én férjemnek is vannak ilyen barátai sajnos,akiket ilyen okok miatt nem szeretek.Kicsi gyerekeink vannak,de ők pofátlan módon elhívták este ide-oda néha,és valahogy ez nekem nagyon ellenszenves viselkedés.

Egyszer kétszer még azt mondtam menjen,de kifejeztem a nem tetszésem,és,hogy szerintem ez bunkóság.Aztán amikor többször is hívták akkor azt mondtam elég!Ha mindenképpen találkozni akarnak akkor hívja hozzánk őket,de nem megy nélkülünk főleg este sehova.Ha eljöttek nem játszottam meg magam,nem kedveskedtem nem mutattam hamisan,hogy kedvelném őket.Hideg és kimért voltam velük,nem az én világom Ők.Aki meg lekezelő akart lenni és is azt voltam vele.De a férjem belátta,hogy milyenek,igazat ad nekem.Nem tart velük semmilyen szoros kapcsolatot,csak a felszínes régi haverság maradt.Ha igazi barátok lettek volna,akkor úgy sem így alakul.De ha a férjem egy húron pendül velük,akkor valószínű nem lennénk már együtt,mert én azt a stílust nem tudnám elviselni.

2009. aug. 13. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, de még mindig nem tudom mitévő legyek...
2009. aug. 13. 10:37
 10/29 anonim ***** válasza:
Mik azok a sznob témák?
2009. aug. 13. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!