Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mennyire érzitek Ti nők...

Mennyire érzitek Ti nők tehernek azt, hogy egyszerre több szerepet kell betölteni? (nő, anya, háziasszony, munka)

Figyelt kérdés

2012. nov. 11. 16:29
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem érzem tehernek. Persze vannak rosszabb napok, főleg szülés után volt ez, mikor a hátam közepére sem kívántam a pelenkacserét például. De aztán belejöttem, azóta ovis a gyerek, én újra dolgozok, amit szeretek is szerencsére. A "nőséggel" sosem volt gondom, mindig adtam magamra, terhesen is, és szülés után is, nem volt rajtam csak 1-2 kiló felesleg, így egyből rámjöttek a régi ruháim. Nem mackóba mentem gyereket sétáltatni, hanem sokszor magassarkúba és kisminkelve, ahogy azelőtt is tettem, ezt szoktam meg, nekem ez a természetes, nem az elhanyagoltság. A háziasszony részben néha a takarítással van gondom, utálom, sosem voltam rendmániás, így néha noszogatnom kell magam, hogy nekifogjak a takarításnak. A főzés részét meg imádom, számomra a sütés-főzés a kikapcsolódás része a napnak.
2012. nov. 11. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Sosem éreztem magam jól a női szerepben.Sem a magassarkút nem szeretem,nem is sminkelem magam és a szoknyát is utálom.Persze azért nem hanyagolom el magam.Én biztos,nem fogom hagyni,hogy minden meló az én nyakamba szakadjon,azért van a házasság,hogy segítsük egymást és hogy közösen vigyük az összes terhet.
2012. nov. 11. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
A nőiességgel, anyasággal és munkával nincs problémám. Tinédzser korom óta szeretek csinos lenni, kisminkelni magam, ápolni a hajam, a szép magassarkú cipőket stb. Gyógyszerésznek tanultam és jó munkám is lett. A kislányom egyedül nevelem, de úgy érzem ez nekem az a plusz, amire mindig is szükségem volt. Imádom a lányom és mindent megteszek érte. Jó anyának tartom magam. Egyedül a háziasszony rész az, ami sosem volt rám jellemző és gyanítom, ebben az életben nem is lesz! Sütés-főzés még oké, sütni kifejezetten szeretek, a főzést meg akkor kedveltem meg, mikor a saját szám íze szerint főzhettem (tehát elköltöztem otthonról). De a takarítás, mosás, vasalás és a többi... egyszerűen nem megy! Bevezettem azt a rendszert, hogy szombat délelőtt takarítok, szerencsére kicsi a lakás, így pár óra alatt végez vele az ember. De nem vagyok rendmániás, így nem nagyon izgatom magam, ha egy-két edény ott virít a mosogatóban. Heti 2x mosok, még talán ez is sok :D vasalni meg úgy szoktam, hogy szombat délután kislányommal berakunk valami klasszikus Disney mesét vagy hasonlót és akkor én közbe. Így egész elviselhető.
2012. nov. 11. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Arról, hogy valaki tehernek érez dolgokat nagyban a környezet tehet róla.pl.az apa, szülők,
2012. nov. 11. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

21 vagyok, én még nem jöttem bele.

A párommal 2 éve élünk együtt, én vezetem a háztartást, és szívből utálom. Utolsó évem van a suliban, jelenleg már ez is kezd sok lenni (16 év non-stop tanulás, nincs pénzem nőiesnek lenni (smink, szép ruhák, fodrász)

Jelenleg betöltött szerepeim: Anyukám lánya (megmondja, szerinte hogyan éljek), nővérem húga (gyerekeire sokat vigyázok, de beszól, ha valami nem tetszik neki), a párom barátnője (neki megfelelek nagyjából, de sokat generálja a feszültséget piti dolgokon), tanuló (mint írtam, már unom), háziasszony(főzni én is szeretek, tudok is, de mosogatni, vasalni stb... brr)

Valahogy nem tudok megbarátkozni a gondolattal, hogy abból áll majd az életem, hogy hajnalban kelés, gyerekkel loholás az oviba, munka, hazafelé rohanás a gyerekért az oviba, bevásárlás, főzés, közös vacsi, gyerek fürdetése, altatás, és hullaként bezuhanni a párom mellé az ágyba. Egyelőre győzködöm, hogy segítsen be időnként pl. mosogatni, porszívózni heti 1-2 alkalommal, mert egyedül bele fogok dögleni.

Én nehezen élem meg. Ez majd biztosan változik az életkor előrehaladtával.

2012. nov. 11. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Nekem nagyon nehéz, mert mindenki mást vár el tőlem.

Úgy érzem magam, mint egy automata, akit ide-oda kapcsolgatnak, különböző üzemmódokba.

Fárasztó, nagyon, sokszor a nagy teljesítésben ezt se tudom, hogy ÉN ki vagyok.

Azt tudom, hogy kinek a kije vagyok, és a szerepeket is, de azt, hogy én ki lennék, már lassan elfelejtem.

2012. nov. 11. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Nekem abszolut nem teher. Szeretem a munkámat, szeretek háziasszonykodni, szeretek a gyerekeimmel lenni. A kedvesem sosem veszi zokon, ha éppen nincs kedvem takarítani, vagy nem főzök. Nem vagyok egy takarítógép, nem vagyok bezzeganyu, de nem vagyok munkamániás sem.
2012. nov. 11. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Annyi szerepet tölts be, amennyit elbírsz, és csak azt, amit szívesen vállalsz - és nem lesz teher. :)
2012. nov. 11. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Elég furcsa a kérdésed számomra, hiszen minden ember több szerepet tölt be...

A férfiak is egyszerre gyermekek, testvérek, férjek, apák, munkaerők, stb. Szóval nem igazán értem.

De nem érzek semmiféle megterhelést.


24N

2012. nov. 12. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
69%

Nem érzem tehernek. Eleinte amikor megszületett a fiam akkor nehéz volt, akkor saját magam csináltam úgy az életet, hogy ne legyen más szerep csak az anyaság. Nekem így volt jó. Kb 5 hónapig volt ez, aztán belerázódtam. Nem csinálok nagy ügyet belőle, nem főzök, mert utálok, rendelem a kaját, de itthon vagyok takarítok, minden mást megcsinálok, csak főzni ne kelljen.

Ui: nem értek egyet azzal a lánnyal aki azt írta, hogy nem jár melegítőbe, ergo nincs elhanyagolva, én sem vagyok nagy melegítős fajta d evan melegítőm és szeretem is őket, és attól, hogy ebben vagyok itthon, vagy ebben szaladok ki a gyerekkel bicajozni még nem vagyok elhanyagolt.

Kiváncsi vagyok, hogy tűsarkúban hogy tudnak egyesek szaladni a futóbicikliző gyerekük után.

2012. nov. 12. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!