Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit csinálnál ebben a szituban...

Mit csinálnál ebben a szituban? Anyós, sógornő?

Figyelt kérdés

Húsvétra jön a sógornőm a gyerekeivel.Ilyenkor együtt a család ami szép is lenne ha anyós és a sogornőm nem oltanák egymást.Sógornőmnek két brutál rossz gyereke van,ha eljönnek anyós állandóan őket szidja,én meg sajnálom a sógornőm mert ha én évente egyszer hazamennék nem ezt várnám.Anyós mániája hogy az én gyerekemmel példálózik,Pl nézd Pityuka Mariska milyen szépen eszik stb.Látom a sógornőmőn hogy ez bántja és próbál visszavágni.Tavaly kihúztam magam ebből az egészből,szinte végig a konyhában serénykedtem hogy ne keljen ezt végighallgatnom de idén már nem játszhatom el ugyanezt.Ki mellé áljak?Anyósnak igaza van,de a sógornőm meg sajnálom ..

A másik hogy a párommal is összevesztünk mert nem szóltam rá a sógornőm gyerekeire.Simán végignéztem hogy letépték a függönyt.Képtelen vagyok más gyerekére rászólni,ugy vagyok vele mindenki fegyelmezze a sajátját.Amugy a párom simán rászól a tesói gyerekeire ha rosszat csinálnak.

Előre félek hogy mi lessz idén,te hogy oldanád meg a helyzetet?pártatlan nehéz maradni ha velük vagyok.


2012. márc. 7. 08:22
 1/5 anonim ***** válasza:
76%

Ne állj senki pártjára, mert az csak olaj a tűzre. Maradj semleges, ez a kettőjük dolga.


A sógornőd gyerekeire pedig nyugodtan szólj rá, ha azt teszik, ami Neked nem tetszik, vagy kérd meg a sógornődet, hogy fegyelmezze őket. A saját lakásodban nem kell eltűrnöd mindent.

Maradj higgad és pártatlan. Tudom, ez a legnehezebb, de hosszabb távon a legcélravezetőbb.

2012. márc. 7. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
31%

Elöször is az anyóst meg a sogornöt nem egyszerre hivnám meg, mert akkor nem lesz ilyen konfliktus.

Másodszor az jogos, hogy ha a gyerek(ek) túl vadak, akkor a férjed rászól. A sógornödnek tényleg jobban kellene a gyerekeire figyelni, nevelni öket, ha ennyire vadak.

A más gyereire rászólni jogos, ugyanis mindenhol a házogazdák döntik el, hogy mi fér bele az elviselhetöbe. Persze mindenért én sem szólnék, de a függönyletépés azért már túlmenne azon, amit elnézek.


De mindenképpen jobb lenne, ha a sógornö lenne csak nálatok pár napig, anyós nélkül. A férjeröl nem irtál, ö mit szól mindehhez?

2012. márc. 7. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Csak meglátogat minket a sógornőm egy fél napra és anyósék hozzák őket kocsival.Szóval mindig együtt jönnek.


A férjem nehezen tűri a gyerekeket viselkedését és ugy veszem észre ő is támadja a sógornőm,ami még ennél is rosszabb hogy nekem is beszól,hogy mi az hogy nem tudom mit kell csinálni..anya vagyok,tudnom kell .Ja, a sajátommal tudok mit kezdeni de más gyerekével nem,egyszerüen lefagyok ilyen helyzetekben.


Hallgatok mert ugy érzem egy fél napot kibirok a békesség érdekében.A függönyön kivül anyagi kárt nem okoztak,csak rosszak amit elviselek a sógornőm miatt mert jó a kapcsolatunk és nem akarom magamra haragitani.

2012. márc. 7. 08:55
 4/5 anonim ***** válasza:
65%

Szia!!!

Először is a sógornőddel kell beszélni.

Gondolom, tehetetlen a rossz gyerekeivel szemben. Nyilván neki sem jó ez a dolog, de a gyerekeivel nagyon elszaladt a ló.

Ezen mindenképpen változtatnia kell !

Nem csupán az anyós miatt, hanem saját maga miatt is!!!


[link]


Ezt a könyvet nyugodt szívvel ajánlom a sógornőnek!!

A szuperdada igazi, képzett szakember, aki nevelési tanácsokkal látja el a tehetetlen szülőket.

Nem megoldás az, hogy külön-külön hívod meg a családod tagjait, hiszen a nagyi szeretné látni az unokáit!


Nem tudom, hogy az idei évben mikorra esik a húsvét, és a sógornő be tudja-e szerezni a könyvet addigra, de biztosíthatlak: a szuperdada nagyon érti a dolgát!!!!!!!

:)


[link]



[link]


28/n

2012. márc. 7. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
49%
Szerintem a férjednek kellene a dolgot rendbe rakni, csak az ő édesanyja és testvére. Szerintem maradj ki a játékbol rendezzék le ők.
2012. márc. 7. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!