Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Azt hiszem depressziós lettem!...

Azt hiszem depressziós lettem! Mit csináljak, hogy jobban legyek?

Figyelt kérdés

Már teljesen elment a kedvem az élettől!

Sokszor gondolkodtam illetve próbálkoztam is az öngyilkossággal,de most utólag rájöttem,hogy ez nem megoldás,mert így csak elmenekülnék a problémák elől.

Nincsen önbizalmam,régebben rendszeresen elmentem futni(versenyekre is eljártam sokszor dobogós voltam), már nem futok olyan jól(egy éve nem futok,csak nagyon ritkán)

megint szeretném azt csinálni,de mégsem megyek el,mert egyszerűen nem megy már olyan jól mint tavaly.

Amikor kilépek az utcára egyből az jár a fejemben,hogy lenéznek(hülyének néznek),kiröhögnek(magukban).

Nem csinálok otthon mást mint fekszek az ágyon nézem a plafont és fülhallgatón zenét hallgatok.

Úgy érzem,hogy semmiben nem vagyok jó(én egy értéktelen ember vagyok) már futni sem tudok jól...nagyon rondának tartom magam,nem csak az arcomat a testemet is,pedig nem vagyok kövér(már alig birok tükörbe nézni).

Már alvás zavaraim is vannak,későn tudok elaludni,úgy 2-3 környékén(valamikor 4-5 óra fele) és mégis korán ébredek fel.Úgy érzem,hogy már nincs értelme tovább élnem,nem szeret senki,nincs bennem szeretni való,egy nagy senki vagyok.-De szeretnék ezen változtatni.

Megint szeretném élni az életemet!

De nem tudom mit csináljak.

Van valami javaslatotok?



2012. aug. 1. 17:20
 1/3 anonim ***** válasza:

El kéne menni egy pszichológushoz, és igazából ők sem tudnak úgy konkrétan segíteni ebben, de megmutatják, hogy máshogy is lehet gondolkozni...

Amúgy átélem a helyzeted, nekem is volt hasonló időszakom és nagyon rossz volt, és tényleg azt hittem, hogy nem tudok már semmit csinálni :/ De beszéltem pszichológusokkal, és megpróbáltam magammal foglalkozni, és olyan dolgokat csinálni amiket szeretek, mások véleményét meg lesz@rni. Na azért még nekem is vannak gondjaim, de már jóval pozitívabban látom a dolgokat, és vannak kifejezetten jó napjaim is :D

Szóval ne add fel, lesz ez még jobb is

Annyit tudok még hozzátenni, hogy az 100%-ig nem igaz, hogy nincs benned semmi szeretni való, mindenkiben van valami, csak saját magadnak nem látod olyan könnyen.

2012. aug. 1. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Először is, ha kívülről nem igazolják, hogy csúnya vagy, vagy hogy lenéznek, kiröhögnek, akkor ne hidd azt! Értéktelennek pedig semmiképp se tartsd magad, mert olyan nincs! Látom is rajtad, hogy neked is vannak értékeid, csak nem azokra figyelsz, hanem a vélt vagy valós hibáidra!


Ha elvállalnál valami munkát (diákmunka, otthon megcsinálni valamit, vagy akár csak valami szíveséget), az szerintem sok motivációt adna. Továbbá, ha nincsenek, keress barátokat, az szintén nagyon jó érzéssel tölti el az embert. Ha vannak barátaid, tölts velük el némi időt, az is feldob majd.

2012. aug. 1. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
Ne legyél buta, ne vállazd az öngyilkosságot, élj inkább! Gyakorlat tesz mindent, menj csak el futni ha elszeretnél, ne szégyeld magad, fuss, leszel jobb is. Ha könnyebb neked akkor menj kora reggel vagy este futni valami olyan helyre ahol mások nem zavarhatnak vagy kevésbé. Önbizalmat sikerekkel növelheted. Mozdulj ki, csinálj valamit. Menj el biciklizni vagy ami épp kényelmes, tegyél valamit, érj el sikereket, a sikerélmény jó érzelmeket táplál, jobban fogod magad érezni. Változtass a helyzeteden, az eleje nehéz lesz, de észre se fogod venni, eltelik az idő és meglásd a változás nem marad el. Annyi szép dolog van az életben pl szerelem... fel ne add! Sok sikert! Szerintem ne menj el semmilyen orvoshoz, küzdj. Ha kell vezess naplót az eredményeidről, fokozatosan menj. Kérdés esetén: disgustofpebble (skype)
2012. aug. 3. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!