Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Beleszólhatnak a szüleim abba...

Beleszólhatnak a szüleim abba hogy tetoválást akarok? Jogos? (lent)

Figyelt kérdés

Nos a helyzet az, hogy 20 éves vagyok, lány de még a szüleimmel élek. Tanulok még, de ez lényegtelen.

Szeretnék egy tetoválást(kicsit) de a szüleim elég maradiak.

A saját összegyűjtött pénzemből csináltatnám, tehát nem az ő költségükre. Szerintetek jogosan szólnak bele?


2012. nov. 11. 19:37
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
50%
Őszintén én sem örülnék, és én is elmondanám a gyerekemnek. Bár attól is függ, hogy hova és milyent szeretne.
2012. nov. 11. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
8%
Nem szólhatnak bele, viszont ez az igényed sokat elmond rólad :(
2012. nov. 11. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
44%

A te tested, azt csinálsz vele, amit akarsz.


DE


Teljesen joggal mondhatják akár azt is, hogy "menj a híd alá lakni, ha megcsinálod".


Magyarán mérlegelned kell.

Megtiltani nem tilthatják, viszont vállalnod kell a következményeket is.

2012. nov. 11. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
18%
aki otthon lakik es nem onallo az ne akarjon tetovalast. majd ha a sajat magad ura vagy, azt csinalsz magaddal amit nem szegyellsz.
2012. nov. 11. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
56%
Jogilag Te nem vagy köteles hallgatni rájuk, ők meg nem kötelesek eltartani. Esetleg gondolj bele abba, hogy mennyi pénzt tudnál "összegyűjteni" tanulás mellett, ha még magadat is el kéne tartanod.
2012. nov. 11. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
48%
Szinte minden szülő ezt tenné, ne lepődj meg rajta. És amíg velük élsz félig-meddig jogos is. De azért csak félig mert már felnőtt vagy. Ha így is akarod, azért jól gondold át. Ezen azért eléggé összeveszhetsz velük.
2012. nov. 11. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
Kérdező, nem, nem szólhatnak bele. Másfelől eltartani meg ugyanabban az esetben kötelesek, amely esetben egy különélő apának is kellene tartást fizetnie, ennek ha jól rémlik 3 paramétere van, 25 év alatti légy - ez adott -, nappali tagozaton tanulj, és nekik ne veszélyeztesse a saját létfenntartásukat.
2012. nov. 11. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
100%

Az én lányom 16 éves kora óta szeretett volna tetoválást. Nem szóltam bele, hagytam, hogy kialakuljon a végleges elhatározása.

Tisztában volt vele, hogy egy életre választja, éppen ezért várt még a döntéssel. Az élet sajnos meghozta az alkalmat, az egyik barátnője emlékére most 23 évesen készíttetett egyet a bokája alá a lába belső felére. Nagyon-nagyon szép lett.


A tetoválás valahol önmagunk kifejeződése is, a lányom kiteljesedett ezzel a szimbólummal, saját egyéniségét vitte bele, nagyon illik hozzá. Ha nem lennék 51 éves, egy percig nem gondolkodnék, hogy én is csináltatok. Nem azért, hogy mások felfigyeljenek rá, hanem kizárólag saját magamnak, önmagamért.

2012. nov. 11. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
79%
Ilyen hülyeségekből ügyet csinálni, ez egy test ami elrohad, ha van rajta tetkó ha nincs. Ráadásul kicsi lenne, milyen felesleges dolgokon kiakadnak az emberek. Amelyik szülő meg ezért kirakná a gyerekét annak nem való élet. Nehéz megszokni, hogy annyi hosszú év után már nem csicska a gyerek és igenis ellentmondhat, de ez van.
2012. nov. 11. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:

Végül is nagykorú vagy, azt csinálsz, amit akarsz. Ezért ez így nem jogos. Írtad, hogy maradiak, de azért én nem gondolnám, ha megcsináltatnád, hogy akkor azt mondják, hogy jó, költözzél el innen! Én 19 éves vagyok, nyáron csináltattam (még én is tanulok) és én is a saját pénzemből csináltattam. De mondjuk az én szüleim nem maradiak, meg még aznap amikor elmentem a tetkóshoz, akkor se hitte el anyukám, hogy megcsináltatom.

Szerintem mutasd meg nekik a mintát, meg hogy hova szeretnéd tetetni. Javaslom, hogy olyan helyre, ahol annyira nem feltűnő. Tudod, hogy ne zavarja annyira őket.

2012. nov. 11. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!