Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Önzőség lenne megkérnem a...

Önzőség lenne megkérnem a férjem, hogy maradjon itthon ma este?

Figyelt kérdés

Elmenne a haverjaival. Nincs alkalom, csak úgy.

A lányunk napok óta beteg, hányás-hasmenés-láz. Mivel a férjem nemrég léptették elő így én kelek éjjel, hogy ő ne legyen kómás. De már nagyon kivagyok, jó lenne este kicsit aludni.


Mit gondoltok?


2012. nov. 9. 13:35
1 2 3 4
 11/35 anonim ***** válasza:
58%
Szerintem beszélj nyugodtan a férjeddel, kérd meg, hogy maradjon otthon. Ha normális biztos megérti.
2012. nov. 9. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/35 anonim ***** válasza:
30%

szerintem bírd ki még ezt az estét. egy férfinak fontos az ilyen. és iszonyat gáz érzés, hogy ha az van, hogy a felesége nem engedi el. mert ha megkéred az olyan kérés lesz, amire nem lehet nemet mondani.


amúgy meg gondolom éjszaka jön haza és lehet együtt hánynak majd a gyerekkel és onnan már ő figyelhet rá :D

2012. nov. 9. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/35 anonim ***** válasza:
62%
Mondjuk, nekem már az is elég furcsa, hogy kéthetente haverokkal megy bulizni, anyut és gyereket hátrahagyva. Nem azt mondom, hogy néha nem férne bele, de rendszeresen? És nem, nem vagy önző, ha apával váltva gondolod a beteg gyerek ápolását. Csak az az érzésem, egyébként sem nagyon töri magát a gyereknevelésben.
2012. nov. 9. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/35 A kérdező kommentje:
Én is járok el munkatársakkal kb ilyen gyakran, alapból nincs ezzel bajom. Ha épp van nagymama, megyünk együtt is.
2012. nov. 9. 14:18
 15/35 anonim ***** válasza:
49%

#15 komolya két hetente egy estére képtelen lennél elengedni a férjedet? boldog élte lehet :)


amúgy itt pampogtok a lepontozás miatt és ti is lepontoztok mindenkit akinek nem pont az a véleménye mint a tiétek...

2012. nov. 9. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/35 anonim ***** válasza:
76%

Dehogy önzőség.

Hasonló esetben a páromnak eszébe sem jutna elmenni otthonról (sőt, ha "csak" nekem lenne bármilyen apró gondom is, már felajánlaná, hogy otthon marad velem, ha szeretném).

Ha a barátok normálisak, akkor simán megértik, hogy "vészhelyzet" van. Bármikor be lehet pótolni egy estét, nem dől össze a világ, ha egy-kétszer nem úgy alakulnak a dolgok, ahogy eltervezték.

2012. nov. 9. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/35 anonim ***** válasza:
32%
Most komolyan azon megy a hiszti, hogy 3 het után 1 este nem mehet el?
2012. nov. 9. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/35 anonim ***** válasza:
90%
12-es te nem érted? nem arról van szó, hogy az asszony "nem engedi el", hanem ennyi jóérzés lehetne valakiben, hogy a beteg gyerekét és a hullafáradt feleségét nem hagyja ott. a gyerekvállalás felelősséggel jár, és hozzátartozik, hogy néha beteg a gyerek. te sosem vállaltál felelősséget senkiért?
2012. nov. 9. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/35 anonim ***** válasza:
75%

Az én férjem is kb. kéthetente eljár,nincs ezzel bajom,sőt,kell a kikapcsolódás,de ha beteg a gyerek,bármilyen programja van magától lemondja.Az is előfordult,hogy én voltam beteg,és úgy kellett győzködnöm,hogy le ne mondja a megbeszélt bulit,én tudok egyedül is szenvedni.

Egy pillanatig nem gondolom,hogy ez önzés lenne részedről,nekem az a fura,hogy magától nem jut eszébe.

2012. nov. 9. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/35 anonim ***** válasza:
37%

De miért nem vagytok okosabbak? Manipulálni kell. Nem kell itt nem elengedni. Kicsit siránkozz, meg sajnáld a gyereket meg magad, csak van annyi érzelmi intelligenciája, hogy magától azt mondja, hogy nem megyek.


Az én férjem is elég bamba tud lenni, mit nem mondjak, de nem fogom kerekperec azt mondani neki, hogy bunkó vagy minek mégy, vagy azt mondani, hogy nem engedem, hanem, ha úgy van siránkozok egy sort és akkor leesik neki magától, hogy jé segíteni fog, meg otthon marad stb. És akkor nem én vagyok a paraszt, hanem még lelkendezek is egy sort, hogy jaj, én erre nem is gondoltam, milyen rendes.


Persze ezzel sem kell visszaélni, de nagyon jól működik, ha tényleg szükség van rá, és nem is leszel te a házisárkány.

2012. nov. 9. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!