Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szülők, ti kiakadnátok egy...

Szülők, ti kiakadnátok egy ilyen szituban?

Figyelt kérdés

A szüleim elég szegények,mindig is azok voltak,és engem is úgy neveltek,hogy mindenért dolgozzak meg,soha ne kezdjek olyannal,aki nálam sokkal felsőbbrendű,stb.

De a főiskolán megismertem egy fiút,akivel azonnal egymásba szerettünk,és már fél éve együtt vagyunk. Ő viszont nagyon gazdag,és a szüleim rossz néven veszik,hogy együtt vagyunk,mert szerintük, "én nem ezt a nevelést kaptam,hogy összeálljak egy újgazdag szépfiúval." Szülők,ha ti lennétek ilyen helyeztbe kiakadnátok?

20/L


2012. nov. 10. 19:03
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
52%
Az 5-sel egyet értek. Egy idő után, legtöbb helyen, problémát okoz ez a nagy különbség.
2012. nov. 11. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
68%
Elég szomorú, hogy a szüleid azt hiszik, hogy, ha vki gazdag, akkor felsőbbrendű. Inkább örülnék, hogy a gyerekem jómódba kerül. Ez elég önző hozzáállás a szüleid részéről. Egyébként nekem is van egy 21 és egy 22 éves lányom, de én biztos nem így gondolkodom. Az a lényeg, hogy a fiú rendes legyen és szeresse a lányomat. Ez a lényeg, nem az ,hogy kinek mennyi pénze van.
2012. nov. 14. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
83%

Én szülőként először a másik felet ismerném meg.

Nekem volt egy nagyon gazdag barátom és bár az én családom sem szegény, sokszor nagyon feszélyezve éreztem magam vele, főleg, ha a baráti társaságával voltunk. Nekem nem volt normális, hogy kiadjak 200 ezer forintot egy nadrágért vagy hogy havonta új telefont vegyek. Akár mennyire rendes srác volt, a háttere sokszor kiütközött rajta.

2012. nov. 14. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

200 ezret egy nadrágért? Az igen ha megnyerném az ötöst akkor sem csinálnék ilyet minek? Értem az alapvető problémát és szerintem is próbáljátok meg ha nagy a szerelem ne külső tényezők döntsenek hanem az hogyan érzitek magatokat együtt. Fiatal vagy még nagyon nagy valószínűséggel nem a leendő férjedről beszélünk persze ki tudja? No meg minden komoly kapcsolatba úgy érdemes beszállni hogy ő lesz az igazi.


Szeretném most a másik oldalról a szüleid oldaláról megvizsgálni a kérdést csak azért mert erre még nem nagyon kerül sor, ezek nem az én gondolataim véleményem de értek annyira az emberekhez hogy átlássam. A szüleid fejében a következők mehetnek le:


Először lehetséges hogy igaz amit írtak puszta irigység ez a felsőbbrendű kifejezés erre enged következtetni ez nonszensz nincs olyan felsőbbrendű ember. Amiért ez még duplán furcsa, ilyen értelemben anyagi megközelítésben örülniük kellene hogy jómodú az udvarló mert így a lányuk kitörhet abból az életmódból amibe ők kényszerültek. Anyagi biztonságot teremthet neked hosszútávon.


Akkor nézzük az ellenzés miértjeit:


Nem bíznak a srácban úgy gondolják hogy egy olyan srác aki úgy nőt fel hogy mindent megtehet, mindent megkaphat nem rendelkezik igazi felelősségérzettel és ahogy anyagilag megkaphatott mindent a nők terén is így lehet, félnek hogy csak játszik veled vagy előbb utóbb lecserél mert megteheti. Ez főleg apukád fejében kavaroghat.


Esetleg végtelenül konzervatív felfogásukat és úgy gondolják hogy rossz színben tüntet téged fel az hogy egy sokkal gazdagabb sráccal vagy mert az sugallja az emberek ismerősök felé hogy csak a pénzért vagy vele és ezáltal a családotok mint egy élősködő felkapaszkodó lenne és azt már nem inkább a büszke szegénység. Ez a gondolkodás nagyon sajnálatos az ilyen emberek tele frusztrációval remélem hogy a szüleidre nem ez érvényes. Remélhetőleg az első gondolat van, féltenek, mert a srác gazdag mindenkit megkaphat a szemükben és nem bíznak benne. Ez azért jobb mert idővel ha megismerik bizonyíthatja nekik ellenkezőjét szándékának komolyságát. Az apukáddal jó lenne egyszer valami férfias programot csinálni nekik, foci vagy bármi ahol megismerheti.

2013. febr. 1. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!