Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Utálom a párom barátait, mit...

Utálom a párom barátait, mit lehet tenni?

Figyelt kérdés
A párom barátai mind sznobok (nagyrészt), és nem szeretek velük lenni, nincs semmi közös témánk, nem tudok velük beszélgetni semmiről. Meg alapból irritál a sznobságuk. 4 éve már együtt vagyunk, többször is próbáltam velük közös nevezőre jutni, de nem sikerül. Ebből adódóan kettőnk között is szoktak viták lenni, hogy miért nem keresem velük a kapcsolatot, miért nem megyek velük én is, amikor mennek valahova. Legtöbbször otthon sem szeretek lenni, amikor ott van nála valaki, mert akkor a párom is lekezelően bánik velem (de nem tudom miért). Ilyenkor mindig beállít szerencsétlennek, hülyének, még jó, hogy nem akarok ehhez asszisztálni. Ha ezt megmondom neki, akkor megsértődik és még nagyobb vita lesz belőle. Mit lehet tenni?
2009. aug. 13. 09:00
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:

Kedves 13,55-ös nem hiszem,hogy ez jó tanács lenne.

Persze ha megelégszünk a felszínességgel,és valóban lakásét vagyunk valakivel meg pénzért mert nem tudjuk fenntartani magunkat,akkor oké arra jó tanács.

Csak mert itt a kapcsolattal van baj, a férfi részéről szerintem az érzésekkel is azért mer így viselkedni.Ha fontos lenne számára a barátnője nem tenné,mert tudná,hogy ezzel elveszítheti.Neked,hogy esne ha a férjed párod ilyen undorító módon viselkedne veled bárki előtt?Nem hinném,hogy a menekülés lenne a megoldás a problémára.Nehogy már az otthonomból a férjemtől menekülnöm kelljen bárki miatt mer az nem tud viselkedni valakik hatására.Az nem a valakik hibája,hanem az övé.

Ha nem ilyen társaságra van igénye,az megint csak Őt jellemzi.Sőt,ahogy viselkedik a párjával az is.

Ha én másoknak azt a látszatot mutatom,hogy egy hülyével élek együtt akit nem becsülök semmire,akkor az engem jellemez,csak egy hülye választ maga mellé egy másikat.

Bocs a nyers modorért,de így van.

Aki szeret igazán,az mindenki előtt vállalja,sőt a párunk hibáit inkább takargatjuk mások előtt,mintsem gúnyolódnánk rajta.

2009. aug. 13. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 A kérdező kommentje:
Azért ennyire nem durva a helyzet, csak sokszor kellemetlen. És nem szokott megalázni mások előtt, inkább csak nem vesz rólam tudomást, vagy néha beszól. És nem a lakás miatt vagyok vele, hanem mert még szeretem, bár nem szerelemmel (az más kérdés, hogy ha nem nála laknék, akkor nehezen tudnám fenntartani magam, mert nem jönne ki egy albi). Tudom, hogy lehetne jobb is, de lehetne sokkal rosszabb is mással. Ezért inkább ezt szeretném rendbehozni ami van, ha még egyáltalán ennyi idő után lehet...
2009. aug. 13. 14:39
 23/29 anonim ***** válasza:

13:55 vagyok. Nem azt mondom, hogy meneküljön, ha mennek a sznobok :)

hanem azt hogy ha ez neki kellemetlen, akkor ne ülje végig velük az estét.

Amint írta a kérdező kicsit sakkban van tartva, mert a pasi lakása, nincs elég pénze külön menni.

Ja és ami a legfontosabb: nincs sok önbizalma sem.

Ameddig nem erősíti meg saját magát, addig nem fognak leperegni róla a beszólogatások, stb.

Nem menekülni kell, hanem megoldani a problémát. Az pedig szinte lehetetlen addig, amig nem erős!

remélem így már érted :)

2009. aug. 13. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:

15,09

Olvasd már el a kommentjét!!

4 év után nincs szerelem?Milyen egy kapcsolat ez.

Az a helyzet,hogy a kishölgynek kell valaki akinél lakhat élhet mert egyedül nem menne.

Tehát,lehet van oka a pasinak így viselkedni vele.

Csak nem ezzel kezdte.

Majd talál a párja valakit akibe szerelmes lesz,akivel normálisan viselkedik mert viszont szereti,akivel hosszú távra tervezhet.Akkor majd utilapút köt a kérdező talpára.Addig meg jó házvezetőnőnek,meg egyéb szükségletek kielégítésére.

Így már érthető ha fontosabbak a barátok,és a jelen létükben Ő a gúnyolódások célpontja,és be-be lehet neki szólogatni.

Erre nincs tanács amit adni lehetne,egy darabig talán még fut a szekér,de azért legyen a tarsolyodban más is ahová majd cuccolhatsz ha úgy alakul.

2009. aug. 13. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim ***** válasza:

15:09 vagyok.

Olvasd el az előző hozzászólásaimat, aztán rájössz, hogy az első majdnem ugyanaz, mint amit te írtál.

Nem hiszem, hogy az ad jó tanácsot, aki még jobban elkeseríti. Ha nem elég erős a változtatáshoz, akkor először meg kell erősödnie, nem???

2009. aug. 13. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim ***** válasza:

16,21-es!


Figyu,most bemásolok neked a kommentjéből: És nem szokott megalázni mások előtt, inkább csak nem vesz rólam tudomást, vagy néha beszól.

nem a lakás miatt vagyok vele, hanem mert még szeretem, bár nem szerelemmel (az más kérdés, hogy ha nem nála laknék, akkor nehezen tudnám fenntartani magam, mert nem jönne ki egy albi).

Ezért inkább ezt szeretném rendbehozni ami van,


Na,nem a lakás miatt szereti,de egyedül nem élne meg.

Nem is szokta megalázni mások előtt,csak nem vesz róla tudomást,és beszólogat.

Nah,tudod, asszem inkább nem írok több véleményt a kiscsajról.

2009. aug. 13. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim ***** válasza:
Miért csodálkozunk, hogy a pasik taplók, nemtörődömek, és még ki tudja, ... ha az ilyen viselkedés zöld utat biztosít nekik. Nekünk a szüleink mindig azt mondták hogy értékes emberek vagyunk, és ne hagyjuk magunkat. Vérlázító, hogy milyen gyenge vagy, hogy nem tudsz a sarkadra állni és tiszteletet kivívni magadnak, bár nem tudom, hogy egy ilyen csökkent agyi képességekkel bíró pasi képes-e egyáltalán ilyesmire. Nincs hol laknod? Előtte hol laktál? Tessék összefogni egy ismerősöddel, és közösen kivenni egy albérletet, ha egyedül nem megy. És sürgősen kilépni ebből a kapcsolatból, mert ez egyre rosszabb lesz. Biztos nem lesz könnyű, de kitartást!
2009. aug. 15. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tanácsokat, nagyon sokat örlődtem, de megtettem az első lépéseket, és változtatok, új életet kezdek, lesz ami lesz! :)
2009. aug. 17. 15:46
 29/29 anonim ***** válasza:
Ugyan így vagyok ezzel én is, de azt hiszem ha ez nem változik hamarosan, akkor szakítok.
2009. aug. 17. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!