Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért vagyok ilyen érzéketlen?...

Miért vagyok ilyen érzéketlen? Baj van velem?

Figyelt kérdés

Sosem hatott meg igazán más problémája. Azt hittem, ha gyerekem lesz ez megváltozik, főleg a gyerekes családok fel. De nem.


Ha itt olvasok vagy a játszótéren mesélik az anyagi meg egyéb gondokat, leginkább az van bennem hogy miért vállaltak többedik gyereket ha már korábban is voltak gondok.


Mi a baj velem?


2012. nov. 9. 22:50
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ez nem baj. Sokan vagyunk így. Nekem is vannak problémáim, de én sem nyaggatok vele másokat, ahogy engem sem érdekel más problémája, elég a sajátom. Nem szeretem az energiavámpírokat sem, pl. szintén a játszótéren, akik jönnek az anyagi gondokkal, azzal, hogy zöldet kakil a gyerek, meg hogy lapos a kapcsolata a férjével. Na és? Ez nem az ő dolga? Miért kell nekem ezt hallgatnom? Semmi pozitív gondolata nincs az embereknek, a legtöbben csak panaszkodnak. Én próbálom élvezni az életet, a problémáimra pedig megoldást keresek, nem csak kesergek miattuk, ezért én sem értem, hogy más miért nem tesz így, és miért mindennek csak a rossz oldalát látja. És miért könnyebb arról panaszkodni, hogy fél, hogy el fognak válni, mint mondjuk főzni egy vacsorát és egy pohár borral hazavárni a férjét (ez persze egy szélsőséges példa, tudom, hogy nem ennyiből áll egy kapcsolat megoldás, csak most hirtelen ez a leegyszerűsített verzió jutott eszembe).
2012. nov. 10. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
Hidd el, így jobb. Volt már, hogy megsajnáltam embereket és segítettem is. Nem, hogy apránként vissza adták volna, még köszönni sem köszönnek. Tudom, azóta sem állnak fényesen, de a minimum azért az lenne, "tudom, hogy, de még kakiba vagyunk. Tudsz még várni." Szóval így pont jól vagyol, mások gondjaival szemben.
2012. nov. 10. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

engem mérhetetlenül bosszant, mikor ezt látom. tehát kivált belőlem érzelmeket a dolog, de inkább antipátiát mint empátiát.


ott a nyakán 3 gyerek, enni alig van mit, de panaszkodni azt tud. de persze azt nem lehet megkérdezni, hogy vajon minek kellett 3at szülni, ha egyet is alig tudna felnevelni... akik régebben jó módban éltek, és a válság miatt csúsztak le, azokat sajnálom, és igyekszem nekik segíteni. mert ők nem a saját hülyeségük áldozatai, csupán befuccsolt az addig jól menő vállalkozásuk, vagy épp a lakáshitelük lett 2x annyi.

2 ilyen barátom van, értük sokat teszek, de más ne jöjjön nekem sírni, mert elküldöm a ....ba.

2012. nov. 10. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

A kérdezőnek teljesen jó a hozzáállása, több ilyen kellene, és nem lenne ennyi problémás ember.


Én túlzottan is bele tudom magam élni a másik gondolatvilágába, de ezzel együtt mégis közömbös vagyok, mert az az ő problémája, nem az enyém. Helyette én nem tudok megoldani semmit.

2012. nov. 10. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!