Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A zene el tud vadítani egy...

A zene el tud vadítani egy gyereket a családtól?

Figyelt kérdés
nem kis gyerekről hanem egy 19 éves firól van szó,amióta rap zenét hallgat teljesen kifordult magából,család ellenes rondán beszélő,közönséges,el kezdett cigizni,rondán beszél velem is,ideges ingerült ha bármiért szólok,van saját példátok ilyenre?van aki átélte ugyanezt?
2012. nov. 11. 18:18
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
100%

ma 18:31

Azért mert lead egy kis pénzt a szállásért, kajáért még nem kell úgy beszélni a szülőkkel mintha a szarból rángatná őket elő.. A tiszteletet akkor is adja meg ha havonta a fizetéséből valamennyit lead.

Kedves kérdező.

Nem a rap zene miatt ilyen a fiú. Az én fiam 20 éves, és Iron Maiden, Metallica és hasonló együttesek nagy rajongója. Dolgozik, ő is lead egy kis pénzt, de ennek ellenére normálisan beszél velünk, tud viselkedni. Azt hogy a fizetéséből képes a legdrágább koncertjegyet is megvenni, nos ez az ő dolga. Nem szólok bele.

Ha az én fiam így viselkedne mint amit te leírtál, simán helyre raknám, és megmondanám neki hogy nem a haverja vagyok akivel így beszélhet. Ha nem tetszik neki a rendszer akkor menjen és éljen ott ahol megengedik ezt a fajta viselkedést.

2012. nov. 11. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
68%

11!

Én is ezt írtam, ha elolvasod újra!

Előtte már írtam a kérdésre.

Ezt kizárólag az anyagi részre írtam!

2012. nov. 11. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
24%
Ezt nevezik kamaszkornak. Majd kinövi.
2012. nov. 11. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
87%

A rap zene önmagában még nem rossz, de ha kicsit mélyebbre nézünk, megláthatjuk, hogy a legtöbb rap zene szövege tele van mocskolódással, menőzéssel (az amerikai rapperek 3 kilós aranylánccal a nyakukban, körülöttük szexi bombanők, és gyönyörű sportautók-ám ha a szöveget lefordítjuk, a 70 %-a ki lenne sípolva, meg *-ozva.)

A magyar rapnél meg tipikus a sztori: szegény gyerek volt, vagy verték otthon, és az élet volt a mestere, így hát rapperként megmondja a frankót, hogy mennyire ramaty a világ, és mennyi rosszon ment keresztül. Véleményem szerint nagyon is hatással van az emberre, hogy mit enged be a tudatába, a lelkébe.


Menő akar lenni a kortársai körében, mert "ciki" jófiúnak lenni. A drog is benne lehet sajnos, az ilyen korú fiatalokat nagyon könnyű belevinni a rosszba, mert vonzza őket a könnyű pénzkereset. Nem biztos, hogy használja, de talán terjeszti... A rossz lelkiismeret is zárkózottá, flegmává tehet egy embert- így védekezik. Tudom, hogy nehéz, de javaslom, hogy ülj le vele, és kérj 5 percet, amíg ő nem szólalhat meg, hogy elmondhasd, mi bánt.

Ha meg nem hajlandó változtatni, akkor lehet elmenni máshová...

2012. nov. 11. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
Nem, a zene nem tehet tönkre egy embert. Legalábbis ennyire nem. Az oké, hogy megváltoztathat téged valamilyen szinten. Szerintem más áll a háttérben, lehet, hogy olyan (rossz) társaságba keveredett, ahol ilyen zenét hallgatnak, és amiatt kezdte el ő is.
2012. nov. 11. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 A kérdező kommentje:
sokat ülök le vele beszélgetni,és igen amit az utolsó ir rá nagyon igaz,imád menő lenni,a legutóbbi nagy vita után miután majdnem rám támadt,bezavartam és kértem menjen oda ahol igy élni lehet,közölte ha nem tetszik menjek én,neki is joga van itt élni.(apja a felét rá iratta a lakásnak)bementem vele később beszélni,elmagyaráztam mi nem oké a gondolkodásában és a viselkedésében,de rám se mert nézni,egy picit se mert a szemembe nézni.hagyjam őt békén ő csak úgy akar élni ahogy neki tetszik.és hogy mi is igazán a baj??hogy lusta és rendetlen?hogy flegma és ingerült?hogy látom,hogy semmibe vesz minket?igen ez utolsó talán,de a legnagyobb baj,hogy hová fog ez vezetni?
2012. nov. 11. 19:08
 17/22 anonim ***** válasza:
70%

Biztos, hogy nem a zene miatt ilyen.

16-17 éves korában milyen volt? Lehet, hogy akkor nem tudott igazán kiteljesedni, úgymond nem lázadt, és ezt most próbálja bepótolni. Lehet, hogy akkor megsértettétek valamiért, nagyon szigorúan fogtátok, és most az ellenséget látja bennetek. Hiába mondod azt magadban, hogy te nem csináltál ilyesmit, nem tudhatod, hogy ő mit érzett akkor és hogy értelmezte a dolgokat. De lehet, hogy a válást (nem tudom mikor történt) élte meg nagyon rosszul, és most utál titeket, mert akkor nem foglalkoztatok az ő érzéseivel, el lett hanyagolva, megbántva, stb.

Azt, hogy a fizetését drága, menő dolgokra költi, egyrészt a nyilván a baráti köre "megköveteli", másrészt lehet hogy régen nem hordhatott olyat, amit szeretett volna, mert tiltottátok, mert túl feltűnő, drága, így most végre azt vesz magának, amit akar, a saját fizetéséből.

Én a helyedben megmondanám, hogy nagyon rosszul esik, ahogyan viselkedik velem, és hogy ha adtam okot arra, hogy végül ezt érdemeljem, hát mondja meg mi volt az. De mindenképpen higgadtan, megértően állnék hozzá, mert minél inkább tiltó szándékból szólsz rá, annál inkább fog utálni, és annál többet "lázad". Én azért hagynám, hogy egy kicsit tényleg lázadjon. Cigire nem adnék pénzt, mert azt nagyon ellenzem, de hallgasson azt amit akar, vegyen magának azt amit akar (tudatára adva, hogy esetlegesen a későbbi tanulmányaira is félretehetne, hátha...) csak egyet kérnék, hogy a családdal ne legyen ellenséges, mert mindenki csak jót akar neki. Inkább most élje ki magát, mint 30-40 évesen. Mindenképpen próbálj egy nyugodt, kiegyensúlyozott hátteret biztosítani neki, hogy ne legyen oka drogozni...

2012. nov. 11. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 A kérdező kommentje:
nem pontoztam senkit,valaki más teszi meg.
2012. nov. 11. 19:15
 19/22 A kérdező kommentje:
kedves utolsó,7 éves volt amikor elváltunk,minden meg lett vele is beszélve,biztos érték nem jó dolgok,és igen,érezhetett rosszat is.semmi gond vele azon kívül,hogy hanyag volt,sose mozdult ki,mi csaltuk mindenhová,a mostani párommal vittük nyaralni,moziba,koncertre,nagyon jönni nem akart,amire szüksége volt megkapta.Alapból nem vagyunk veszekedősek,mint írtam vannak dolgok amik zavarnak,kérek sose parancsolok,ő ezeket mégis parancsolásnak veszi.és igen,azt is kértem már,hogy ne legyen ellenséges,mert sose bántotta őt senki,és vegye meg ami kell neki,és bulizzon,menjen ez sem érdekel,de ha kérem hogy éjjel 10-kor már ne dübörögjön a zenével,ne essen már nekem.főleg ha szépen kérem,sajnos akar többször is,mert nem hajlandó megtenni,megérteni,hogy zavar már ilyenkor a dübörgés.
2012. nov. 11. 19:33
 20/22 anonim ***** válasza:

Szerintem igen.

Az az üzenet, amit közvetít.

2012. nov. 11. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!