Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Milyen a viszonyotok édesanyát...

Milyen a viszonyotok édesanyátokkal, ha az egyedül él?

Figyelt kérdés

A szüleim tizen éve elváltak. Édesanyám nevelt hármunkat. A legkisebb testvérem nem édestesóm.

9 éve élek a férjemmel, 1 éve házasságban egy kisbabánk van.

Anyukám állandóan vagy bírálja az életem vagy ömleng, hogy milyen szép és milyen jó az én életem. De a normális arany középutat soha nem találja, de sajnos a barátokkal is így van. Mindig csak egy barátnőjével van jóban, a többit szidja-hordja.

Sajnos velem is így van. Vagy a bátyámat élteti vagy engem, kettőnket együtt soha.

Az életszinvonalom sokkal jobb, mint neki és segíteni is szeretnék, de már néha úgy érzem, hogy ő tesz nekem szívességet, hogy elfogadja a pénzt, amit küldök. Aztán, ha nem segítem, akkor meg az a baj.


Szerintetek megmondhatom neki, hogy ez engem nagyon zavar? Biztosan érzékenyen fogja érinteni, de egy szülőnek lehet ilyennel előállni? És ti hogyan csinálnátok, hogy ne legyek túl kemény. És egyáltalán lehet e egy "gyereknek" bírálni a szüleit?


27 éves lány


2009. aug. 13. 11:43
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Későn születtem, az én anyukám már 80 felett van. Sokat kínlódunk vele, mert hiába jószívű, elnéző velünk -gyermekeivel, unokáival- szemben, a körülötte élőket állandóan szapulja. Már nincs olyan szomszédja, akivel ne rugta volna össze a port! (Ami azért baj, mert mi, a gyerekei mind messze lakunk tőle, szükség esetén a szomszédok tudnának azonnal segíteni.)

Szóval megpróbáltuk ezt az folyamatos ellenségességet szép szóval, felemelt hanggal, példázódva, győzködve leépíteni nála, de nem sikerült. Egyik fülén be, a másikon ki.


Azt hiszem, nincs mit tenni, el kell fogadni olyannak, amilyen. Persze ez nem jelenti azt, hogy ez jó, de hadakozni sincs sok értelme, mert még inkább belelovalja csak magát, és még veletek is tovább romlik a kapcsolata.

2009. aug. 13. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Az én anyukám 51 éves, én 24. Én a férjemmel élek. ő egyedül.13 éves korom óta egyedül nevel, egyke vagyok. Nekem néha túl szoros a kapcsolatom vele, de kicsit mintha én aggaszkodnék rá. Anyagilag nem tudom segíteni (egyetemista vagyok, csak a segélyek vannak, a férjem dolgozik, nem keres milliokat). Inkább érzelmileg. Ő mindig a "barátnőm volt", kicsit nehéz megválnom tőle. Néha idegesít, de akkor finoman közlöm vele, hogy mi zavar. Szerintem finom te is elmondhatod neki, hogy mi a bajod vele. Hisz azért az anyukád, hogy elmondhass neki mindent. Gondolom megbántani nem akarod. Közbe azért biztosítsd hogy mennyire szereted, de mondd el neki mi nyomja a lelked.
2009. aug. 13. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Azt kellene végiggondolni, hogy mit akarsz elérni azzal, hogy beszélsz vele. Mi az amit pontosan szeretnél mondani, mi az ami a legjobban zavar? Megváltoztatni már nem lehet valószínű. Lehet, hogy egy nagy beszélgetés helyett, inkább a mindennapokban kellene kicsit határozottabbnak lenned, ha valami olyan téma kerül elő, akkor finoman rászólni, hogy ez nem kedves, hogy így beszélsz xy -ról, stb. Az, hogy nincs társa, az a legnehezebb valószínűleg az egész helyzetben. Mert mind lelkileg, mind anyagilag ilyenkor jobban rászorul a gyermekeire, családra, és többet vár el, és talán néha irigyli is, hogy neked több van, aztán meg bűntudata van miatta. Talán meg kellene találnod azokat a határokat, amik zavarnak, ha átlépi veled kapcsolatban, és akkor ott, rögtön, finoman szólni.
2009. aug. 13. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
az én anyukám is teljesen ilyen.én már mondtam neki de nem veszi magára ezért nálunk felesleges.
2009. aug. 13. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
57%
Én nagyon jól kijövök anyummal mindenben támogat és ott segít ahol csak bír. Hatalmas szíve van.
2009. aug. 13. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Én nem vagyok jóban vele, vagyis.. nem tudom. Nem vele élek már, egész pontosan a barátja miatt költöztem el, mert egy agresszív állat. Ha hívom, soha nem veszi fel, amikor baj volt akkor sem... így elég nehéz jóban lenni vele.
2009. aug. 13. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!