Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A feleségem nagyon el van...

A feleségem nagyon el van keseredve hogyan segíthetnék neki? Már élni sem akar.

Figyelt kérdés
Van két gyermekünk a kicsi most lesz öt hónapos de most a feleségem nagyon nehezen viseli. Tiszta depressziós lett, veszekszik mindenkivel, és csak egyre jobban fordul ellene mindenki. Pedig azt mondja ő csak beszélgetni szeretne valakivel mert egyedül érzi magát. Sajnos sokat kell dolgoznom, de a lelkem kiteszem a családomért de úgy látszik ez már nem elég... Annyira félek hogy kárt tesz magában! Ha valaki beszélgetne vele adok elérhetőséget! Nagyon magányos és én nem lehetek mindig mellette! Mit csináljak??

2012. nov. 11. 14:56
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:

Anyukája mit csinál? Ha jóban vannak, biztosan jót tenne, ha elintéznéd, hogy pl. látogasson meg titeket egy hétre, addig a feleséged tud felnőttel is beszélgetni, plusz a gyerek körüli teendőkben is tudna segíteni. Ha a feleséged szereti a meglepetéseket, akkor azt is megpróbálhatnád, hogy ne is mondjátok el neki, csak jelenjen meg anyukája egyik reggel.

Persze azért mérlegeld, mennyire jó ötlet, de pl. nekem ilyen helyzetben rengeteget számított, amikor egyszer csak beállított anyukám, újult erőre kaptam tőle.

Ugyanez működhet testvérrel is, a lényeg hogy akkor pár napig vagy hétig folyamatosan legyen vele egy felnőtt, akit szeret, egészen feltöltődik tőle az ember.

2012. nov. 11. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
Mekkora a nagyobbik gyerek és merre laktok? Játszótérre, ha kimennek nincs kivel beszélgessen? Esetleg játszóház? Nagyszülők?
2012. nov. 11. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 A kérdező kommentje:
Az anyukájával nagyon nincs jóban. Alattunk laknak egy családi házban, de nem sok jó szavuk van egymáshoz. Sajnos elköltözni meg nem nagyon tudunk... A játszón szinte alig vannak mostanában. Egyébként Gyálon lakunk és nagyon ratyi a játszó...
2012. nov. 11. 15:46
 14/24 anonim ***** válasza:
Szia! Én is szívesen beszélgetnék a feleségeddel, nekem sincs túl sok barátom, hasonló problémáim vannak. Az én kisfiam 2 és fél hónapos, úgy hogy még közös témánk is lenne! :)
2012. nov. 11. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 A kérdező kommentje:
Én vagyok a feleség. Barátaim nincsenek. Anyámmal sosem voltam jóban. És nagyon-nagyon nehéz új barátokat találni. Tény, hogy állandóan csak veszekszem, mert belekerültem egy rohadt örvénybe, ami csak húz lefelé magával. ÉS NEM RÁNT KI SENKIIII!!! Mindenki egyre jobban ellenemfordul, mert nem akar senki egy depresszióssal haverkodni, beszélgetni, mindenki elkerül. Anyám itt lakik velünk, de vele sosem tudtam beszélgetni, mint felnőtt a felnőttel. Vagyis ő velem. A játszótér meg teli van román, bő szoknyás fekákkal. Vagy a másik véglet, múltkor kimentem a nagyobbik lányommal, és nem volt senki a játszón: nagyon ritkán lehet kifogni jól szituált anyukákat a játszótéren. Sajnos olyan helyen lakunk (Gyál), ami egy elátkozott hely. Nem tudok egész nap a számítógép előtt ülni, a házimunkát is el kell végezni, a gyereket meg kell szoptatni, a nagyobbnak enni kell adni, orrot fújni, a fenekét kitörölni, mosni, teregetni, és nincs időm leülni a gép elé, csak nagyon ritkán. De nem bírom, úgy érzem, nem bírom tovább. Csak a vonat elé kéne lépni egyszer, és végre megoldódna minden gondom, de sajnálom őket. El van rontva az egész életem, megbántam mindent, mindent, a két gyereket is, a házasságot, mindent. Most is: anyám feljön: "állandóan a számítógép előtt ülsz", pedig soha....
2012. nov. 11. 17:26
 16/24 anonim ***** válasza:
100%

Kedves "anyuka"!

Gyógyszert kellene szedned!

Beteg vagy, drága, depressziós!

Nem veled van a baj, a körülmények a sz.arok, de ez sajnos már nem megoldható beszélgetéssel, barátnőzéssel.

A depresszió olyan dolog, hogy van egy oka, életbeli, lelki, bármi, amit ha nem fognak meg az elején, akkor "önjáró" lesz, felborul valami benned, és lepörögsz egy depressziós spirálban.

Itt már lófütty a kimozdulás, meg a traccsparti.


Orvos kell neked, pszichológus, pszichiáter, de sürgősen.


Nem veled van a baj, nem vagy rossz ember, egyszerűen bajba kerültél, de lehet rajta segíteni.


Ehhez a férjed már kevés, orvos kell!

2012. nov. 11. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:

Ezt azért ne mondd, hogy megbántad a gyerekeidet, hogy megszülted! Most rosszul érzed magad, bizonyos szinten átérzem a helyzeted, igaz én csak a depressziós részt ami nem volt olyan súlyos, hogy ennyire feketén lássam a világot. Igaz, hogy nincsen gyerekem ezért nem tudom milyen az a helyzet, de el tudom képzelni milyen lehet. Mivel én is sokat voltam egyedül gyerek fejjel amikor szüleim elváltak és tesóm is akkor ment egyetemre és még most is 21 évesen is barátok nélkül. Na jó... egy van, akire amúgy nem számíthatok. Van egy barátom aki sajnos messze lakik tőlem, ritkán látom. Munkám sincsen még.

Nem ragozom tovább a szót, csak azért írtam le, hogy tudom milyen a magány, volt hogy teljesen senkim sem volt, mindenki került engem mert én is folyton rossz kedvű voltam. Esélytelennek éreztem mindent. Én csak egyet tudok... Egy dolog a külső segítség, de az semmit nem ér ha te magad nem akarsz javítani a helyzeten. Engem a legmélyebb depressziómban hagytak szarban, senki nem volt ott kirántani, azt mondták magadnak kell kimászni. Van ebben valami, igaz kaptam külső segítséget kedélyjavító formájában (mert a pszichológus csak ennyit segített, más értelmes használható dologgal nem). Az jó volt arra, hogy ne bőgjek egész nap már a semmiért is és elinduljak a javulás felé...

Kezdésnek jó lehet az is, hogy neten át beszélgetsz valakivel, de tulajdonképpen neked nem ez kell, mert attól ugyan olyan magányosnak érzed magad. Ha időd engedné, el kéne valahova járni ahol emberekkel tudnál ismerkedni, miután kicsit javult a kedélyállapotod. Ahhoz pedig most szakember kell az olvasottak alapján.

2012. nov. 12. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:

Vegyen ki a férjed 1 hét szabit és legyetek együtt a gyerekekkel kicsit.

Vagy pár órára amig vigyázz a gyerekekre foglalkozz magaddal,sétálj, stb

2012. nov. 12. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
Valami fejlemény azóta?
2012. nov. 13. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 A kérdező kommentje:

Ahhoz szeretnék hozzászólni, aki úgy kezdte, hogy "Kedves Anyuka!"


Pont ezt a depressziós spirált érzem. De hogy lehet ebből kijutni? És mi az alja??? Az elektrosokk? És ha nem segít semmilyen gyógyszer??? Bár bízom benne, hogy segíteni fog az a gyógyszer, ami már régen is segített, de mi van, ha most nem??? Azt mondják, minden fejben dől el, ez így is van. De az a baj, hogy nálam most a fejemben minden negatív irányban dől el. Olyan, mintha direkt húzna lefelé valami egyre, és nem tudok kijönni. És mintha valami rossz (az ördög)itt lenne bennem, és folyton azt mondaná, hogy "mondogasd csak magadban, hogy ez így lesz, sugalld csak magadba a rosszat, hogy semmi sem fog segíteni, és tényleg így lesz." Mintha ki akarná velem próbáltatni valami, hogy mi az, amikor minden összeomlik körülöttem. Hogy tudnám ezt pozitív irányba fordítani???? Vagy lehet, hogy tudat alatt ki akarom próbálni, milyen ez az egész, amikor az ember teljesen összeomlik? Milyen a legalja???? Mi a legalja a depressziónak????

2012. nov. 24. 11:07
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!